film

Honor Prizzich

Prizzi's Honor
1985
2h 10m
6,8 10 585
ocen
6,8 10 1 10585
7,5 11
ocen krytyków
Gangster Charley Partanna, pracujący dla mafijnej rodziny Prizzich, zakochuje się w pięknej Irene. Kobieta skrywa przed nim wiele sekretów. Zobacz pełny opis
Honor Prizzich zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył nagrodę Oscar, 19 innych nagród oraz 14 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Na skróty
Honor Prizzich
Tym razem przypominamy czarną komedię Johna Hustona z Jackiem Nicholsonem, Katherine Turner i Angelicą Huston w rolach głównych. Bezwzględnym gangster traci głowę dla płatnej zabójczyni. Kobieta nie należy do "rodziny". Jest zamieszana w intrygę, skutkiem której ród Prizzich traci ponad pół miliona dolarów. Miłość współpracownika sycylijskiego rodu zostaje wystawiona na ciężką próbę, kiedy otrzymuje zlecenie zlikwidowania ukochanej. Musi dokonać wyboru - "rodzina", pieniądze i zaszczyty, czy piękna małżonka. Wkrótce okazuje się, że jego życiu również zagraża niebezpieczeństwo. 2014-03-31T09:49:47 PT3M14S https://fwcdn.pl/webv/31/27/33127/honor_zaslepka.33127.4.jpg

Bezwzględny gangster (Jack Nicholson) traci głowę dla płatnej zabójczyni (Kathleen Turner). Kobieta nie należy do "rodziny". Jest zamieszana w intrygę, skutkiem której ród Prizzich traci ponad pół miliona dolarów. Współpracownik sycylijskiego rodu musi dokonać wyboru - "rodzina", pieniądze i zaszczyty czy piękna małżonka.

boxoffice
$26 657 534 w USA
na podstawie
Richard Condon (powieść)
studio
ABC Motion Pictures (przedstawia)
tytuł oryg.
Prizzi's Honor
inne tytuły
Jack Nicholson, przygotowując się do roli, spędził sporo czasu w różnych, pełnych zbirów "melinach" na Brooklynie. Brooklyńskiego akcentu nauczyła go Julie Bovasso.
Kristy McNichol, Tatum O'Neal, Brooke Shields, Sharon Stone, Kay Lenz oraz Jodie Foster były brane pod uwagę do roli Irene Walker.
Do roli Charley'a Partanna pod uwagę brani byli następujący aktorzy: Tom Hanks, Dustin Hoffman, Bill Murray, Ryan O'Neal, Christopher Reeve, Burt Reynolds, Sylvester Stallone, John Travolta i Jon Voight. Pierwotnie propozycję wcielenia się w postać otrzymał Al Pacino, jednak odrzucił ofertę. Angaż ostatecznie przyjął Jack Nicholson.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

parafrazując wypowiedź autobusiarza otto z odcinka Simpsonów z metallicą: albo ja się nie znam albo to nie jest dobry film.. ok, nie znam się.. ale to nie jest dobry film..

daje rade, obsada świetna, ale sam film jakiś taki miałki..do obejrzenia na raz

film swietny

ocenił(a) film na 10

bardzo podobal mi sie ten luzny klimacik. Jack nie pasowal na gangstera, nic a nic chociaz to jeszcze moge przezyc bo sobie i tak poradzil. ale za co ten Oscar dla Huston? :O co ta Akademia czasem zrobi to az kapara opada.

Od miłości do śmierci, zabijasz żonę, męża bo taki układ, ludzi których najbardziej kochasz. Tu każda scena to jest po prostu arcydzieło. A papa, stary zramolały grzyb, który potrafi tak przyprzeć do muru zawodowego mordercę, że sikasz po gaciach. I ta intryga. Nie no ten film to jest takie cacuszko, że ze świeczką...

Wprawdzie słabszy od "Ojca chrzestnego" i "Dawno temu w Ameryce", ale mimo wszystko to jest czołówka światowa. Stylem przypomina trochę "Ojca...". Bardzo dobra rola Nicholsona i Turner. 9/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones