PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32363}

Mustang z Dzikiej Doliny

Spirit: Stallion of the Cimarron
7,6 90 807
ocen
7,6 10 1 90807
7,0 12
ocen krytyków
Mustang z Dzikiej Doliny
powrót do forum filmu Mustang z Dzikiej Doliny

Ludzie bez przesady ten film jest genialny i taka ocena 7,6. według mnie zasługuje na więcej.

ocenił(a) film na 8
1Ironhide1

To najpiękniejsza bajka na świecie, zasługuje na 10 z gwiazdką, a to i tak za mało :)

użytkownik usunięty
1Ironhide1

serio ?

ocenił(a) film na 10

Serio :)

użytkownik usunięty
1Ironhide1

mam odmienne odczucia

A czymże naraziła ci się ta bajka że dostała od ciebie 2?

użytkownik usunięty
asa111

sztucznością i płytkością fabuły, słabą animacją, ckliwością, pustką intelektualną i emocjonalną i parę innych

Fabuły można się czepiać w kilku momentach ale bez przesady, animacja też może najwyższej klasy nie jest, ale w żadnym wypadku nie jest słaba. Jest na bardzo dobrym poziomie.
Emocjonalnej pustki nie dostrzegam, a co do intelektualnej, to poproszę o przykłady.

Słaba animacja? Wtf, jak na 2002 rok to animacja jest świetna... No ale widać po roczniku, że rozpieszczony dzieciak rocznik 99 chciałby, żeby wszystko było nakręcone w 10D :D

ocenił(a) film na 8
BloodyDG

I znów to samo? GIMBUS ALERT!!! Rozpieszczone dziecko? A Ty? Naprawdę dorosły* czy aż 18, 19, 25? Nawet jeśli jesteś starszy, nie oznacza to, że ten rocznik (99) to coś złego. Jeśli nie to miałeś na myśli, przepraszam, ale tak to brzmi. A nie ma zasady, która mówi: Patrzcie, wszyscy z tego rocznika są tacy i tacy, a w tych czasach jest więcej głupich dzieciaków, a w moich czasach to wszyscy byli lepiej wychowani, mieli lepsze dzieciństwo, bo bawili się na podwórku. A to, że nie podoba mu się animacja, to już jego sprawa. Prawda jest taka, że BYŁA inna (moim zdaniem bardzo, ale to bardzo dobra, ale zdania są tu podzielone), a to, że akurat jemu nie pasowała nie oznacza, że jest rozpieszczony.
*Wybacz, jeśli jesteś dziewczyną/kobietą.

użytkownik usunięty
BloodyDG

3D, 4D czy inne "D" nie mają żadnego znaczenia w sprawie mojej oceny
tak się nawet składa, że nie lubię 3D

Co do słabej animacji - To polecam materiały dodatkowe odnośnie techniki powstania, jak na 2002 roku została ona rewelacyjnie wykonana .

Jestem również ciekaw w jakim, momencie fabuła jest sztuczna .

Rzucasz ogólnikami a nie konkretami .

ocenił(a) film na 10
1Ironhide1

To prawda, tez tego nie rozumiem... Przecież to jedna z najcudowniejszych animacji jakie kiedykolwiek powstały!

ocenił(a) film na 10
1Ironhide1

zgadzam się w kategorii bajka powinna mieć 10/10 + muzyka robi robote

1Ironhide1

Film Auta 2 ma jeszcze gorszą, chociaż jest równe dobry... ludzie jak widać nic nie potrafią docenić...

Andrzejcoolziomek

Auta 2 to jedna z najgorszych animacji Pixara i nawet się nie umywa do wspaniałej części pierwszej.

Ivelise

Odezwała się znawczyni... moim zdaniem druga cześć Aut jest świetna, a jak ktoś nie umie jej docenić, to nie kłopot twórców....

Andrzejcoolziomek

TWOIM ZDANIEM znawco. Większość jednak uważa cześć drugą za nieporozumienie. Sami twórcy najwyraźniej też, bo sądząc po zwiastunie części trzeciej, za wszelką cenę będą próbowali się odciąć od dwójki.

Ivelise

Większość? Większość osób właśnie nie ma nic do tej części. Mówi że była dobra. To jakieś osobne jednostki uważają że ten film był nieporozumieniem i wymyślają głupie o teorie że był zbyt brutalny. Na szczęście niedawno adaptowałem polską encyklopedię Disneya. Mam nadzieję że to pomoże utrzymać równowagę....

Andrzejcoolziomek

Filmweb: 6,6, imdb: 6,3. Miażdżące opine krytyków na rotten tomatoes i metacritic. Prawda jest taka, że ten film został nakręcony kompletnie bez pomysłu, jadąc na popularności i marce świetnej jedynki. Niestety do swojej poprzedniczki nie ma nawet porównania. Ale ok. Wierz sobie dalej w co tam chcesz.

1Ironhide1

Mustang mógł dawno uciec, ale się zakochał, czy to oznacza, że odkochał się w pierwszej, czy liczy, że będzie miał dwie klacze? Jakby nagrali dalszą część to by się pewnie obydwie na niego obraziły.

ocenił(a) film na 9
elo112

Tyle razy oglądałam Mustanga i nigdy nie wyłapałam tego "trójkąta" xD

elkakolt

Bo kobiety skupiają się bardziej na emocjach :) Ja rzadko kiedy oglądam coś drugi raz jak już znam fabułę.

ocenił(a) film na 9
elo112

Co do emocji i różnic między płciami, być może masz rację, ale to temat na inną dyskusję ;)
Tu chcę poruszyć kwestię fabuły, a w zasadzie zasugerowanej przez Ciebie zdrady czy też gry na 2 fronty tytułowego ogiera. Ja widzę tylko jedną partnerkę, czyli tę łaciatą klacz Indianina, żadnych zdrad ani odkochiwań. Coś przeoczyłam?

ocenił(a) film na 7
elkakolt

Zapewne wziął on matkę głównego bohatera za jego 'pierwszą'.

elo112

Film ostatni raz oglądałam wieki temu, ale tyle razy, że dobrze pamiętam jego fabułę i nie przypominam sobie żadnego trójkąta miłosnego pomiędzy końmi xD. Była tylko jedna klacz, w której się zakochał - ta łaciata. Chyba, że masz na mysli jego własną matkę xD. Innych tam nie było.

Ivelise

To mówisz że ta na początku to matka z takim małym synkiem?

elo112

Tak właśnie mówię. xD

ocenił(a) film na 10
Ivelise

Przecież chyba każdy to widział że ta pierwsza to jego MATKA jak można w ogóle pomyśleć, że inna?? To już ślepi ludzie są, pierwsza scena - narodziny Spirita i widać, jak matka wygląda. Potem jego dorastanie i przesunięcie akcji w jego dorosłość jak obejmuje przywództwo w stadzie, ale dalej tam jest jego matka i dalej wygląda tak samo. Jaki trójkąt, co z wami?

horneciu

Ale czemu piszesz o tym do mnie?? Przecież ja doskonale wiem, że to jego matka i dziwię się tak samo jak ty, że użytkownik na górze postrzega to w jakiś niezrozumiały sposób...

ocenił(a) film na 8
1Ironhide1

Rewelacja, widać że starsze bajki są milion razy lepszy niż te nowsze. Ale minus za mega nudny początek i kiczowatą muzykę w dubblingu. Bez tego byłoby mocne 9.

ocenił(a) film na 9
Ergath

Kiczowata muzyka mówisz??? Pan Maciej kiedyś wokalista zespołu Dżem zrobił kawał niesamowitej roboty dając animacji moc i mnóstwo wzruszeń swoim pięknym głosem i najlepiej pasujący właśnie był Jego wokal chyba że znasz lepsze animacje z tak dobrym polskim dublingiem to daj znać

ocenił(a) film na 8
Watahapl

Nie wiem w ogóle kto to jest jakiś Maciej xD Ta muzyka nie była nawet neutralna, ona była tragiczna i przeszkadzała mi oglądać film i tyle.

Ergath

To cóż widocznie nie znasz zespołu i ich twórczości, uważam duża strata ale zawszę można to nadrobić :)

Co do piosenek - No cóż widać ile gustów tyle opinii, ja uważam że wszystkie piosenki idealnie oddawały historie tej animacji.

ocenił(a) film na 8
buterfly

To muszę poznać całą dyskografię jakiegoś muzyka którego nie znam żeby ocenić 2-3 piosenki które mi się nie podobały? Piosenki które idealnie oddawały klimat animacji były z oryginalnej angielskiej ścieżki dźwiękowej ale te z polskiego dubbingu wprost przeciwnie. Zupełnie niepotrzebnie na siłę chcą tłumaczyć wszytko bo oryginalna ścieżka dźwiekowa była bardzo dobra ale jak zwykle musieli ją popsuć dubbingiem.

Ergath

Oczywiście że nie mimo to uważam warto znać ten zespół :) - Natomiast co do polskich utworów to uważam jedne z niewielu, które idealnie pasują właśnie do historii animacji to ale to już oczywiście moja opinia ;)

1Ironhide1

w takim razie pokemony 20 xD

1Ironhide1

Według mnie to jest odpowiednia ocena, bajka nie jest dla wszystkich, a ocena 10/10 by pokazywała że jednak jest, po za tym jeszcze żaden film na Filmwebie nie zdobył takiej rangi, więc czemu ten film miałbym na to zasługiwać, mimo iż nie zasługuje

ocenił(a) film na 8
1Ironhide1

Ta ocena to tak jakby 8, czyli BARDZO DOBRY. Jak dla mnie to dokładnie odzwierciedla, jak dobry jest ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones