Film

Two Mules for Sister Sara

1970 1 godz. 44 min.
7,3 7 102
oceny
7,3 10 7102
1 954
chce zobaczyć
{"rate":6.5,"count":2}
{"id":"11282","linkUrl":"/film/Mu%C5%82y+siostry+Sary-1970-11282","alt":"Muły siostry Sary","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/12/82/11282/6943157.2.jpg"}
Kowboj ratuje na pustyni niewiastę nękaną przez bandytów. Ocalona kobieta namawia go do walki z Francuzami u boku meksykańskich rewolucjonistów.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Na meksykańskiej pustyni kowboj Hogan ratuje z rąk trzech bandytów młodą, na pół nagą kobietę, którą pijani napastnicy próbowali zgwałcić. Ku zaskoczeniu i rozczarowaniu Hogana, uratowana okazuje się zakonnicą, siostrą Sarą. W trosce o jej dalsze bezpieczeństwo kowboj postanawia ją oddać w ręce francuskiego patrolu, ale Sara błaga go, byNa meksykańskiej pustyni kowboj Hogan ratuje z rąk trzech bandytów młodą, na pół nagą kobietę, którą pijani napastnicy próbowali zgwałcić. Ku zaskoczeniu i rozczarowaniu Hogana, uratowana okazuje się zakonnicą, siostrą Sarą. W trosce o jej dalsze bezpieczeństwo kowboj postanawia ją oddać w ręce francuskiego patrolu, ale Sara błaga go, by tego nie robił. Twierdzi, że francuscy żołnierze poszukują jej, gdyż sympatyzuje z meksykańskimi rewolucjonistami. Również Hogan jest z nimi w pewien sposób związany. Hogan zgadza się zabrać zakonnicę ze sobą. W drodze do kryjówki rebeliantów, odkrywa, że jak na zakonnicę Sara zadziwiająco dużo wie na temat samego frontu, stacjonujących tam sił i możliwości ataku...

na podstawie
Budd Boetticher (materiały do scenariusza, historia)
studio
Universal Pictures (przedstawia) / Malpaso Company, The / Sanen Productions (współudział)
data produkcji
1970
tytuł oryg.
Two Mules for Sister Sara
inne tytuły
Dwa muły dla siostry Sary (tytuł telewizyjny) Polska
Muły siostry Sary Polska
Dos mulas para la hermana Sara Meksyk Peru
Dos mulas y una mujer Hiszpania
Więcej...
Budd Boetticher rolę Hogana pisał dla Lee Marvina.
Święto Narodowe Francji, upamiętniające zdobycie Bastylii, obchodzono po raz pierwszy 14 lipca 1880 roku, czyli dużo później niż ma miejsce akcja filmu.
Akcja filmu rozgrywa się w czasie europejskiej interwencji w Meksyku, która trwała od 1861 do 1867 roku. Natomiast Hogan używa rewolweru Colt Peacemaker, który wszedł do użytku dopiero w 1873 roku. Jednak nie tylko Colt Hogana, ale również reszta broni pokazanej w filmie, takiej jak strzelby Bertie 1907, Winchester 1873 i Gras 1874, czy też rewolwer Colt New Service zostały wprowadzone do użytku wiele lat później.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • 2 muły dla siostry sary

  użytkownik usunięty

  film mnie rozwalił, ubawiłam się. zastanawiam się tylko nad tymi mułami... na jednym jeździła, a drugi to Eastwood, tak to należy rozumieć ;) ?

 • Muzyka

  DarkMark66613 ocenił(a) film na 8

  A więc, czy jest ktoś w stanie podać tytuł utworu z początku i jak te "takie chórki" lecą? ;P Dzięki.

 • komedia romantyczna na dzikim zachodzie

  _plq_

  Związki przyczynowo skutkowe luźno spinają ze sobą sceny. Udała się humorystyczna mieszanka przyzwoitości, idealizmu, czułości, egoizmu, rozsądku, obojętności występująca między Hoganem i Sarą. Spontaniczne współdziałanie tej pary obserwuje się z uśmiechem.

 • Klasyk

  _ARMIN_ ocenił(a) film na 8

  Co tu dużo mówić... Doskonale zagrany western. Klasyka kina. Swietny Clint Eastwood i Shirley MacLaine. Trzeba przyznać, że te postaci fajnie się uzupełniały. Typowa fabuła, ale za to z licznymi niespodziankami (jak np. to kim okazała się Sara). Bardzo przyjemnie mi się oglądało. Lubię klimat starych westernów:) ... więcej

 • Klasyczny western w dobrym stylu.

  selenitas

  Takich filmów się nie krytykuje! :)