Film

The Unforgiven

1960 2 godz. 5 min.
6,5 1 580
ocen
6,5 10 1580
925
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"id":"4152","linkUrl":"/film/Nie+do+przebaczenia-1960-4152","alt":"Nie do przebaczenia","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/41/52/4152/6994629.2.jpg"}
W rodzinie Zachary dochodzi do rozłamu, gdy wychodzi na jaw, że adoptowana Rachel ma indiańskie pochodzenie.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Akcja filmu rozgrywa się w połowie XIX wieku i przedstawia historię walki z nietolerancją, skierowaną przez białych osadników miast, do Indian zamieszkujących pobliskie osady. Film opowiada o rodzinie Zachary, gdzie matka Matylda tłumi w sobie rodzinną tajemnicę dotyczącą jej przybranej córki o imieniu Rachel, która w rzeczywistości jestAkcja filmu rozgrywa się w połowie XIX wieku i przedstawia historię walki z nietolerancją, skierowaną przez białych osadników miast, do Indian zamieszkujących pobliskie osady. Film opowiada o rodzinie Zachary, gdzie matka Matylda tłumi w sobie rodzinną tajemnicę dotyczącą jej przybranej córki o imieniu Rachel, która w rzeczywistości jest dzieckiem jednego z przywódców Indiańskiego plemienia, czyli Kiowa. Wśród prawdziwych dzieci Matyldy jest Ben, który w sekrecie podkochuje się w Rachel, Cash. Cash nienawidzi czerwonoskórych, jak i najmłodszy z rodzeństwa - Andy, który zawsze broni i wspomaga swoją rodzinę, kiedy tylko tego potrzebują. Gdy Matylda Zachary oznajmia synom, że Rachel w rzeczywistości jest pół Indianką, Cash wpada w furię i opuszcza rodzinny dom. Kiedy Indianie napadają na jego rodzinę, postanawia powrócić do domu i... wtedy zaczyna się walka Indian z białymi osadnikami.

na podstawie
Alan Le May "The Unforgiven" (powieść)
studio
James Productions (przedstawia)
data produkcji
1960
tytuł oryg.
The Unforgiven
inne tytuły
Nie do przebaczenia Polska
Więcej...
Podczas kręcenia zdjęć Audrey Hepburn, będąca wówczas w ciąży, odniosła poważne obrażenia po upadku z konia. Sześć kolejnych tygodni spędziła w szpitalu, a na planie zastępowała ją dublerka. Po powrocie na plan nosiła specjalny pas, który podtrzymywał jej kręgosłup. Niestety kilka miesięcy później aktorka poroniła.
Tony Curtis odrzucił propozycję zagrania roli Casha Zachary'ego, ponieważ stwierdził, że na ówczesnym etapie kariery nie potrzebował już grać ról drugoplanowych.
Przy obsadzaniu roli Rachel Zachary brano pod uwagę Piper Laurie, Millie Perkins i Natalie Wood.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Niezły, choć mógł być lepszy ( duże spoilery)

  La_Pier

  Do pewnego momentu film bardzo mi się podobał, lecz za sprawą dwóch scen, sporo stracił w moich oczach. Mam na myśli scenę w której matka Rachel wiesza człowieka tylko dlatego, że ten mówił prawdę oraz scenę w której Rachel zabija swojego indiańskiego brata. Obie sceny ... więcej

 • Audrey

  Skandia77 ocenił(a) film na 7

  Audrey Hepburn była naprawdę piękna, ale w tym filmie to już szczególnie. :)

 • nieźle sie ogląda,

  cesare_10 ocenił(a) film na 6

  choć fabuła jest po prostu głupia.

 • Film nie do przebaczenia Hustonowi

  Czarny_Salceson

  Głupkowatość tego filmu w pełni oddaje scena z trzema głupkami wskakującymi na jednego konia przez 5 minut w tle

  1
  • "To broń zabija"...

   p_mauer ocenił(a) film na 5

   tekst typu "długopisy robią błędy ortograficzne" czy "sztućce są przyczyną otyłości".

   1