Film

The Unforgiven

1960 2 godz. 5 min.
6,5 1 829
ocen
6,5 10 1829
970
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":3}
{"id":"4152","linkUrl":"/film/Nie+do+przebaczenia-1960-4152","alt":"Nie do przebaczenia","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/41/52/4152/6994629.2.jpg"}
W rodzinie Zachary dochodzi do rozłamu, gdy wychodzi na jaw, że adoptowana Rachel ma indiańskie pochodzenie. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Akcja filmu rozgrywa się w połowie XIX wieku i przedstawia historię walki z nietolerancją, skierowaną przez białych osadników miast, do Indian zamieszkujących pobliskie osady. Film opowiada o rodzinie Zachary, gdzie matka Matylda tłumi w sobie rodzinną tajemnicę dotyczącą jej przybranej córki o imieniu Rachel, która w rzeczywistości jestAkcja filmu rozgrywa się w połowie XIX wieku i przedstawia historię walki z nietolerancją, skierowaną przez białych osadników miast, do Indian zamieszkujących pobliskie osady. Film opowiada o rodzinie Zachary, gdzie matka Matylda tłumi w sobie rodzinną tajemnicę dotyczącą jej przybranej córki o imieniu Rachel, która w rzeczywistości jest dzieckiem jednego z przywódców Indiańskiego plemienia, czyli Kiowa. Wśród prawdziwych dzieci Matyldy jest Ben, który w sekrecie podkochuje się w Rachel, Cash. Cash nienawidzi czerwonoskórych, jak i najmłodszy z rodzeństwa - Andy, który zawsze broni i wspomaga swoją rodzinę, kiedy tylko tego potrzebują. Gdy Matylda Zachary oznajmia synom, że Rachel w rzeczywistości jest pół Indianką, Cash wpada w furię i opuszcza rodzinny dom. Kiedy Indianie napadają na jego rodzinę, postanawia powrócić do domu i... wtedy zaczyna się walka Indian z białymi osadnikami.

na podstawie
Alan Le May "The Unforgiven" (powieść)
studio
James Productions (przedstawia)
data produkcji
1960
tytuł oryg.
The Unforgiven
inne tytuły
Nie do przebaczenia Polska
Więcej...
Podczas kręcenia zdjęć Audrey Hepburn, będąca wówczas w ciąży, odniosła poważne obrażenia po upadku z konia. Sześć kolejnych tygodni spędziła w szpitalu, a na planie zastępowała ją dublerka. Po powrocie na plan nosiła specjalny pas, który podtrzymywał jej kręgosłup. Niestety kilka miesięcy później aktorka poroniła.
Tony Curtis odrzucił propozycję zagrania roli Casha Zachary'ego, ponieważ stwierdził, że na ówczesnym etapie kariery nie potrzebował już grać ról drugoplanowych.
Przy obsadzaniu roli Rachel Zachary brano pod uwagę Piper Laurie, Millie Perkins i Natalie Wood.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych