PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1017}
plakat filmu Niebezpieczne związki

Niebezpieczne związki

Dangerous Liaisons
7,8 49 438
ocen
7,8 10 1 49438
26 402
chce zobaczyć
8,2 14
ocen krytyków
Niebezpieczne związki
powrót do forum filmu Niebezpieczne związki
 • Zakeri ocenił(a) ten film na: 10

  w tym filmie każde ujęcie jest przemyślane a każdy gest wysmakowany. Obawiam się, że nie zobaczę już w przyszłości lepszego filmu...

 • Zakeri to obejrzyj Valmonta Milosa Formana dużo lepsza wersja tej samej opowieści i aktorsko lepszy.

 • Zakeri ocenił(a) ten film na: 10

  konradleg Oglądałem i chyba też coś tam pisałem. Valmont jest bardziej utrzymany w atmosferze książki - jest utrzymany w takiej trochę, zawadiacko-komediowej konwencji. Niestety nie zrobił on na mnie takiego wrażenia mimo, że też bardzo mi się podobał. Aktorsko wg mnie nie ma porównania - na korzyść Niebezpiecznych związków, rzecz jasna. Glen Close to paramount aktorstwa, Malkovich i Pfeiffer też świetnie...

 • Zakeri błagam nigdy się z tym nie zgodzę. Może i dobrze grają poza pffeifer ale są tak niedopasowani, że te aktorskie pląsy tylko uśmiech politowania wywołują. malkovich i Close jako uwodziciele? idiotyczny pomysł ani trochę nie przekonuje to mimo, że grają bardzo dobrze. W Valmoncie właśnie są przekonywujący. Nie ma porównania frears to niezły reżyser ale do Formana to mu brakuje. Wszystko jest pompatyczne, i w zasadzie nieumotywowane emocji tyle co nic. Wgl nie widać w filmie, że malkovich kochał tamtą a firth zagrał tak, że było widać. Wgl nie widać w niebezpiecznych związkach interakcji między aktorami no tylko u malkovicha i close. Nie widać wgl dlaczego te laski na niego lecą w pfeifer to wręcz już wgl nie wiadomo czemu nie mówi mu weź się odwal frajerze. Właśnie dlatego Valmont jest dużo lepszy bo tam wszystko ma sens a którzy grają tak, że wierzę w to co widzę. Jedyne co mają naprawdę dobre niebezpieczne związki to zdjęcia i muzykę. Tu jest ten sam problem co w turyście z deppem żaden z niego amant nawet jak dobrze gra.

 • Zakeri ocenił(a) ten film na: 10

  konradleg Już starożytni dostrzegli, że gusta ludzkie są niedyskutowalne - i dobrze bo świat byłby nudny gdyby każdy mówił to samo. Szanuję twoją opinię, ale mam kompletnie inne zdanie na ten temat. Po prostu jedni lubią wszystko mieć wytłumaczone i ukazane a inni wolą gest i niedopowiedzenie.
  NIe ma tam żadnych "aktorskich pląsów" tylko perfekcyjna gra połączona ze świetną pracą kamery i doskonałym oświetleniem. Niemierzalną jest też odległość jaka dzieli jednego reżysera od drugiego.
  Firth, przyrównując do Malkovicha przypominał fircyka wobec śmiertelnie groźnej pantery - nie piszę o grze aktorskiej tylko o wizji reżyserskiej dotyczącej tej postaci. Podobnie jak kompletnie nieprzekonująca Benning (z przylepionym przez cały film, niemądrym uśmiechem) ma się nijak do jadowitej Close. Z tego co pamiętam duże wrazenie u Formana zrobiła na mnie mała Cecile, lepiej pasowała do roli niż, nie wyglądająca zbyt dziewiczo - Uma Thurman.
  Emocji jest z pewnością więcej niż w Valmoncie i są widoczne interakcje ale to naprawdę kwestia spojrzenia na film.
  Generalnie wydaje mi się że te filmy ze względu na różnicę konwencji te filmy są nieporównywalne, i nie ma sensu się spierać. Valmont to świetny film i lubię do niego wracać, ale NZ to dzieło... Rzekłem;)

 • Zakeri to po co wgl istnieje filmweb skoro o gustach się nie dyskutuje. Wszystko co piszesz to banały powtarzane w nieskończoność. Film jest dobry ale nie aż tak. Potwierdzam, że Malkovich i Close dobrze grają no i co z tego skoro są tak niedopasowani, że już bardziej chyba nie można. Po prostu jest to nieprzekonywujące. Przede wszystkim nawet przez chwile nie da się ich postrzegać jako wielkich kochanków i uwodzicieli. Ja tam wielkich niedopowiedzeń nie widzę jak już na samym początku Malkovich całuje Close po dekolcie (de facto jedna z najciekawszych scen w filmie). To czy jakieś emocje z filmu do Cb trafiają to już kwestia indywidualna ale jak dla mnie to lepiej było widac, że valmont kochał obie w ujęciu Firtha. Tak czy inaczej nie zgodzę się nigdy na to, że ktoś mówi na wszystko to kwestia gustu. Coś jest często dobre albo nie a to, że komuś się podoba to inna rzecz. Jak ktoś uważa np , że sandra bulloc potrafi grać to sory nie ma gustu. Upodobanie to upodobanie a nie obiektywnie dobrze zrobione. Po to są serduszka. A malkovich jak zwykle nie potrafi się na tyle zmienić, żeby nie było w jego postaci trochę niego samego dlatego nigdy nie uznam jego ról za perfekcyjne. Nie uważam też, że to bardzo źle ale nie perfekcyjnie, wielu wybitnych tak grało np Bogart.

 • Zakeri ocenił(a) ten film na: 10

  konradleg Widzisz kolego - dyskusja ma wtedy sens, kiedy jeden z dyskutantów jest w stanie przekonać drugiego. dlatego to co napisałem nie jest żadnym banałem.
  Przyjmuję fakt, że Valmont przemawia do ciebie bardziej, że (porównawczo) przekonuje cię gra aktorska jego obsady. Zupełnie się z tym jednak nie zgadzam. NZ są dyskretne, to czego nie dostrzegasz ja dostrzegam - w niedopowiedzeniach, postacie są chłodne, ale uczucia eksplodują kiedy jest to konieczne. Valmont jest grany na tą samą melodię przez cały czas i prostszy w przekazie.
  Doszukujesz się na siłę ukazania uczuć pomiędzy Malkovichem a Close - a to intryga jest osią filmu Frearsa, Dopiero eksplozja Close po śmierci ujawnia jej stosunek do wicehrabiego. Moim zdaniem to genialne posunięcie.
  Zgadzam się - coś jest dobre albo nie ... NIebezpieczne Związki są filmem uznawanym za bardzo dobry i ja się pod tym podpisuję. A jeśli chodzi o aktora to ja nie znam takiego, który nie przemyca siebie do roli którą gra... Bogart jest właśnie tego najlepszym przykładem.
  Kończę naszą dyskusję bo takie przekomarzanki typu: "dla mnie tak - a dla mnie nie" do niczego sensownego nie prowadzą. Pozdrówko...

 • Zakeri Podpisuję się pod wszystkim co napisałeś na temat Niebezpiecznych Związków. Dla mnie to również film wybitny pod każdym względem, prawdziwe kinowe arcydzieło, prawdopodobnie jeden z najdoskonalszych filmów jakie kiedykolwiek obejrzałam i obejrzę.
  Valmonta nie oglądałam, ale zaciekawiona Waszą dyskusją z chęcią po niego sięgnę. Choć, szczerze mówiąc, wątpię, żeby dorównał Niebezpiecznym Związkom...

 • szszszelest ocenił(a) ten film na: 10

  Auntie Nie dorówna. Believe me.

 • akinomek ocenił(a) ten film na: 9

  Zakeri Bardzo ładne streszczenie moich chaotycznych myśli w paru linijkach. Dziękuję.

 • sagina ocenił(a) ten film na: 10

  konradleg zgadzam się z Zakeri w 100%, ale dodam jedno o amantach i warunkach fizycznych. Glen Close w tym filmie wygląda najgorzej jak może, a klasyczną pięknością nigdy nie była. A Malkovich powinien mieć w tym osobną kategorię. A powinien między innymi za ten film. Facet jest równie brzydki co magnetyzujący. Tylko, że to jest książka i film o zawodowych uwodzicielach, ludzie piękni nie muszą rozwijać tego talentu, a ich podboje nie są wyrazem kunsztu. Zdobywają tych na których działa ich uroda. Valmont i markiza podkreślają, że są w stanie zdobyć każdego. Inteligencją, uległością, łatwością lub niedostępnością, szantażem lub podstępem. Do każdego znajdą klucz. Na tym polega przecież ich pojedynek.

 • Zakeri Uwielbiam ten film.

 • szszszelest ocenił(a) ten film na: 10

  Zakeri To jeden z niewielu filmów, które zaliczam do dzieł. I to właśnie dzięki aktorstwu (przede wszystkim Malkovicha i Close).
  Tu nie można dyskutować. :)

 • gramerock ocenił(a) ten film na: 10

  Zakeri Racja

 • Kazikowy ocenił(a) ten film na: 10

  Zakeri I co udało się w przyszłości zobaczyć lepszy film?

 • Zakeri ocenił(a) ten film na: 10

  Kazikowy Obawiam się, że przy poziomie dzisiejszych produkcji może być ciężko. A może to po prostu ja nie pasuję już to estetyki dzisiejszego kina? Tak czy siak czekam nadal ;)

 • senbonzakura ocenił(a) ten film na: 7

  Zakeri Jeżeli ten film to 10/10 to chyba nie mam skali dla "Amadeusza" - polecam obejrzeć to jest dopiero widowisko (najlepiej wersję reżyserką, która trwa bodaj 3h czy nawet więcej, ale to naprawdę wciągający film).

 • Mila1505 ocenił(a) ten film na: 8

  Zakeri Na te atuty wpłynął doskonały dobór aktorów i ich mistrzowskie kreacje