Odtwórz Zwiastun nr 1 2:03

Zobacz Na śmierć i życie zwiastun

Film

Kill Your Darlings

2013 1 godz. 44 min.
7,0 20 469
ocen
7,0 10 20469
24 318
chce zobaczyć
5,6 5
ocen krytyków
{"rate":5.6,"count":5}
{"id":"504602","linkUrl":"/film/Na+%C5%9Bmier%C4%87+i+%C5%BCycie-2013-504602","alt":"Na śmierć i życie","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/46/02/504602/7565920.2.jpg"}
Morderstwo w 1944 roku splata ze sobą losy wielkich poetów pokolenia beatników: Allena Ginsberga, Jacka Kerouaca i Williama Burroughsa.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Na śmierć i życie
Na śmierć i życie (2013) Zwiastun nr 1 2:03
Na śmierć i życie
Na śmierć i życie (2013) Spot nr 1 0:29
Na śmierć i życie
Na śmierć i życie (2013) Fragment Wiersz 1:09
Na śmierć i życie | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2013 | Film Allen Ginsberg ([person=40207]Daniel Radcliffe[/person]) studiuje na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Młody chłopak znajduje się pod ogromnym wpływem Luciena Carra ([person=918560]Dane DeHaan[/person]), bliskiego kolegi z roku, różniącego się od reszty studentów. Lucien wprowadza Ginsberga w świat narkotyków i nocnych imprez oraz zapoznaje z ekscentrycznym Williamem Burroughsem ([person=40554]Ben Foster[/person]) i obiecującym pisarzem Jackiem Kerouaciem ([person=308947]Jack Huston[/person]). Cała czwórka postanawia odrzucić zasady krępujące społeczeństwo i stworzyć nowy nurt w literaturze i kulturze. Wcielają swój plan w życie, jednak wszystko ulega zmianie w chwili, w której trójka z nich zostaje uwikłana w morderstwo.

Allen Ginsberg (Daniel Radcliffe) studiuje na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Młody chłopak znajduje się pod ogromnym wpływem Luciena Carra (Dane DeHaan), bliskiego kolegi z roku, różniącego się od reszty studentów. Lucien wprowadza Ginsberga w świat narkotyków i nocnych imprez oraz zapoznaje z ekscentrycznym Williamem BurroughsemAllen Ginsberg (Daniel Radcliffe) studiuje na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Młody chłopak znajduje się pod ogromnym wpływem Luciena Carra (Dane DeHaan), bliskiego kolegi z roku, różniącego się od reszty studentów. Lucien wprowadza Ginsberga w świat narkotyków i nocnych imprez oraz zapoznaje z ekscentrycznym Williamem Burroughsem (Ben Foster) i obiecującym pisarzem Jackiem Kerouaciem (Jack Huston). Cała czwórka postanawia odrzucić zasady krępujące społeczeństwo i stworzyć nowy nurt w literaturze i kulturze. Wcielają swój plan w życie, jednak wszystko ulega zmianie w chwili, w której trójka z nich zostaje uwikłana w morderstwo.

boxoffice
$1 877 924 na świecie
$1 030 064 w USA
$847 860 poza USA
na podstawie
Austin Bunn (materiały do scenariusza, historia)
studio
Benaroya Pictures (przedstawia) / Killer Films / Outpost Studios (postprodukcja)
data produkcji
2013
tytuł oryg.
Kill Your Darlings
inne tytuły
Na śmierć i życie (tytuł festiwalowy) Polska
Więcej...
Początkowo Chris Evans, Jesse Eisenberg i Ben Whishaw byli obsadzeni w głównych rolach.
Ezra Miller odrzucił propozycję zagrania Luciena Carra.
Zdjęcia do filmu kręcono w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
"Ile osób rozpoczęło Renesans?" zapytał jeden z bohaterów "Na śmierć i życie", zaciągając się papierosem. Ile osób potrzeba, aby wywołać rewolucję w świecie literatury i ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 94%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Czarujący DeHaan

  collenno ocenił(a) film na 9

  Film filmem, ale jeszcze nigdy tak nie zakochałam się w aktorze, jak w DeHaanie. Co chwilę pauzowałam i wpatrywałam się w jego oblicze (ta uroda, oczy!), a początkowe, bezczelne zachowanie, kradło moje serce. Bardzo dobrze zagrał, jestem naprawdę pod wrażeniem.

 • Zawsze po obejrzeniu tego typu filmów

  Azille799 ocenił(a) film na 9

  czy przeczytaniu takiej książki wpadam w taki melancholijny nastrój... Film smutny, w pewien sposób nawet okrutny, ale jednocześnie pociągający i fascynujący. Życie bohaterów nie było bajką, ale przeżyli oni wiele pięknych chwil, dla których być może warto cierpieć. Film o ... więcej

 • "Some things, once you've loved them, becomes yours forever."

  karola_007_2 ocenił(a) film na 9

  "Some things, once you've loved them, becomes yours forever. And if you try to let them go, they only cicrle back and return to you. They become part of who you are. Or they destory you." Piękny film, niesamowite cytaty, teksty, człowiek zaczyna się ... więcej

 • Połowicznie ciekawy

  Pablo333 ocenił(a) film na 4

  Kilka ciekawych refleksji można wyciągnąć, acz nieco zawiodłem się na filmie czytając wcześniejsze komentarze. Dla osób kochających zatracenie się w szaleństwie artystycznym pewnie będzie okey, ale liczyłem na ciekawszą przygodę i film z przesłaniem, z alegoriami, a tego nie było. I trochę nuda.

 • Kolejny kochanek uderza we wszechświat

  użytkownik usunięty

  "Uważaj. Nie jesteś w Krainie Czarów. Słyszę, że twoja dusza od dawna jest oszalała. Szczęśliwie jesteś nieświadom i odosobniony. Który cierpisz, poznaj, gdzie kryje się miłość. Dawaj, dziel się, trać, nie umierajmy nieopierzeni."