William James Remar

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/3771/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":6912,"rate":7.030237268518518,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/3771/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":266,"rate":7.045112781954887,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/3771/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":101,"rate":7.584158415841584,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/3771/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":4,"rate":8,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
7,0
6 912 ocen gry aktorskiej
James Remar
Surowy, mocny charakter, wygląd oraz podejrzliwy wzrok - te cechy sprawiały, że na początku kariery angażowany był do ról występnych, niemal psychopatycznych. Druga jego kreacja w filmie, pt. "Wojownicy", w którym odegrał rolę młodocianego opryszka, przykuwanego do ławki przez panią policjant sprawiła, że stał się bardziej rozpoznawalny. Mimo wszystko w tym samym roku zebrał oklaski na Broadwayu za rolę kochanka Richarda Gere'a w dramacie "Bent". Akcja działa się w obozie koncentracyjnym (sztuka doczekała się wersji kinowej w 1997 roku). Później brał udział głównie w takich produkcjach, jak "Cotton Club" Francisa Forda Coppoli, zagrał postać gangstera Dutcha Schultza, w filmie "Klan Niedźwiedzia Jaskiniowego", był jednym z Holendrów oraz w komedii "Inteligent w armii" - jako doświadczony oficer wojskowy, powątpiewający w potęgę Szekspira. Okazjonalnie wcielał się w postacie ukazujące wrażliwszą stronę jego charakteru, m.in. "Session Man", serial, w którym grał gitarzystę McQueena, czy też "Opowieści z ciemnej strony", gdzie zakochał się w maszkaronie przywróconym do życia. Jednak najbardziej znany jest ze swojej kreacji morderczego fanatyka Ganza w "48 Hrs." i rozsądnego gliny z "Drugstore Cowboy". Zagrał także w luźnej parodii "Fatalny instynkt", u boku Armanda Assante'a. Obecnie można go zobaczyć głównie w serialach telewizyjnych, m.in. "Jericho", epizody w "Battlestar Galactica" i "Kryminalnych zagadkach Miami" oraz w fenomenalnym obrazie ukazującym życie seryjnego mordercy "Dexter".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 31 grudnia 1953

miejsce urodzenia: Boston, Massachusetts, USA

wzrost: 179 cm

żona Atsuko, 2 dzieci
To on pierwotnie grał postać Hicksa z II części "Obcego". Nakręcono z nim kilka scen, jednak aktor nie potrafił dojść do porozumienia z reżyserem, Jamesem Cameronem i został zastąpiony przez Michaela Biehna. Mimo tego niektóre ujęcia z jego udziałem trafiły do finalnej wersji filmu.
Studiował aktorstwo w nowojorskim Neighborhood Playhouse.
Użyczył głosu w nowej reklamie samochodu marki Lexus.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych