PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=284350}

Mroczna godzina

La Hora fría
5,9 225
ocen
5,9 10 1 225
Mroczna godzina
powrót do forum filmu Mroczna godzina


1 Jak oni znaleźli się na księżycu ?
2 Skąd wziął się tam wirus ?
3 Po co im puszczali w kółko filmiki o wirusie i kto to robił ?
4 Skąd się wzięły te duszki zamrażające jaki to ma w ogóle sens ?
5 Czemu w tym filmie nic się praktycznie nie dzieje ?
6 Od czego dokładnie umierały te ptaki ?
7 Francuzi zbudowali sobie bazę na księżycu ? A co z resztą świata ? Jak oni sobie ją zbudowali ?
8 Na końcu filmu widać świat jest doszczętnie zniszczony więc jak oni zdołali uciec na księżyc ? To wszystko nie ma sensu. Są o wiele bogatsze kraje na świecie, które prędzej by zdołały zbudować taką baze niż francuziki.

9 skąd mają pełno niepotrzebnego sprzętu jak projektory kinowe ? Zabierali to na statki jak uciekali na księżyc w panice ?
10 Czyja jest tak naprawdę ta baza na księżycu i kto tam jeszcze mieszkał i jak to się stało że praktycznie wszyscy zginęli, a ta cała rodzinka niezdarna nie ??
11 Dzieciak narrator, żeby jeszcze bardziej uniewiarygodnić wydarzenia ? To jakiś żart...
12 Rozlazła akcja, która nie jest konsekwentnie budowana.

No niestety, ale to wszystko co tam się dzieje: skąd ? jak ? dlaczego ? To nie trzyma się kupy.

Brakuje zapasów idziemy poszukać. Uciekamy, ale wiemy że na zewnątrz nic nie ma i zginiemy. Jaki to miało mieć sens ?


MAsa głupot, a ocena na wspomnianym w innym temacie zacnym horror.com.pl to rzadko spotykana pomyłka. Ja temu badziewiu nawet zawyżając ocenę nie dał bym więcej jak 3/10

Movie_Crash_Man

Zgadzam się z tobą. Sugerowałem się oceną z horror.com i po obejrzeniu byłem mocno rozczarowany. Zapowiadało się ciekawie, ale później zmaścili po całości.

Najbardziej mnie wkurzyły:
1. Zamrażajace istoty, które pojawiają sie z dupy i nie wiadomo po co
2. Scena z wepchnieciem koelgi do pokoju pełnego zainfekowanych - klasyczny schemat pozbycia się rywala, aby zdobyć kobietę
3. Szaleństwo jednego z bohaterów pod koniec filmu - kolejny klasyczny przykład, aby pozbyć się nadwyżki ocalałych
4. Wyjście nastolatki z pokoju - podczas najbardziej niebezpiecznej godziny w nocy
5. Baza na ksieżycu

Te oraz inne uchybienia z poprzedniego postu powodują obniżenie oceny o przynajmniej 4 punkty.

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

ja mam tylko jedno pytanie

- po jakiego ch*ja w ogóle jakikolwiek film oglądasz?

ocenił(a) film na 1
cybermac79

bo lubie. Nigdy nie wiadomo kiedy trafi się crap

Movie_Crash_Man

Jacy kuźwa Francuzi jak film hiszpański, wszyscy mówią po hiszpańsku i mają hiszpańskie imiona?? W filmie jest kupa nielogiczności i reżyser chyba się sam pogubił w tym fabule, ale żeś walnął takiego samego faila jak i on. :P

ocenił(a) film na 1
Koper

mission failed

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

mniej ponglisha, a więcej innych języków podłap, to może przestaniesz mylić Hiszpanów z Francuzami xD

ocenił(a) film na 1
ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

1. mozna by zgadywac ze byla jakas akcja ze ci ktorzy nie sa zarazeni sa wysylani na ksiezyc by przezyc skoro na ziemi robi sie coraz bardziej niebezpiecznie, no bo mozna by zalozyc ze nie od razu cala ziemia zostala zniszczona tylko etapami, wiec.. w ostantnim momencie zalapalo sie pare osob z wycieczka na ksiezyc by tam zostac i zyc sobie dalej
2.a no wzial sie stad ze ktos byl zarazony ale jeszce o tym nie wiedzial badz wiedzial ale ktos kto dozorowal wylot na ksiezyc nie wiedzial :)
3. mieli telewizor, ktory odbieral sygnal spzred paru miesiecy(?), tygodni, ktory byl nadanawany na ziemi by ostzrec ludzi i dotarl na ksiezyc w koncu ? (chociaz wsumie nie wiem ile zamuje dotarcie sygnalu na ksiezyc)
4. pierowtni mieszkancy ksiezyca?:P
5. dzieje sie, dzieje
6.z zimna? w koncu duszki zamrazaly wszystko
7, 8. punkt 1
9. moze nie uciekali w panice ale to bylo zorganizowane duzo wczesniej, badz baza byla przypadkowo zbudowana nie z powodu rozdupcenia ziemi a szukania czegos na ksiezycu badz sporbowania czy da sie przezyc an ksiezycu kiedy na ziemi juz bedzie ciezko, hiszpanie to przejeli przy okazji bo to ich jedyna szansa by pzrezyc poza ziemia?
10. to nie byla rodzinka, to byli obcy sobie ludzie, dogadali sie i razem zamieszkali
12. fakt troche malo wyjasnione o co chodzi z niektorymi sprawami, moze dlatego zeby odbiorca sam pomyslal czemu tak a nie inaczej, zeby ine bylo wsyztsko podane na tacy
oni tam mieszkali jakis czas, ale zwyczajnie sie poddali bo co to za zycie. akurat nastapilo to wtedy. duszki byly coraz blizej, zwierzeta zdychaly, stracili nadzieje ze to mozna dalej normlanie ciagnac (o ile mozna bylo wczesniej)

ocenił(a) film na 8
aguxd

Pomyślałam dokładnie to samo, że mroźne potwory były pierwotnymi mieszkańcami ciemnej strony księżyca, o których ludzie nie wiedzieli (jest to film sf nie zapominajmy)

ocenił(a) film na 3
Movie_Crash_Man

mnie też film sie nie podobał, pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

Według mnie było tak:
1. uciekli przed armagedonem na ziemi, do bazy na księżycu która tam już istniała od dawna
2. wirus został zawleczony razem z uciekająymi
3. film był puszczany głównego nazwijmy nadajnika (było powiedziane w filmie) w bazie do którego niemi już dostępu bo pewnie znajdował się w zarażonej strefie
4. duchy to istoty które istniały na księżycu, albo jakiś kolejny tajemniczy eksperyment który po katastrofie uciekł spod kontroli
5. nic się nie dzieje bo budowane jest napięcie i aura tajemnicy
6. ptaki ginęły od wirusa albo jakiejś innej choroby (ptasia grypa może)która się przemiesza po bazie, być może w ten sposób chcieli badać powietrze
7. to nie byli francuzi, aktorzy mówili po hiszpańsku bo był to hiszpański film, widocznie tym razem udało się przetrwać kilku hiszpanom a nie jak większości filmów amerykanom, a ta baza może była międzynarodowa
8. widocznie uciekli wcześniej ,przed armagedonem
9. widocznie wcześniej na bazie tętniło życie, a projektory były potrzebne w kinie w celach rozrywkowych
10. baza mogła być międzynarodowa, a większość zamieniła się w zombie, ale ta ekipa miała szczęście i o nich jest ten film
11. dzieciak tylko rejestrował swoje życie
12. brakowało zapasów ale jakieś tam znaleźli , ponadto ryzykowali bo nie chcieli siedzieć bezczynnie.
Jest dużo nie domówień ale te które podałeś można wyjaśnić.

niestety ale są pewne kwestie których i ja nie rozumiem np:
1. dlaczego samotny chłopak nie chciał do nich wcześniej dołączyć oraz jak udało mu się przeżyć w zakażonej strefie i nie atakowały go zombie

ocenił(a) film na 6
kamiendomiesa

i jeszcze jedna kwestia której nie rozumiem
2. oni ponoć mieszkali w tej bazie kilka lat, a jak kilka lat przeżyły te zombie skoro na tym telewizorze który pokazywał w kółko te same programy, było powiedziane że osoby zarażone miały umrzeć po nie długim czasie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones