PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660365}

Mroczne nieba

Dark Skies
6,5 14 581
ocen
6,5 10 1 14581
Mroczne nieba
powrót do forum filmu Mroczne nieba

Przeczytaj czy warto. [Bez spoilerów] Sam nigdy nie biorę tak silnie pod uwagę komentarzy a nawet oceny na filmwebie, ale ten film jest naprawdę wyjątkowo specyficzny i choć jestem kino maniakiem zdecydowanie zmarnowałem czas. Nie jest to film z efektami, nie jest to film z ciekawą fabułą [ot kosmici] i nie jest to film z dobrą grą aktorską. Nie ma dobrej muzyki, w zasadzie nie ma niczego. Przez pół filmu jest to paranormal activity,- chodzą po domu w nocy, nic się nie dzieje, raz coś mignie, zaszeleści. Scenarzyści zupełnie zepsuli jakiekolwiek budowanie napięcia, nie wiadomo czemu, zamiast skupić się na psychozie, serwują nam jakieś kompletnie nieważne wątki z codziennego życia bohaterów: brak pracy, sprzedawanie domów, perypetie miłosne 11-latka etc. I tak oto mija nam 60% filmu gdzie praktycznie nie doświadczamy żadnych elementów thrilera, sf etc. Ten film mógłby mieć jakiś potencjał, gdyby sceny się nie powtarzały. Noc - ktoś się budzi, wstaje z łóżka, chodzi po domu, patrzy czy dzieci są w łóżkach, dalsza akcja. Każda akcja będzie miała finał, jaki od razu przewidzicie, nic was nie zaskoczy, nic nie przestraszy, w gruncie rzeczy jestem zadziwiony, że nikt nie zadał sobie jakiegokolwiek trudu by skomplikować fabułę, nasycić ją czymś więcej. Jak pisałem - moim zdaniem jest to strata czasu, lepiej obejrzeć słaby film pełen akcji i kiepskich efektów sprzed 10-20-30 lat.

ocenił(a) film na 8
Kapiszczur

paranormal activity to gniot w porównaniu do Mrocznych Niebios.

ocenił(a) film na 3
Kapiszczur

Jednak czymś zaskoczył. Jak dzieciak się posikał w majtki a później bardzo głośno piszczał/wrzeszczał. Ha ha ha!

Kapiszczur

Miało być bez spoilerów a stresciles cały film. Brawo ty.

ocenił(a) film na 8
Kapiszczur

Niczym nie zaskakuje? Zaskakuje np tym że to obcy a nie duchy, na pewno każdy nie spodziewał się kosmitów od początku filmu.

użytkownik usunięty
Kapiszczur

Nie zgadzam się wcale, że nie ma tu dobrej muzyki. Muzyka jest odpowiednia i nawet bardzo istotne dźwięki, które nam przez cały film towarzyszą. Realizm jest tu najcenniejszym doświadczeniem. Jest to co najważniejsze w tego typu filmach, a nawet więcej. Sam film jest wyjątkowy. Zaskakuje w każdym etapie, rozwija myslenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones