PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7981}

Na wschód od Edenu

East of Eden
7,7 16 569
ocen
7,7 10 1 16569
7,9 16
ocen krytyków
Na wschód od Edenu
powrót do forum filmu Na wschód od Edenu

rozczarowanie

ocenił(a) film na 6

Film byłby bardzo dobry, gdyby nie słaba kreacja Jamesa Deana. Naprawdę nie rozumiem,
dlaczego wszyscy go tak wychwalają. Jego postać wcale nie jest zła czy pełna pasji - gdzie
jest ten biblijny Kain, którego miał przypominać? Cal chodzi smętny, snuje się tu i tam, jest
nudny, bez polotu, taki duży chłopiec... Szczerze mówiąc na początku myślałam, że jest
upośledzony, może autystyczny

ever_dream

O czym ty w ogóle mówisz? Kreacja Jamesa Deana została chociażby uhonorowana nominacją do Oscara. Był objawieniem kinematografii i najbardziej obiecującym debiutem w historii kina. Jak nikt potrafił oddać ból głównego bohatera, który tak bardzo potrzebował emocjonalnego wsparcia ze strony faworyzującego drugiego syna,ojca. Widocznie oglądaliśmy inny film. Skoro nie masz w sobie za grosz empatii to nie oglądaj dramatów w szczególności tych ze starego kina który były są na bardzo wysokim poziomie :)

ocenił(a) film na 10
jamesdawid

Myślę tak samo. Oczywiście uwielbiam też książkę. Film (co się rzadko zdarza) jest równie dobry jak ona.

użytkownik usunięty
ever_dream

Dla mnie James Dean zagrał najlepiej z całej obsady aktorskiej. Podobało mi się to, że zagrał tę rolę bardzo naturalnie, właściwie można powiedzieć, że grał siebie. W ogóle to jego najlepsza rola jaką kiedykolwiek zagrał.

użytkownik usunięty
ever_dream

Ja jak przeczytałem to co piszesz to też pomyślałem że jesteś upośledzona, może autystyczna bo w ogóle nie rozumiesz emocji. Jamesdawid to napisał łagodniej.

ocenił(a) film na 9
ever_dream

Nie rozumiem jak można nie wychwalać kreacji Deana

ocenił(a) film na 6
ever_dream

To se przeczytaj ksiazke najpierw. On mial byc Calebem. A Kain to raczej porownanie. Gdyby nie Dean no i ta co grala Abre to film bylby zupelnie przecietny. Dean zrobil co mogl zeby byc Calebem. Nawet Steinbeck powiedzial ze on jest jego Calebem. Film moze nie wzbudzac zachwytu bo scenariusz jest mega okrojony i ma zmienione zakonczenie. Ale ksiazka to spokojne 9/10

ocenił(a) film na 5
ever_dream

No, nareszcie dotarłem do rzetelne oceny aktorzyny Deana - zblazowany narcyz i to niezależnie kogo gra.

Krzypur

przeczytasz swoje mundrości za 20 lat i zemdlejesz...

ocenił(a) film na 5
kotbury

Nie odzywaj się do mnie, matole.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones