film

Narkotykowy kowboj

Drugstore Cowboy
1989
1 godz. 40 min.
7,0 5 555
ocen
7,0 10 1 5555
6,8 6
ocen krytyków
Narkoman Bob wraz z przyjaciółmi zajmuje się włamaniami do aptek i szpitali. Gdy jego przyjaciółka przedawkowuje, mężczyzna postanawia odmienić swoje życie. więcej mniej
Narkotykowy kowboj zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Independent Spirit
Film zdobył 4 nagrody Independent Spirit, 7 innych nagród oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Jeden z najgłośniejszych filmów amerykańskich, którego scenariusz powstał na kanwie niepublikowanej autobiograficznej książki narkomana Jamesa Fogle. Jest rok 1971, Portland w stanie Oregon. Bob (Matt Dillon), młody handlarz antykami, wraz z żoną Diane (Kelly Lynch) oraz dwoma przyjaciółmi dokonują włamań do aptek i szpitali w celuJeden z najgłośniejszych filmów amerykańskich, którego scenariusz powstał na kanwie niepublikowanej autobiograficznej książki narkomana Jamesa Fogle. Jest rok 1971, Portland w stanie Oregon. Bob (Matt Dillon), młody handlarz antykami, wraz z żoną Diane (Kelly Lynch) oraz dwoma przyjaciółmi dokonują włamań do aptek i szpitali w celu zdobycia środków odurzających. Ich beztroskie życie zmienia się w chwili, gdy jeden z nich w przydrożnym motelu umiera z powodu przedawkowania. Spanikowani, zakopują ciało w odludnym miejscu.

boxoffice
$4 729 352 w USA
budżet
$2 500 000
na podstawie
James Fogle (powieść) /
studio
Avenue Pictures Productions
tytuł oryg.
Drugstore Cowboy
inne tytuły
Rolę Boba zaoferowano Bobowi Dylanowi.
Rolę Dianne zaoferowano Patti Smith.
Kiedy Bob wraca z samochodu na parkingu koło motelu, po umieszczeniu w nim ciała Nadline, drzwi do budynku są otwarte. W kolejnej scenie widać jednak jak mężczyzna otwiera je i wchodzi do motelowego pokoju.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych