PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462544}

Nazywam się Khan

My Name Is Khan
7,7 34 513
ocen
7,7 10 1 34513
6,8 5
ocen krytyków
Nazywam się Khan
powrót do forum filmu Nazywam się Khan

Wczoraj oglądałam. Co mam napisać. Film był piękny. Z pewnością dzisiaj jeszcze raz go obejrzę :P Chociaż czuję pełen niedosyt. Tylko dlaczego go czuję? Karan uprzedzał, że to nie będzie kolejne romansidło w stylu "KKHH", czy "K3G". Chociaż w jakimś sensie elementy romansidła można znaleźć. Tak jak ktoś tutaj napisał film porusza wiele problemów. Pewnie zacznę teraz trochę filozofować, ale wybaczcie mi :)

Kajol w filmie wypadła rewelacyjnie, chociaż znów czuje pewien niedosyt. I znów pytam się samej sobie czemu? Zagrała rewelacyjnie. Pokazała zupełnie inną grę aktorską niż w "Fanaa", "U Me aur Hum". Chociaż czasami przypominała mi Anjali z K3G, ale bardziej radosną Anjali (chodzi mi oczywiście o grę aktorską). Dla mnie zazwyczaj Kajol w filmach przeobrażała się z brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia. W tym filmie jest inaczej z pięknego łabędzia, przeobraziła się w brzydkie kaczątko, a może bardziej w brzydkoładne kaczątko (taki oksymoron :P). Jej gra była naturalna. Jednak bardziej podobała mi się w scenach radosnych, wesołych niż dramatycznych. Znaną sceną na [spoiler]stadionie[/spoiler] jakoś mnie nie przekonała. Stroje miała doskonale dobrane :) Wyglądała cudnie jako silna kobieta w dzisiejszych czasach.

SRK moim zdaniem dzięki roli Rizwana zasługuje na Oscara. Nie przesadzam, ale moim zdaniem dopiero tak od kilku lat potwierdza swój talent aktorski, dodajmy wszechstronny. Czy nie był świetny w takich filmach jak "Don", "Chak De India", nie zapominając o "Do zakochania jeden krok". I do tej listy dochodzi teraz "MNIK". Widać, że bardzo długo i starannie przygotowywał się do tej roli. I udało się widać efekty. Szczerze mówiąc czasami miałam nawet wrażenie, że SRK naprawdę cierpi na syndrom Aspergera. Chociaż wyłapałam taki moment, że aktor raczej zapomniał o tym. [spoiler] chodzi mi o scenę powodzi, gdy w kościele sianem łatają dziurę w dachu. W pewnym momencie SRK poprawił sobie włosy - podobnie robił w innych filmach. Ale w ogóle wydaje mi się, że w tej scenach nie za bardzo wypadł dobrze. [/spoiler]

No dobra. To troszkę o niezapomnianej magii SrKajol :) Otóż ta magia nadal istnieje :) To co zrobili w tym filmie to rewelacja. Nie ukrywam, że to mój jedyny ulubiony duet filmowy :). Może mam bzika na ich punkcie, ale zdrowego bzika.
[spoiler] Scena poznania rewelacyjna. W ogóle SRK to prawdziwy cudotwórcza. Pomimo, że nie dosyć, iż miał trudne zadanie zagrania człowieka cierpiącego na autyzm, to jeszcze przy tym robił maślane oczy do Kajol. U bohatera od razu można fascynacje Mandritą, która przeobraża się w miłość. Kajol zagrała fantastycznie. Wpierw miałam wrażenie, że się lituje nad Rizwanem, potem go jedynie lubi. I sądzę, że w tej scenie co on pokazuje jej San Francisco wcześnie rano, dochodzi do wniosku, że go kocha. Podobały mi się dwie sceny w ich wykonaniu. Pierwsza to ta gdy Rizwan chce bara bara - jest odpowiedni czas na to, druga to ta związana z tańcem i jabłkiem i dynią. [/spoiler]

Zakończenie. Moim zdanie jest trochę naciągane i w ostatnich minutach jest zbyt duży natłok zdarzeń. I nie pasuje mi trochę to, że Z Rizwana zrobiono [spoiler]bohatera Ameryki[/spoiler]. Nie wiem czy Karan chciał wyśmiać trochę Amerykę przez to, bo tam co chwila pojawiają się tacy ludzie. Tak samo nie wiem po co był przedstawiony wątek [spoiler] z wioską murzyńską - jego pobytem i powodzią. Powodzią to rozumiem, ale nie pasuje mi to tutaj [/spoiler].
I mam jeszcze jedno pytanie [spoiler] kogo to był pogrzeb przed intermission, bo to na pewno nie syn Kajol, bo przecież on był on obecny na tej uroczystości. [/spoiler]

Ogólnie film piękny, a raczej przepiękny. Na zmianę płakałam i się śmiałam. :) Jedynie co czego żałuję to to, że już go obejrzałam, że ten czas czekania minął. Mam nadzieję, że trio wkrótce nakręci następny równie piękny film. I nie będę musiała czekać kolejną dekadę. :P

ocenił(a) film na 10
Karolina_24

no cóż mogę napisac, że Twoja wypowiedź jeszcze bardziej sprawia, ze nie mogę się doczekać, ale muszę dać rade :D
opisałaś pięknie, ale nie skomentuje bo nie miałam szczęścia widzieć ;p
nie ukrywam ze zazdroszczę ;))
pzdr :)
PS- ale do kina chyba i tak się wybierzesz?

ocenił(a) film na 10
emily91

No fakt faktem Ja tez sie juz doczekac nie umie, a tak wogle to jesli moge wiedziec to skad go wzielas ze juz widzilas, bo jak bys go miala to byla by szansa przegrania?

ocenił(a) film na 10
izunia997

Sama tez nie moge sie doczekac;]Chcem Go obejrzec!!!;]
Ja poprosze siostre zeby mi sciagnela;P;]Nie moge sie doczekac;]

ocenił(a) film na 8
Karolina_24

Jeśli chodzi o twoje wrażenia po seansie to calkowicie się z toba zgadzam, najbardziej podobala mi się pierwsza część filmu potem bylo coraz gorzej i coraz bardziej naciągane....za dużo wątków i problemow w krotkim czasie, przez to ze końcówka była sztucznie wyniosła wrazenia po filmie mam mieszane... Jedynie ze względu na aktorów przymykam oko. Jeśli chodzi o wątek religijny jakoś to takie wszystko nieskładne wyszło (bardziej mnie przekonał dramatyzm w "New York") nie podobało mi sie że pobicie na boisko było mało realistyczne, bez siniaków i krwi... muzyka nie robi wrażenia ginie w filmie mam na myśli nawet wersje instrumentalną w KHNH to dopiero robiła wrażenie a tu nic... troszkę się rozczarowałam bo liczyłam na większą dawkę wzruszeń...Drugi raz już pewnie sobie odpuszcze seans.... 4/6

PS ten pogrzeb to męża koleżanki Mandrity a który zginal w Afganistanie w zamachu...(ojca tego blond chłopaka przyjaciela Sameera) u którego jedli kolacje - Rizvan wybrzydzał z kurczakiem,

ocenił(a) film na 8
Karolina_24

kiedy ściągałąm film na kompa juz sie niemogłam doczekac kiedy go obejże i obejrzałam go wczoraj w nocy kiedy wzyscy sapli w domu ja siedziałm i oglądałam do 3 w nocy ale warto było był co tu dużo mówic jak wszystkie filmy srk cód miód poprostu świetny troszkę inny od pozostałych i to było właśnie nalepsze polecam jeszcze raz polecam bóźka

ocenił(a) film na 8
elizabet949

aha a pogrzeb był męża sąsiadki który wyjechał przecież na wojnę

ocenił(a) film na 10
elizabet949

Film bardzo dobry, swietna gra aktorow, fabula filmu tez bardzo dobra, film warty obejrzenia. Polecam:)

ocenił(a) film na 10
izunia997

Prze wasze komentarze mam bardziej ochote na obejrzenie tego filmu:) juz
nie moge sie doczekac do kwietnia albo wczesnie jak siorka mi sciagnie;]

ocenił(a) film na 10
gosiaczek17193

Czekam na film , chociaż przyznam szczerze zdziwiło mnie ze każdy pisze ze
II połowa naciągana :/ Hm..... pożyjemy , zobaczymy :P

ocenił(a) film na 10
Karolina_24

2 czesc to przesada t powódź film mnie zawiódłi brak ukladow tanecznych brakowlo mi tego le ogólnie na 9.5/10

ocenił(a) film na 10
Karolina_24

film jest po prostu genialny! jeden z najlepszych filmów jakie widziałam. I nie mówię tego tylko dlatego, że jestem fanką bollywood.. wręcz przeciwnie. film dla każdego. SRK świetny, ambitna rola jak dla niego, chociaż jestem jego wielka fanką. Kajol jak zwykle piękna. a film... łzy i śmiech. i wieeelkie wrażenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones