film

Narkotykowy kowboj

Drugstore Cowboy
1989
1h 40m
7,0 5 682
oceny
7,0 10 1 5682
7,1 8
ocen krytyków
Narkoman Bob wraz z przyjaciółmi zajmuje się włamaniami do aptek i szpitali. Gdy jego przyjaciółka przedawkowuje, mężczyzna postanawia odmienić swoje życie. Zobacz pełny opis
Narkotykowy kowboj zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Independent Spirit
Film zdobył 4 nagrody Independent Spirit, 7 innych nagród oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Jeden z najgłośniejszych filmów amerykańskich, którego scenariusz powstał na kanwie niepublikowanej autobiograficznej książki narkomana Jamesa Fogle. Jest rok 1971, Portland w stanie Oregon. Bob (Matt Dillon), młody handlarz antykami, wraz z żoną Diane (Kelly Lynch) oraz dwoma przyjaciółmi dokonują włamań do aptek i szpitali w celuJeden z najgłośniejszych filmów amerykańskich, którego scenariusz powstał na kanwie niepublikowanej autobiograficznej książki narkomana Jamesa Fogle. Jest rok 1971, Portland w stanie Oregon. Bob (Matt Dillon), młody handlarz antykami, wraz z żoną Diane (Kelly Lynch) oraz dwoma przyjaciółmi dokonują włamań do aptek i szpitali w celu zdobycia środków odurzających. Ich beztroskie życie zmienia się w chwili, gdy jeden z nich w przydrożnym motelu umiera z powodu przedawkowania. Spanikowani, zakopują ciało w odludnym miejscu.

boxoffice
$4 729 352 w USA
budżet
$2 500 000
na podstawie
James Fogle (powieść) / William S. Burroughs (dialogi) (niewymieniony w czołówce)
studio
Avenue Pictures Productions
tytuł oryg.
Drugstore Cowboy
inne tytuły
Rolę Boba zaoferowano Bobowi Dylanowi.
Rolę Dianne zaoferowano Patti Smith.
Kiedy Bob wraca z samochodu na parkingu koło motelu, po umieszczeniu w nim ciała Nadline, drzwi do budynku są otwarte. W kolejnej scenie widać jednak jak mężczyzna otwiera je i wchodzi do motelowego pokoju.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Film w sumie sam w sobie nic specjalnego,jednak za scenariusz na pewno jest to pozycja godna uwagi.6/10.

Jest to jeden z lepszych,jeśli nie najlepszy film jaki widziałem o ludziach uzależnionych od narkotyków,jak i ogólnie o narkotykach.Szkoda że jest tak mało popularny,sam nie miałem pojęcia o jego istnieniu wcześniej,zanim na niego przypadkowo nie wpadłem,a bez problemu mogę umieścić ten tytuł obok popularnego "Requiem...

więcej

Van Sant zaczyna swoją karierę z grubej rury. Opowieść o ćpunach bez zbędnego moralizatorstwa i za pomocą bardzo przystępnych środków. Do tego z familijnym klimatem. No czego chcieć więcej. Mnie niczego nie brakowało.
Skromna to opowieść, wziąwszy pod uwagę jak monumentalne bywają dzieła o tej tematyce. Ale właśnie...

więcej

Jeden z lepszych filmów o narkotykach jakie miałem okazje obejrzeć. Świetnie się spisał Matt Dillon, to jedna z lepszych jego ról, kolejnym plusem jest muzyka nadająca klimat filmowi i dobre zakończenie.

poszukuję tematyki sex, drugs, rock'n'roll przy czym widziałem już: Fear And Loathing In Las Vegas, Enter The Void, Sid And Nancy, Trainspotting, Bar Fly, Leaving Las Vegas, Hangover, Dzieci z Dworca Zoo, Thirteen, a w kolejce czeka The Doors. jeśli znacie takowe to b ede wdzięczny za odpowiedź :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones