PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=187676}
7,4 21 020
ocen
7,4 10 1 21020
7,5 31
ocen krytyków
Nebraska
powrót do forum filmu Nebraska

Wielkie kino

ocenił(a) film na 10

Rzadko dzielę się opiniami o filmach na filmwebowym forum, ale na temat "Nebraski" po prostu
muszę coś napisać. Film jest wspaniały, ma niesamowity klimat. To piękna opowieść o
problemach związanych ze starością i o swego rodzaju rozrachunku z przeszłością. Świetnie
przedstawiona historia, piękne zdjęcia i doskonała gra aktorska (perfekcyjny Bruce!) to główne
atuty tego filmu. Żałuję jedynie, że faktycznie, jak niektórzy wspominali we wcześniejszych
wpisach, o filmie jest tak cicho. Nie wiem z czego to może wynikać. Nie wiem też jakie szanse
ma "Nebraska" w oskarowym wyścigu w tym roku. Konkurencja jest bardzo mocna, ale po
seansie stwierdzam, że film nie stoi na straconej pozycji, wręcz przeciwnie. Mnie film Payne'a
urzekł swoją prostotą, klimatem i realizmem całkowicie. Tym, którzy zastanawiają się, czy
zobaczyć mówię bez chwili namysłu, że zdecydowanie warto :)

ocenił(a) film na 9
Myneiro10

Rzeczywiście, dużo słychać o "Wielkim pięknie", jak i o "American Hustle", "Zniewolonym" i "Wilku z Wall Street", ale o "Nebrasce" wcale. Nie widziałam nigdzie jego traileru - chodzi mi tu o kino bądź telewizję, również w żadnych opisach nominacji oskarowych nie wspomina się o tym filmie.
To dla mnie pierwszy film autorstwa Payne'a i jestem nim zachwycone.
Żałuję jednak, że gdyby nie to, że oglądam filmy nominowane do Oskarów, raczej nie zwróciłabym na to uwagi.

Myneiro10

Zgadzam się co do filmu. Nie zgadzam się co do Oscarów. Moim zdaniem raczej słaba konkurencja w tym roku (choć nie wszystko jeszcze widziałem), a ten film szansy nie ma po prostu dlatego, że pasuje do Hollywoodu jak pięść do nosa.

ocenił(a) film na 8
Myneiro10

Bardzo dobry i klimatyczny film,momentami trochę nudnawy ale gra Bruce Dern pokazał klasę...

simon3333

Sięgnęłam po ten film w zasadzie z tzw. braku laku. Nazwiska aktorów totalnie nic mi nie mówiły, a kiedy zobaczyłam, że film jest czarno biały miałam sobie nawet darować, ale...nie zrobiłam tego :) Przyznaję, że w pewnym momencie zaczęła mnie łapać śpiączka, ale wtedy pojawiła się Kate, która mnie kupiła w 100%. Film obejrzałam do końca i w sumie nie żałuję. Owszem był może pozbawiony fajerwerków i jakiś nagłych zwrotów akcji, ale tutaj po prostu nie o to chodzi :) Chciałabym żeby na starość ktoś się mną zaopiekował, tak jak David swoim ojcem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones