PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559840}

Naznaczony

Insidious
6,7 95 686
ocen
6,7 10 1 95686
5,7 11
ocen krytyków
Naznaczony
powrót do forum filmu Naznaczony

Lubie horrory, lecz dawno nie ogladalam takiego z prawdziwego zdarzenia. "Naznaczony" to klasyk wsrod horrorow. Zdawaloby sie logicznie myslac, ze pewnie rzeczy nie sa realne ale muzyka , momenty zaskoczenia w filmie budzily we mnie strach. A tego przeciez oczekuje sie od horrorow. No i te zakonczenie...Dla mnie 10/10.

ocenił(a) film na 10
Adrianna_5

Jest lepszy gdy poczytasz sobie o tym, że podczas podróży astralnych naprawdę możesz spotkać różne, dziwne istoty;]

ocenił(a) film na 10
ZosiaVelZocha

Z natury jestem realistką, ale Zainspirowałaś mnie ..także zasiadam do lektury :)

ocenił(a) film na 9
Adrianna_5

Film jest bardzo dobry (w mojej skali ocen 9/10). Niemal tak samo dobra jest "Ciemność" (również 9/10). Dobra jest "Ręka Boga" (8/10) - film można naprawdę wielorako intrpretować. Mistrzostwem filmowej grozy XXI wieku jest "Ogród" Dona Michaela Paula, który w ocenie internautów stoi bardzo nisko, a przecież prócz (wybaczlnej) słabej gry aktorskiej Briana Wimmera nie ma w nim nic, do czego można by się przyczepić. W każdym razie "Naznaczony" zajmuje na mojej liście XXI - wiecznego kina grozy zaszczytne drugie miejsce.

ocenił(a) film na 6
Shiloh

Polecam 3 książki (dostępne w Polsce) Roberta Monroe, filmu jeszcze nie oglądałem ale jak występuję w nim motyw OBEE i ktoś jest zainteresowany to jest to podstawowa lektura. Wyjaśnia całą strukturę podróży astralnych i przedstawia ciekawe przypadki z życia R.A. Monroe i badanych w Instytucie Monroe (http://www.monroeinstitute.org) których wprowadza się w stan OBEE metodą Hemi-Sync ( w środowisku domowym po dość długich treningach mających na celu "wyciszenie" myśli można spojrzeć na siebie z góry słuchając dźwięków, a dokładniej poddając się różnym częstotliwościom). Instytut prowadzi zapisy chętnych "myszy eksperymentalnych" gdzie zapewniony jest pobyt, wyżywienie, a nawet czasem i transport. Szansa wygranej porównywana jest do trafienia 6 w Lotto. Ja wciąż czekam... Polecam jeszcze raz zagłębienie się w temat i przeżycie niesamowitych doznań.

ocenił(a) film na 8
ZosiaVelZocha

Dokładnie! To chyba najbardziej mnie w nim przerażało.

ocenił(a) film na 6
Adrianna_5

Jaka muzyka? Bo w tym filmie jej nie było prócz organów kościelnych rodem z horrorów lat osiemdziesiątych, które notabene przestały robić jakiekolwiek wrażenie po kilku scenach by na końcu niesamowicie drażnić. Jak dla mnie jeden z najsłabszych horrorów jakie ostatnio widziałem (slasherów nie oglądam wcale).

ocenił(a) film na 10
albertoxxx

hahaha :))) organy kościelne ..hmm nie znam sie , ale mozliwe ze w moim pojęciu- "muzyka" - chodzi własnie o te organki :P co nie zmienia faktu , że mnie straszyły :O

ocenił(a) film na 4
Adrianna_5

Film tragedia.. Pojawia się kilka ciekawych scen, ale jego abstrakcyjność sprawia, że jest koszmarny.. Pod koniec po prostu się wynudziłem, a efekty specjalne bawią do rozpuku. A szkoda..

ocenił(a) film na 10
fakju_bicz

Dla mnie rewelacyjny. :) Z czystym sumieniem daję 10. Zabawny był tylko fragment z maską gazową. ;) Dźwięk super, byłam bliska zawału jak mi coś huknęło za plecami. Najlepszy horror jaki widziałam, choć bez nadmiaru przemocy i rozlewu krwi. Same efekty dźwiękowe były przerażające. Oglądałam już 3 razy i na pewno na trzech się nie skończy. Ja polecam.

ocenił(a) film na 8
Adrianna_5

Fajny horror i nawet straszny. 7/10 jest sprawiedliwą oceną dałbym 8 gdyby nie pewne sceny pod koniec które miały wystraszyć a poprostu mnie rozbawiły.

ocenił(a) film na 4
Adrianna_5

Moim zdaniem słabizna, dałem 4. Moim zdaniem nijak mu konkurować z takimi klasykami jak the Ring(japonski) The Grudge, czy Blair Witch Project. Rozczarowałęm się, chociaż muzyka i dzwięki podobaly mi się.Pzdr

ocenił(a) film na 8
Adrianna_5

Wlasnie obejrzalem, film dziwny - bajka pomieszana z scfi, jak jakas parodia czegos! Ogladam duzo filmow, ale ten film pierwszy raz od kiedy pamietam wywolal u mnie wielokrotne ciarki na ciele i strach. A za to naleza sie uklony, moze akurat ten klimat mnie przeraza;-)

ocenił(a) film na 8
kamel50

dokładnie uważam tak samo, film niby horror, niby od początku zapowiada sie jak klasyk rodem z kina sprzed 15 lat, a potem cały czas trzyma w napięciu. i nawet te sceny zupełnie kiczowate, gdzie owy "diabełek" sobie ostrzy pazurki, także trzyma w napięciu. Jestem zaskoczona naprawdę. I podobał mi się. Nawet mój mąż jednym okiem zerkał spod komputera :)

ocenił(a) film na 8
Adrianna_5

Faktycznie, nieźle straszy. Mocne 8.

ocenił(a) film na 7
Adrianna_5

nie ukrywam że film straszy zwłaszcze że ja sama jestem osobą strachliwą, zawsze śpie przy zapalonym świetle, ale jak dla mnie jednak ciekawszy był 1408, tutaj było za dużo duchów, nie byli za bardzo orginalni :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones