PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7817}

Najdroższa mamusia

Mommie Dearest
6,2 762
oceny
6,2 10 1 762
4,7 3
oceny krytyków
Najdroższa mamusia
powrót do forum filmu Najdroższa mamusia

"Mommie Dearest" jest wg mnie świetnym filmem głównie ze względu na cudowną grę aktorską Faye Dunaway, która była nieomal nie do rozróżnienia z Joan Crawford i często nawet zapominałam, że ona tylko gra. Bardzo wyróżniała się na tle tej reszty w większości drewnianych aktorów. Mniej więcej do połowy film bardzo mi się podobał, aż nagle, z chwilą pojawienia się na planie Diany Scarwid, cały czar prysł, a potem było coraz gorzej, ale mimo wszystko na poziomie. Ogólnie film przypadł mi do gustu. Bardzo dobrze pokazano relacje Joan Crawford ze społeczeństwem oraz jej specyficzną więź z córką oraz Carol Ann.
Na szczęście nie przeczytałam o tych wszystkich Złotych Malinach, którymi został obdarowany ten koniec końców dobry film, bo pewnie ominęłabym go szerokim łukiem. Jak widać pozory mylą :)

W "The Addams Family" zauważyłam inspirację "Mommie Dearest". W obu filmach jest krótkie bardzo charakterystyczne ujęcie w którym tak Morticia Addams, jak i Joan Crawford mają delikatnie podświetlone oczy podczas gdy reszta twarzy znajduje się w półmroku - w tym momencie są niemal identyczne, ponieważ mają także bardzo podobny makeup.
Konkretnie chodzi o to:
cdn.hark.com/images/000 /331/322/331322/original.jpg

ocenił(a) film na 6
Encrier

Czytałem ostatnio sporo na temat tego filmu. Warto wspomnieć że Faye Dunaway angażując się w projekt była przekonana że rola Crawford przyniesie jej co najmniej nominację do Oscara (skrycie liczyła że zostanie nagrodzona po raz drugi). Niestety wyszło na odwrót. Film ten stał się początkiem końca jej kariery. W kolejnych latach nominowano ją do antynagrody jeszcze sześcokrotnie i tak naprawdę nigdy nie udało jej się wrócić na szczyt. Miała jeszcze dobre role w "Ćmie barowej" i kilku udanych filmach telewizyjnych ale to już nie to samo.

PS. Zgadzam się co do Diany Scarwid. Gdzie się nie pojawi psuje cały film. Drugiego takiego drewna ze świecą szukać. Jej aktorskie popisy powinny być puszczane debiutantką aby wiedziały jak NIE należy grać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones