Spirit: Stallion of the Cimarron

1 godz. 23 min.
7,6 87 165
ocen
7,6 10 87165
7 581
chce zobaczyć
{"rate":6.25,"count":4}
{"type":"film","id":32363,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Spirit%3A+Stallion+of+the+Cimarron-2002-32363/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Mustang z Dzikiej Doliny
  • 1Ironhide1 ocenił(a) ten film na: 10

Ludzie bez przesady ten film jest genialny i taka ocena 7,6. według mnie zasługuje na więcej.

• NewHeaven_ ocenił(a) ten film na: 8

1Ironhide1 To najpiękniejsza bajka na świecie, zasługuje na 10 z gwiazdką, a to i tak za mało :)

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 8

1Ironhide1 serio ?

• 1Ironhide1 ocenił(a) ten film na: 10

Serio :)

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

1Ironhide1 mam odmienne odczucia

• A czymże naraziła ci się ta bajka że dostała od ciebie 2?

• użytkownik usunięty

asa111 sztucznością i płytkością fabuły, słabą animacją, ckliwością, pustką intelektualną i emocjonalną i parę innych

• Fabuły można się czepiać w kilku momentach ale bez przesady, animacja też może najwyższej klasy nie jest, ale w żadnym wypadku nie jest słaba. Jest na bardzo dobrym poziomie.
    Emocjonalnej pustki nie dostrzegam, a co do intelektualnej, to poproszę o przykłady.

• Słaba animacja? Wtf, jak na 2002 rok to animacja jest świetna... No ale widać po roczniku, że rozpieszczony dzieciak rocznik 99 chciałby, żeby wszystko było nakręcone w 10D :D

• nikolazd ocenił(a) ten film na: 8

BloodyDG I znów to samo? GIMBUS ALERT!!! Rozpieszczone dziecko? A Ty? Naprawdę dorosły* czy aż 18, 19, 25? Nawet jeśli jesteś starszy, nie oznacza to, że ten rocznik (99) to coś złego. Jeśli nie to miałeś na myśli, przepraszam, ale tak to brzmi. A nie ma zasady, która mówi: Patrzcie, wszyscy z tego rocznika są tacy i tacy, a w tych czasach jest więcej głupich dzieciaków, a w moich czasach to wszyscy byli lepiej wychowani, mieli lepsze dzieciństwo, bo bawili się na podwórku. A to, że nie podoba mu się animacja, to już jego sprawa. Prawda jest taka, że BYŁA inna (moim zdaniem bardzo, ale to bardzo dobra, ale zdania są tu podzielone), a to, że akurat jemu nie pasowała nie oznacza, że jest rozpieszczony.
    *Wybacz, jeśli jesteś dziewczyną/kobietą.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 8

BloodyDG 3D, 4D czy inne "D" nie mają żadnego znaczenia w sprawie mojej oceny
    tak się nawet składa, że nie lubię 3D

• Co do słabej animacji - To polecam materiały dodatkowe odnośnie techniki powstania, jak na 2002 roku została ona rewelacyjnie wykonana .

Jestem również ciekaw w jakim, momencie fabuła jest sztuczna .

Rzucasz ogólnikami a nie konkretami .

• ewawilk ocenił(a) ten film na: 10

1Ironhide1 To prawda, tez tego nie rozumiem... Przecież to jedna z najcudowniejszych animacji jakie kiedykolwiek powstały!

• megansa ocenił(a) ten film na: 10

1Ironhide1 zgadzam się w kategorii bajka powinna mieć 10/10 + muzyka robi robote

• 1Ironhide1 Film Auta 2 ma jeszcze gorszą, chociaż jest równe dobry... ludzie jak widać nic nie potrafią docenić...

• Andrzejcoolziomek Auta 2 to jedna z najgorszych animacji Pixara i nawet się nie umywa do wspaniałej części pierwszej.

• Ivelise Odezwała się znawczyni... moim zdaniem druga cześć Aut jest świetna, a jak ktoś nie umie jej docenić, to nie kłopot twórców....

• Andrzejcoolziomek TWOIM ZDANIEM znawco. Większość jednak uważa cześć drugą za nieporozumienie. Sami twórcy najwyraźniej też, bo sądząc po zwiastunie części trzeciej, za wszelką cenę będą próbowali się odciąć od dwójki.

• Ivelise Większość? Większość osób właśnie nie ma nic do tej części. Mówi że była dobra. To jakieś osobne jednostki uważają że ten film był nieporozumieniem i wymyślają głupie o teorie że był zbyt brutalny. Na szczęście niedawno adaptowałem polską encyklopedię Disneya. Mam nadzieję że to pomoże utrzymać równowagę....

• Andrzejcoolziomek Filmweb: 6,6, imdb: 6,3. Miażdżące opine krytyków na rotten tomatoes i metacritic. Prawda jest taka, że ten film został nakręcony kompletnie bez pomysłu, jadąc na popularności i marce świetnej jedynki. Niestety do swojej poprzedniczki nie ma nawet porównania. Ale ok. Wierz sobie dalej w co tam chcesz.

• 1Ironhide1 Mustang mógł dawno uciec, ale się zakochał, czy to oznacza, że odkochał się w pierwszej, czy liczy, że będzie miał dwie klacze? Jakby nagrali dalszą część to by się pewnie obydwie na niego obraziły.

• elkakolt ocenił(a) ten film na: 9

elo112 Tyle razy oglądałam Mustanga i nigdy nie wyłapałam tego "trójkąta" xD

• elkakolt Bo kobiety skupiają się bardziej na emocjach :) Ja rzadko kiedy oglądam coś drugi raz jak już znam fabułę.

• elkakolt ocenił(a) ten film na: 9

elo112 Co do emocji i różnic między płciami, być może masz rację, ale to temat na inną dyskusję ;)
    Tu chcę poruszyć kwestię fabuły, a w zasadzie zasugerowanej przez Ciebie zdrady czy też gry na 2 fronty tytułowego ogiera. Ja widzę tylko jedną partnerkę, czyli tę łaciatą klacz Indianina, żadnych zdrad ani odkochiwań. Coś przeoczyłam?

• elo112 Film ostatni raz oglądałam wieki temu, ale tyle razy, że dobrze pamiętam jego fabułę i nie przypominam sobie żadnego trójkąta miłosnego pomiędzy końmi xD. Była tylko jedna klacz, w której się zakochał - ta łaciata. Chyba, że masz na mysli jego własną matkę xD. Innych tam nie było.

• Ivelise To mówisz że ta na początku to matka z takim małym synkiem?

• elo112 Tak właśnie mówię. xD

• horneciu ocenił(a) ten film na: 10

Ivelise Przecież chyba każdy to widział że ta pierwsza to jego MATKA jak można w ogóle pomyśleć, że inna?? To już ślepi ludzie są, pierwsza scena - narodziny Spirita i widać, jak matka wygląda. Potem jego dorastanie i przesunięcie akcji w jego dorosłość jak obejmuje przywództwo w stadzie, ale dalej tam jest jego matka i dalej wygląda tak samo. Jaki trójkąt, co z wami?

• horneciu Ale czemu piszesz o tym do mnie?? Przecież ja doskonale wiem, że to jego matka i dziwię się tak samo jak ty, że użytkownik na górze postrzega to w jakiś niezrozumiały sposób...

• Ergath ocenił(a) ten film na: 8

1Ironhide1 Rewelacja, widać że starsze bajki są milion razy lepszy niż te nowsze. Ale minus za mega nudny początek i kiczowatą muzykę w dubblingu. Bez tego byłoby mocne 9.

• Watahapl ocenił(a) ten film na: 9

Ergath Kiczowata muzyka mówisz??? Pan Maciej kiedyś wokalista zespołu Dżem zrobił kawał niesamowitej roboty dając animacji moc i mnóstwo wzruszeń swoim pięknym głosem i najlepiej pasujący właśnie był Jego wokal chyba że znasz lepsze animacje z tak dobrym polskim dublingiem to daj znać

Watahapl Nie wiem w ogóle kto to jest jakiś Maciej xD Ta muzyka nie była nawet neutralna, ona była tragiczna i przeszkadzała mi oglądać film i tyle.

• Ergath To cóż widocznie nie znasz zespołu i ich twórczości, uważam duża strata ale zawszę można to nadrobić :)

Co do piosenek - No cóż widać ile gustów tyle opinii, ja uważam że wszystkie piosenki idealnie oddawały historie tej animacji.

buterfly To muszę poznać całą dyskografię jakiegoś muzyka którego nie znam żeby ocenić 2-3 piosenki które mi się nie podobały? Piosenki które idealnie oddawały klimat animacji były z oryginalnej angielskiej ścieżki dźwiękowej ale te z polskiego dubbingu wprost przeciwnie. Zupełnie niepotrzebnie na siłę chcą tłumaczyć wszytko bo oryginalna ścieżka dźwiekowa była bardzo dobra ale jak zwykle musieli ją popsuć dubbingiem.

• Ergath Oczywiście że nie mimo to uważam warto znać ten zespół :) - Natomiast co do polskich utworów to uważam jedne z niewielu, które idealnie pasują właśnie do historii animacji to ale to już oczywiście moja opinia ;)

• 1Ironhide1 w takim razie pokemony 20 xD

• 1Ironhide1 Według mnie to jest odpowiednia ocena, bajka nie jest dla wszystkich, a ocena 10/10 by pokazywała że jednak jest, po za tym jeszcze żaden film na Filmwebie nie zdobył takiej rangi, więc czemu ten film miałbym na to zasługiwać, mimo iż nie zasługuje

• pio73 ocenił(a) ten film na: 8

1Ironhide1 Ta ocena to tak jakby 8, czyli BARDZO DOBRY. Jak dla mnie to dokładnie odzwierciedla, jak dobry jest ten film.