PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504602}

Na śmierć i życie

Kill Your Darlings
6,9 21 933
oceny
6,9 10 1 21933
5,1 8
ocen krytyków
Na śmierć i życie
powrót do forum filmu Na śmierć i życie

Ano po to by jeszcze bardziej nakręcić homo propagandę na świecie!!!

abraxas99

To jest niestety duza czesc amerykanskiej historii jak to ,ze Bush byl prezydentem.

ocenił(a) film na 7
abraxas99

Tam tylko Ginsberg był homo, u Bitników. Reszta była biseksualna. Nie wiem jak z Carrem, ale na pewno nie był homo. Zresztą Ginsberg wielkim poetą był i polecam jego Skowyt, świetna rzecz.

ocenił(a) film na 8
Toolbar

Burroughs też był "homo". Kerouac nie był biseksualny.

ocenił(a) film na 7
pan_dziejaszek

Moja wiedza opiera się na informacjach znalezionych na Wikipedii, gdzie w przypadku Williama i Jacka mowa jest o biseksualizmie.

ocenił(a) film na 5
Toolbar

Z tego co kojarzę, to akurat Kerouac miał bardzo nieliczne "intymne momenty" ze swoimi buntowniczymi przyjaciółmi, a to jeszcze nie jest biseksualizm. Wikipedia jako źródło życiowej wiedzy i przewodnik przez ten padół łez nie jest najlepszym pomysłem... O naszym kraju kwitnącej cebuli sobie czytaj, wszystko się zgadza, ale o reszcie świata lepiej zasięgnąć wiedzy, hmm, no nie wiem. W książkach?

Kij_z_tym

HEHEHEHE no nieźle.Raz w tyłek to nie homoś a za trzecim się kasuje.

ocenił(a) film na 5
abraxas99

Widzisz, różnie to bywa. Czasem nie jest się pewnym, czasem czuje się z kimś tak blisko psychicznie, że chce się to uzewnętrznić. I tak, raz w dupę to nie homoś :)

Kij_z_tym

No i widzisz .Sama odpowiedziałaś sobie na pytanie "po co robić taki filmy? ".

ocenił(a) film na 9
Kij_z_tym

Orientacja kompletnie nie zależy od tego ile ktoś ma jakich kontaktów i z kim. Znane są przypadki gejów, którzy wchodzili w oszukane związki hetero, żeby przed rodziną i całym światem być postrzegani jako "normalni". Również seks analny nie ma zupełnie nic wspólnego z orientacją, gdyż uprawia go znaczna część osób heteroseksualnych i jakoś homo się od tego nie stają. Zresztą techniki tej nie uprawia również wielu gejów i orientacja im się od tego nie zmieniła. Orientację determinują nasze odczucia. Można w ogóle seksu nie uprawiać, nie być z nikim w związku, a i tak każdy z nas dobrze wie co go pociąga i z jaką płcią pragnie wchodzić w relacje seksualno-uczuciowe. Tak więc odpowiadając na twój argument - jeśli faceta poza kobietami pociągają także mężczyźni to jak najbardziej jest to bisksualizm, niezależnie od tego z którą płcią ma więcej kontaktów.

ocenił(a) film na 8
abraxas99

Rzeczywiście widać że dużo zrozumiałeś z filmu....

fizzlymike

Sporo.Może aż za dużo.Historie można było sprzedać co najwyżej napominając o ich chorej seksualności, anie natrętnie o niej przypominać.To film o homosiach w 70% , w pozostałej części historia ich działalności która była kołderką do przykrycia sensu nakręcenia tego filmu!

ocenił(a) film na 8
abraxas99

W szafie też widzisz homoseksualistów? ;)

fizzlymike

Nie.Czasem tylko z lodówki mi wyłażą.Gdzie się kończą poważne argumenty robi się z ludzi homofobów.Mi tam oni nie przeszkadzają pod warunkiem że się nachalnie nie promują i nie obnoszą ze swoja seksualnością.A ten film to głównie promocja tej choroby!

abraxas99

Trudno nazwać "nachalną propagandą" jakikolwiek film. Dlaczego? Bo nikt nie ma obowiązku go oglądać. :)

Jeśli oglądasz i cię razi - tzn. tylko tyle, że chciałeś go zobaczyć, a więc chciałeś się wystawić na film, który traktuje homoseksualizm jak coś najzwyczajniejszego w świecie (czyli adekwatnie do rzeczywistości).

Oczywiście mogłeś trafić na ten film przypadkiem, ale nawet wówczas nie ma mowy o żadnej "propagandzie", bo filmy są robione dla ludzi, którzy chcą je obejrzeć, a więc zdają sobie sprawę z tego, z czym się zetkną, kiedy na niego pójdą.

Innymi słowy - gadasz od rzeczy. :)

Davus

Tak dokładnie, trafiłem na ten film przypadkiem zachęcony dość wysoką średnią ocen obejrzałem to dzieło.Ani w opisie filmu nie ma słówka że traktuje on o homoseksualistach, a sam nie znałem wcześniej faktów z życia bohaterów.Dlatego założyłem ten wątek żeby przestrzec innych nieświadomych.
Możecie się nie zgadzać ze mną że film to propaganda, szanuje waszą opinię i tego samego oczekuje od was!!!Chyba mam prawo do własnego zdania.

abraxas99

No masz, ale nie musisz go wygłaszać publicznie. :P

Homofobii mówimy zdecydowanie NIE! :P

abraxas99

Jak ktoś, kto nie ma pojęcia czym jest szacunek, może mieć prawo go wymagać? Homoseksualizm nie jest chorobą, możesz zapytać specjalistów. Homofobia jest za to chorobą psychiczną, nie wiem, czy ktoś ci już o tym wspominał. Jak każda inna fobia - jest uleczalna, więc nie martw się na zapas. Piszesz: "Mi tam oni nie przeszkadzają pod warunkiem że się nachalnie nie promują" i w tym jednym zdaniu, w którym się zasłaniasz, ujawniasz swoją homofobię. Doprawdy, powstaje setki filmów z wątkami erotycznymi między kobietą a mężczyzną, ale jak powstanie kilka traktujących o namiętnościach męsko-męskich, to wielkie oburzenie. Nikt nie każe oglądać. Rozumiem, że obejrzałeś go 'przypadkiem', ale jeśli ci się nie podobał, to w porządku, masz prawo do własnej opinii i oceny tego dzieła, ale nie wydaje mi się stosowne wygłaszanie komentarzy o "homo propagandzie". Poza tym, dzięki tej twojej "homo propagandzie" społeczeństwo pomału przyzwyczaja się do myśli, że niektórzy ludzie mają inną orientację, a ci właśnie ludzie mogą wreszcie być kim są i zawsze byli, bez strachu przed odrzuceniem. Bardzo ci współczuję, jeśli czujesz się przez to w jakiś sposób pokrzywdzony (choć nie do końca rozumiem dlaczego miał byś się tak czuć. Boisz się, że jakiś gej będzie cię podrywał, a tobie się to spodoba i zarazisz się homo chorobą, czy jak? Wybacz, moją dziecinną ciekawość, ale homofobii zawsze mnie fascynowali, intryguje mnie jak działają wasze szare komórki). Przyszło Ci żyć w czasach dużych zmian i musisz nauczyć się z tym oswajać.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
bargi

To wy sie od ludzi odczepcie! Jaka propaganda? Chorzy jestescie, paranoicy! Oczywiscie ze nigdy nie czules pociagu do mezczyzny, bo jestes hetero, matole, jasne ze biologii nie oszukasz, dlatego niektorzy sa gejami., bo tacy sie urodzili, tacy sa, tak jak niektorzy sa hetero, a dzieci nie uczy sie zeby probowaly homoseksualizmu co ty sobie wymysliles? Uczy sie ich ze sa rozne orientacje i zeby szanowac innych, nikt ci nie kaze probowac, po prostu sie odwal od gejow. Czasem przeraza mnie jaka w Polszy jest ciemnota, to az wstyd. A Biblii mi tu nie przytaczaj bo tam zabrania sie rowniez noszenia ubran z roznych tkanin. Prawda jest ze homofoby boja sie gejow z jednego powodu - ze gej potraktuje ich tak jak oni sami traktuja kobiety, czyli gapienie sie, podwalanie, gwizdy, hasla moze nawet i macanie.
"dotykac ogonkami ocierac szparkami", facet, z jakiej ty zaplutej ciemnej dziury wypelzles ze jestes taki zacofany? Nie wiem czy juz masz tego syna o ktorym piszesz czy planujesz miec ale mam nadzieje ze sie nigdy nie rozmnozysz bo az szkoda dziecka wychowywanego w ciemnocie.

Usagi_V

ja przynajmniej mogę spłodzić potomka, a ty? powiedzmy sobie szczerze z dwóch penisów dziecka nie zrobisz. I DZIĘKI BOGU. nie pozdrawiam

bargi

Dobrze powiedziane hehehehe!

bargi

Najpierw sprawdz czyis profil zanim palniesz glupstwo, jestem kobieta.

Usagi_V

No to rozwijając myśl kolegi :z dwóch narządów rodnych kobiety dziecka nie zrobisz!!!

ocenił(a) film na 5
revira

"Homoseksualizm nie jest chorobą, możesz zapytać specjalistów. Homofobia jest za to chorobą psychiczną."

Specjaliści w obawie przed utratą prawa do wykonywania zawodu nie wyjawią prawdy. Można prowadzić spory akademickie na temat definicji słowa 'choroba', ale z pewnością homoseksualizm jest bliższy 'choroby' niż 'normalności'.

Nadużyciem natomiast jest używanie słowa homofobia, które w znaczeniu podobnym do np. arachnofobia oznacza człowieka który w sposób paniczny i histeryczny boi się homoseksualistów. Normalny człowiek na ogół będzie się wzbraniał przed dotknięciem pająka i będzie się go starał usunąć. Arachnofob - wpadnie w panikę i będzie się zachowywał irracjonalnie. Taką homofobię można faktycznie leczyć.
Niechęć i pogardę do homoseksualizmu, można natomiast leczyć praniem mózgu i indoktrynacją, podobnie jak wszystkie inne poglądy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Kij_z_tym

No i widzisz.Paradoksem życia jest to że osoby podające się za tolerancyjne są najbardziej NIEtolerancyjne !!Bo negowanie moich przekonań (szczególnie w tak chamski sposób) i mojego poczucia estetyki chyba tolerancją nie możemy nazwać!
Najbardziej przekonało mnie do twoich racji argument "że o ja nie mogę"
Mam prawo nie lubić homoseksualizmu tak samo jak pedzie mogą nie lubić ludzi hetero.No i chyba to na tyle w temacie "cebulaku".

ocenił(a) film na 5
abraxas99

"Że o ja nie mogę", miało pomóc Ci zrozumieć dosadność moich przekonań, uznałam, że to ten poziom, tylko nie ujęłam w cudzysłowie swojej naprostowanej myśli, proszę o wybaczenie.
TOLERANCYJNE? Wypraszam sobie, nigdzie tak nie napisałam i absolutnie nie jestem tolerancyjna, Ty możesz sobie być, jakoś musisz się znosić, ale ja głupoty nie toleruję, ani tym bardziej nie akceptuję.
Nie uważasz, że "lubienie" na podstawie tego, do kogo/czego dana jednostka ludzka odczuwa popęd seksualny jest odrobinę ubliżające człowieczeństwu i temu, co osiągnęliśmy przez tych ładnych parę lat jako ludzie? "W sumie jesteś świetną osobą, masz ten sam gust, świetny dowcip i gada nam się przednio, ale jesteś homo/hetero, więc a kysz maszkaro!" - idiotyczne.
Dzielenie ludzi podług takich czynników to zatruwanie sobie i innym życia i utrudnianie go.
A co do Twoich praw, to masz również święte takowe do zachowania milczenia, dla dobra wszystkich użyj go.
Nie wiem po co się produkuję, dopiero teraz zauważyłam Twój awatar. Ciśnie mi się na usta i palce wiele w tym momencie, ale trzeba trzymać poziom.

Kij_z_tym

"Dosadność moich przekonań"! A co z moimi??Głupotą jest stawianie ku chwale gejów za moje pieniądze (podatki) pomników tęczowych których nikt nie chce oprócz garstki ludzi takich jak ty.
Mam 2 znajomych pedziów i nawet ich lubię ale gejów tolerować nie będę i nie pozwolę sobie narzucać ich stylu życia.Co mnie obchodzi kto co sobie i gdzie wkłada.Ja ze swoją seksualnością się nie obnoszę po manifestacjach, i nie robię filmów propagandowych na te tematy.
Masz prawo myśleć ale nie korzystasz, a szkoda!
Przepraszam dopiero zobaczyłem twój awatar i jesteś jeszcze rozwydrzonym dzieckiem myślącym że jest najmądrzejszą częścią wszechświata.

ocenił(a) film na 8
abraxas99

Myślałem, że to dyskusja na temat filmu, skąd nagle wziąłeś tęczę?

pan_dziejaszek

No ja też tak myślałem do tą aż nie zostałem zaatakowany przez ludzi skrajnie tolerancyjnych

abraxas99

choroby? może ty powinieneś sie z czegoś leczyć, najpewniej z ignorancji

ocenił(a) film na 6
abraxas99

Są takie historie (zarówno mityczne, jak i prawdziwe), których siłą napędową jest namiętność. Wojna trojańska wybuchła, bo Parys porwał Helenę. Henryk VIII utworzył Kościół anglikański, bo papież nie zezwolił mu na ślub z Anną Boleyn. To dwie pierwsze z brzegu. Jak byś je przedstawił w oderwaniu od seksualności? Moim zdaniem ten film opowiadał właśnie taką historię - nie dałoby się jej opowiedzieć, pomijając motywacje bohaterów, wypływające z ich seksualności.

ocenił(a) film na 9
abraxas99

Nikt nie zrobi większej propagandy niż homofoby. Samo się sprzedaje...

ocenił(a) film na 8
niewarto

Świetna riposta.

ocenił(a) film na 10
niewarto

Tym bardziej , że wypowiedzi homofobów na tym forum zdradzają najczęściej niesłychany prymitywizm intelektualny i kulturalny , za to są zwykle podszyte duchem narodowo-kościółkowym - tam przecież homoseksualizm nie istnieje , pedofilia również.

maroc

Jesteście śmieszni. "Homofob" fobia przed homosiami. Nic takiego nie zauważyłem u tych ludzi, więc nauczcie się panowie pojęć, a później ich używajcie, robaczki, dobrze?

abraxas99

Masz syna? A co jeśli będzie homoseksualistą? :-) Bardzo jestem ciekaw jakie wówczas będziesz wypisywał komentarze... Żal mi takich jak Ty.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
abraxas99

Zapisz się do trzeciego sezonu "Surowych Rodziców" na TVN-ie ;-)

ocenił(a) film na 8
abraxas99

Jeśli myślisz że homoseksualizmem można się zarazić, to twoje szanse już wzrosły! Obejrzałeś pocałunek dwóch facetów w Kill Your Darlings! Uważaj, wkrótce będziesz gejem... :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
abraxas99

Pół żartem, pół serio http://www.youtube.com/watch?v=WbsMzPo0B9k
Ogłupiały tłum, podąża razem równo... na zgrywanie Mojżesza nigdy nie jest za późno.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
abraxas99

Przecież w tym filmie w ogóle nie chodzi o homoseksualizm, nie jest on w ogóle wątkiem prowadzącym. A omijając ten temat przedstawiona historia byłaby mocno przekłamana. Wiadomo że bit generacja bazowała na namiętności, która mogła łączyć również dwoje mężczyzn, tak samo jak mężczyznę i kobietę, nie rozumiem w czym problem.

mueza

Rozmawiacie o homoseksualizmie z gosciem ktory ma w avatarze kkk i twierdzi ze mozna sie nim 'zarazic' - takze ten, powodzenia.

kbrs

1)Gdzie wyczytałeś że napisałem że można się zarazić??(Czyżby brak podstawowej umiejętności czytania ze zrozumieniem?)
2)Co ma do dyskusji avatar??

abraxas99

Nie no nic, wrzucenie sobie obrazka rasistowskiej organizacji, chyba wlasciwie najbardziej znanej na calym swiecie nie ma zupelnie znaczenia w dyskusji z taka osoba. Skoro piszesz ze to jest choroba (a nie jest) i szanse na jej nabycie poprzez ogladanie filmow wzrosna (no przeciez jak obejrze film o ludziach z katarem, sam go dostane), do tego mozna ja wyleczyc 'lisciem' to jak mam z tego nie wydedukowac ze sadzisz ze mozna sie homoseksualizmem 'zarazic'?

kbrs

Nie no rozbawiasz mnie!!!KKK to była organizacja rasistowska i anty katolicka (pewnie jesteś nieco zdumiony mając głęboko w pamięci płonące krzyże) ale w ich manifeście nie było słowa o ludziach homo czy też bi!!Dlatego się zdziwiłem nieco na alergiczną reakcję na awatar w kontekście tematu!!Filmy takie jak te prowadzą u i tak już mocno tracącej jakiekolwiek wartości moralne młodzieży do chęci eksperymentów z ta samą płcią.Szczególnie że w koło słyszą że to coś normalnego.
U zwierząt ,też u ssaków naczelnych zachowania homoseksualne traktowane są jako zaburzenia psychiczno-hormonalne tylko u ludzi wmawia się ze to jest ok!!A jak wiesz jeszcze do nie tak dawna nawet w śród ludzi takie zachowania były traktowane jako choroba!Dzięki propagandzie środowisk homo i lewicowych usunięto te zachowania z księgi chorób.Pytanie na dziś -co będzie następne: pedofilia , zoofilia czy może coś jeszcze innego!!!

ocenił(a) film na 8
abraxas99

Jak wiesz jeszcze niedawno piszących lewą ręką napierdzielano za to w szkołach linijką po łapach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones