Brendan Fraser 

Brendan James Fraser

8,3
20 321 ocen gry aktorskiej
Brendan Fraser
Wysoki brunet o niebieskich oczach. Jego osoba zwykle jest kojarzona z rolami komediowymi lub filmami przygodowymi. W praktyce jednak poszukuje różnych ról - do tego by się sprawdzić. Zagrał między innymi niezróważonego psychicznie sportowca, homoseksualistę, artystę ulicznego.
Mimo, tego, iż urodził się w USA, Fraser posiada podwójne obywatelstwo, jest Amerykaninem i Kanadyjczykiem w jednej osobie. Ze względu na zawód ojca ściśle związany z podróżowaniem Fraser mieszkał w takich miastach jak Londyn, Amsterdam, Totonto czy Rzym. W Angli, a wszczegolności w jej stolicy zakochał się od razu. To tam właśnie rozpoczęła się jego przygoda z aktorstwem. Tak na prawdę jednak inspiracją do tegoż właśnie zawodu były ciągłe przeprowadzki i nieustanne zmiany otoczenia. Częsta koniecznośc dopasowywania się do nowych sytuacji obudziła w wielki talent.
Fraser uczył się w wielu szkołach: Upper Cnada Collage Preparatory School w Toronto; the Cornish Collage of the Art w Seatlle; Southern Methodist University w Dallas w Teksasie.
Jego debiut filmowy, to film Dohfight, gdzie zagrał...około 20 sekund legendarnego już (dla znawców kariery Brendana) ŻEGLARZA#1. Na planie tego filmu poznał swojego przyszłoego agenta, z którym nota bene współpracuje do dzisiaj. Nowa znajomość zaowocowała kilkoma rolami w filmach telewizyjnych i główną rolą w "California Man". Kariera Frasera nie była wielką, ponieważ role, które grywał nie były przychylnie traktowane przez kryrtkę. Dopiero w 1997 roku coś zaczęło ożywać. Film "George prosto z drzewa" mimo obaw stała się wielkim hitem. Dzięki niemu i wyrzeczeniom, którym musiał sprostać, aktor został okrzyknięty symbolem seksu. Kolejnym sukcesem była nagroda dla najlepszego aktora w festiwalu filmowym w Seatlle.
W 1998 roku Fraser ożenił się z modelką i aktorką - Afton Smith, którą poznał w 1993 na jednym z przyjęć wyprawianych przez Winone Rider.
Najnowszym filmem Frasera jest "Quiet Ametican" i teadtralna adaptacja "Kotki na gorącym żelaznym dachu".
Fraser posiada pokażną kolekcję starych Polaroidów. Jego zainteresowania to: fotografika, wspinaczki górskie, jazda na nartach. W Hollywood znany jest również z wielkiej miłości do zwierząt. Sam posiada dwa psy: Lucy i Wiley.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 grudnia 1968

miejsce urodzenia: Indianapolis, Indiana, USA

wzrost: 191 cm

Oscar
Zdobył Oscar, 4 inne nagrody oraz 18 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Afton Smith (27.09.1998 - 17.04.2008, rozwód), 3 synów: Griffin Arthur (ur. 17.09.2002), Holden Fletcher (ur. 16.08.2004) i Leland Francis (ur. 02.05.2006)
W 1990 roku ukończył Cornish College of the Arts w Seattle (Waszyngton, USA).
Ma trzech starszych braci: Kevina, Seana i Regana.
Był brany pod uwagę do roli Clarka Kenta w filmie "Superman: Powrót". Ostatecznie angaż otrzymał Brandon Routh.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

sympatyczny, nie żaden sztywniak, czy sztuczny, łysy "pseudo - macho" z wytatuowanymi rękami do nadgarstka. Kamera go lubi, fajnie się go ogląda.

Nie mam słów na to, co on zrobił w Wielorybie. Niesamowita, wzruszająca, pełna ciepła rola, coś absolutnie niesamowitego. Dawno nie widziałam tyle osób płaczacych w kinie. Jego gra to arcydzieło, jak nie dostanie za to Oskara to stracę resztki wiary w Akademię.

Zostawiam ten komentarz tuż po zdobyciu przez niego Oscara. Był moim ulubionym aktorem od czasów dzieciństwa. Pamiętam, jak większość go skreśliła i jak kiedyś ze smutkiem natknęłam się na filmik na YouTube "Dlaczego Hollywood już nie zatrudni Brendana Frasera". O ironio, jak chętnie go sobie dzisiaj odświeżę, tylko...

więcej

Robin Williams, Jim Carrey, Brendan Fraser jak się okazuje również.... przecież oni rozśmieszają/-li miliony

Nie wiem dlaczego,ale za każdym razem ,gdy widzę Brendana Fraser'a myślę sobie tylko o jednym filmie (George prosto z drzewa) i nie mogę się skupić... jego twarz tak bardzo kojarzy mi się z konkretnie tym filmem ,że jakoś dziwnie mi się ogląda filmy z jego udziałem. Nie pasuje mi jego osoba do większości produkcji ?...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones