James Remar 

William James Remar

7,0
8 908 ocen gry aktorskiej
James Remar
Surowy, mocny charakter, wygląd oraz podejrzliwy wzrok - te cechy sprawiały, że na początku kariery angażowany był do ról występnych, niemal psychopatycznych. Druga jego kreacja w filmie, pt. "Wojownicy", w którym odegrał rolę młodocianego opryszka, przykuwanego do ławki przez panią policjant sprawiła, że stał się bardziej rozpoznawalny. Mimo wszystko w tym samym roku zebrał oklaski na Broadwayu za rolę kochanka Richarda Gere'a w dramacie "Bent". Akcja działa się w obozie koncentracyjnym (sztuka doczekała się wersji kinowej w 1997 roku). Później brał udział głównie w takich produkcjach, jak "Cotton Club" Francisa Forda Coppoli, zagrał postać gangstera Dutcha Schultza, w filmie "Klan Niedźwiedzia Jaskiniowego", był jednym z Holendrów oraz w komedii "Inteligent w armii" - jako doświadczony oficer wojskowy, powątpiewający w potęgę Szekspira. Okazjonalnie wcielał się w postacie ukazujące wrażliwszą stronę jego charakteru, m.in. "Session Man", serial, w którym grał gitarzystę McQueena, czy też "Opowieści z ciemnej strony", gdzie zakochał się w maszkaronie przywróconym do życia. Jednak najbardziej znany jest ze swojej kreacji morderczego fanatyka Ganza w "48 Hrs." i rozsądnego gliny z "Drugstore Cowboy". Zagrał także w luźnej parodii "Fatalny instynkt", u boku Armanda Assante'a. Obecnie można go zobaczyć głównie w serialach telewizyjnych, m.in. "Jericho", epizody w "Battlestar Galactica" i "Kryminalnych zagadkach Miami" oraz w fenomenalnym obrazie ukazującym życie seryjnego mordercy "Dexter".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 31 grudnia 1953

miejsce urodzenia: Boston, Massachusetts, USA

wzrost: 179 cm

żona Atsuko, 2 dzieci
To on pierwotnie grał postać Hicksa z II części "Obcego". Nakręcono z nim kilka scen, jednak aktor nie potrafił dojść do porozumienia z reżyserem, Jamesem Cameronem i został zastąpiony przez Michaela Biehna. Mimo tego niektóre ujęcia z jego udziałem trafiły do finalnej wersji filmu.
Studiował aktorstwo w nowojorskim Neighborhood Playhouse.
Użyczył głosu w nowej reklamie samochodu marki Lexus.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Zawsze kojarzy mi się z De Almeidą, mają coś wspólnego w twarzy i sposobie grania

fatalny instynkt, 48 godzin i sedzia dredd tez dal czadu

Dobra rola w Dexterze dobry aktor..........

Widziałem jak dotychczas tego aktora w trzech rolach. Pierwsza to wspomniana już wola Raydena w drugiej części "Mortal Kombat" (był dobry, ale o wiele gorszy o Christophera Lamberta, który grał Raydena w pierwszej części "Mortal Kombat"). Grał też w filmie "Opowieści z ciemnej strony" w tej ostatniej historii co miał...

więcej

Szukam na youtube odcinka Strażnika teksasu w którym James Remar grał dyrektora szkoły co rozprowadzał narkotyki a Walker pod przykrywką udawał nauczyciela może ktoś wie ,który to epizod na yt.?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones