PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8103}

Niekończąca się opowieść

Die Unendliche Geschichte
7,3 74 586
ocen
7,3 10 1 74586
7,2 10
ocen krytyków
Niekończąca się opowieść
powrót do forum filmu Niekończąca się opowieść

jeju.. oglądam kilka lat temu ten film, i nie mam zamiaru oglądac jeszcze raz, bo najbardziej pamiętam scene kiedy tego konia bagna wciągają... boze nie bede oglądac jeszcze raz bo pamiętam jak ryczalam xD ogólnie calkiem film calkiem spoko ;]

ocenił(a) film na 10
gucio_filmaniak

Ja oglądam przynajmniej raz w roku i za każdym razem ryczę gdy Artax tonie, a potem na koniec ryczę gdy wszyscy znów żyją, a Atreyu pędzi na swoim rumaku. :)))

ocenił(a) film na 9
an_Alien

Mnie też ta scena za dzieciaka na tyle wstrząsnęła, że do dzisiaj ją pamiętam ehhhhh. Film przepiękny... Dzięki za przypomnienie imienia konia :)

gucio_filmaniak

Też ryczałam jak bóbr, gdy koń tonął w bagnach. To było straszne...

Na szczęście wszystko dobrze się kończy, a latający pies wymiata :)
Film mojego dzieciństwa.

gucio_filmaniak

przed chwilą obejrzałam na youtube posklejane fragmenty 'niekończącej się opowieści' i też mi się przypomniał ten fragment z koniem - aż musiałam poszukać czy ostatecznie utonął, bo film oglądałam tak dawno temu, że ledwo go pamiętam.
widać wszystkim zapadł w pamięć ten moment.

użytkownik usunięty
krampfunga

W sumie to, z perspektywy czasu aż wstyd się przyznać, ale ja również
płakałem jak "ten koń" tonął, bardzo długo nie mogłem zrozumieć dlaczego
tak się stało. Z całego tego filmu utkwiła mi w pamięci głównie ta scena..

ocenił(a) film na 10

Dołączam się do przedmówców. Też zapamiętałem te scenę. A łzy w oczach miałem ponownie 2 godziny temu, gdy robiłem powtórny seans :)

krampfunga

Oglądałam ten film ostatnio ze swoimi dziećmi (8 i 4 lata)- oczywiście największy dramat, to jak Artax tonie. Byłam na tym filmie z tata jak miałam 4 czy 5 lat, a potem widziałam go jak już byłam dorosla. Z dzieciństwa zapamiętałam właśnie konia na bagnach i otwierające się oczy sfinksów.

ocenił(a) film na 9
gucio_filmaniak

ja tez pamietam jak Artax tonie na bagnach rozpaczy czy jakos tak... Tyle, ze ja nie plakalem i caly film pamietam doskonale :) Falkor i Moria wymiataja :) Jak bylem maly w zerowce wszyscy mowili na mnie Bastian :) bo podobno wygladalem identycznie jak on ^^

użytkownik usunięty
cokane87

Dla porządku: to nie "Moria", a "Morla". Moria była we "Władcy Pierścieni". :)

gucio_filmaniak

Bez przesady. To tylko koń.
Ten film to ogólnie bajeczka dla dzieci, więc większych emocji nie wywoła.
Smutne byłoby gdyby ta cesarzowa umarła, ale tak się nie stało.

pawel_nowakk

Gdyby cesarzowa umarła przestałaby tez istnieć cała kraina .

buterfly

A na końcu jak było? Ona nie umarła, a kraina i tak przestała istnieć. Dopiero potem została stworzona od nowa.
Ciekawe tylko dlaczego nie pokazali cesarzowej. Chyba twórcy zapomnieli.

pawel_nowakk

Została stworzona od nowa właśnie dlatego że ona żyła .

buterfly

W filmie mówiono, że to tylko kwestia fantazji. Nie było mowy o cesarzowej.

pawel_nowakk

Ale fantazja to właśnie Cesarzowa razem z nią umiera również kraina :)

buterfly

Mówili co innego.

pawel_nowakk

Radzę jeszcze raz dokładnie obejrzeć film - Tego oczywiście wprost nie mówili, ale można się tego łatwo domyśleć :)

buterfly

No raczej nie. Ta kraina to fantazja powstała z umysłów ludzi, a cesarzowa była częścią tej krainy. Najważniejszą oczywiście.

pawel_nowakk

No raczej tak :) - Dziecięca Cesarzowa była odzwierciedlenie Boga i tak jak on stworzyła świat - tutaj w postaci Fantazji, akurat Niekończącą się Opowieść ma dużo symboli chrześcijańskich podobnie chociażby jak Opowieści z Narnii .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones