Odtwórz Zwiastun nr 1 (polski) 2:54
Film

Dolemite Is My Name!

2019 1 godz. 58 min.
6,5 6 661
ocen
6,5 10 6661
2 683
chce zobaczyć
6,9 11
ocen krytyków
{"rate":6.90909,"count":11}
Sprawdź co obejrzeć na
{"id":"809634","linkUrl":"/film/Nazywam+si%C4%99+Dolemite-2019-809634","alt":"Nazywam się Dolemite","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/96/34/809634/7894892.2.jpg"}
Rudy Ray Moore wciela się w alfonsa o imieniu Dolemite.

Zobacz Nazywam się Dolemite zwiastun

reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Złota Malina Nagroda Odkupienia w roku 2020 dla Eddie Murphy Critics' Choice Najlepsza komedia w roku 2020 Critics' Choice Najlepsze kostiumy w roku 2020 dla Ruth E. Carter Satelita Najlepsze kostiumy w roku 2020 dla Ruth E. Carter
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Nazywam się Dolemite
Nazywam się Dolemite (2019) Zwiastun nr 1 (polski) 2:54
Nazywam się Dolemite
Nazywam się Dolemite (2019) Zwiastun nr 1 2:53
Nazywam się Dolemite | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 (polski) | 2019 | Film Przygnieciony serią porażek zawodowych niespełniony komik Rudy Ray Moore (nominowany do Oscara [person=72]Eddie Murphy[/person]) nagle doznaje olśnienia, dzięki któremu trafia na usta wszystkich - postanawia stworzyć swoje sceniczne alter ego. Czerpiąc pełnymi garściami z ulicznej mitologii Los Angeles lat 70. XX w., Moore wciela się w rolę Dolemite'a, wymachującego laseczką i sypiącego jak z rękawa pieprznymi historiami alfonsa. Jednak Moore nie zamierza wiecznie sprzedawać nieoficjalnych nagrań, których żadna stacja radiowa nie odważy się odtworzyć na antenie. Jego ambicje sięgają dużo dalej. Udaje mu się przekonać dramaturga o dużej wrażliwości społecznej ([person=541378]Keegan-Michael Key[/person]) do napisania scenariusza filmu ze swoim alter ego w roli głównej, w którym nie zabraknie ciosów kung fu, pościgów samochodowych, a przede wszystkim Lady Reed ([person=1940284]Da'Vine Joy Randolph[/person]), byłej niespełnionej wokalistki, z którą Dolemite tworzy zaskakująco komiczny duet. Pomimo ciągłych kłótni z pretensjonalnym reżyserem D'Urville Martinem ([person=281]Wesley Snipes[/person]) i niezliczonych ekscesów w skleconym na szybko studio w podupadłym Dunbar Hotel, film "[film=417157]Dolemite[/film]" przebojem zdobywa box office i staje się wyznacznikiem stylu ery blaxploitation.

Przygnieciony serią porażek zawodowych niespełniony komik Rudy Ray Moore (nominowany do Oscara Eddie Murphy) nagle doznaje olśnienia, dzięki któremu trafia na usta wszystkich - postanawia stworzyć swoje sceniczne alter ego. Czerpiąc pełnymi garściami z ulicznej mitologii Los Angeles lat 70. XX w., Moore wciela się w rolę Dolemite'a,Przygnieciony serią porażek zawodowych niespełniony komik Rudy Ray Moore (nominowany do Oscara Eddie Murphy) nagle doznaje olśnienia, dzięki któremu trafia na usta wszystkich - postanawia stworzyć swoje sceniczne alter ego. Czerpiąc pełnymi garściami z ulicznej mitologii Los Angeles lat 70. XX w., Moore wciela się w rolę Dolemite'a, wymachującego laseczką i sypiącego jak z rękawa pieprznymi historiami alfonsa. Jednak Moore nie zamierza wiecznie sprzedawać nieoficjalnych nagrań, których żadna stacja radiowa nie odważy się odtworzyć na antenie. Jego ambicje sięgają dużo dalej. Udaje mu się przekonać dramaturga o dużej wrażliwości społecznej (Keegan-Michael Key) do napisania scenariusza filmu ze swoim alter ego w roli głównej, w którym nie zabraknie ciosów kung fu, pościgów samochodowych, a przede wszystkim Lady Reed (Da'Vine Joy Randolph), byłej niespełnionej wokalistki, z którą Dolemite tworzy zaskakująco komiczny duet. Pomimo ciągłych kłótni z pretensjonalnym reżyserem D'Urville Martinem (Wesley Snipes) i niezliczonych ekscesów w skleconym na szybko studio w podupadłym Dunbar Hotel, film "Dolemite" przebojem zdobywa box office i staje się wyznacznikiem stylu ery blaxploitation.

dystrybucja
Netflix
studio
Davis Entertainment / Netflix
data produkcji
2019
tytuł oryg.
Dolemite Is My Name!
inne tytuły
Nazywam się Dolemite Polska
Więcej...
Akcja filmu dzieje się w latach 70. XX wieku, jednak kiedy Rudy i reszta obsady filmowej zmierza na premierę "Dolemite", po prawej stronie drogi widać kilka współczesnych pojazdów.
Zdjęcia do filmu były kręcone w Pasadenie i Los Angeles (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych