PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=638357}

Niewierni

Les Infidèles
4,3 10 401
ocen
4,3 10 1 10401
4,0 3
oceny krytyków
Niewierni
powrót do forum filmu Niewierni

Gdzie podzialy sie feministki?
Usmialam sie na komedii i podziwiam Jeana Dujardina, jako feministe, ze osmielil sie
osmieszyc mezczyzne mimo iz sam nim jest.
Nie traktuje tego filmu smiertelnie powaznie, byc moze jest on wyolbrzymieniem, byc moze
prawda o wielu mezczyznach, pozwolil on jednak ukazac zdrade jako zjawisko zalosne i
prymitywne. Zdrowa dawka smiechu i dystansu.
Byc moze wiele ludzi zdradza i z tego powodu tak negatywnie ten film ocenia.

tatiana1989

Nie szukaj tak głęboko, po prostu ludzie którzy tutaj oceniają filmy to w większości kretyni.

ocenił(a) film na 3
tatiana1989

Zdrowa dawka śmiechu? dla mnie śmieszne jedynie były momenty pokazane na zwiastunach...
Drętwy jak flaki w oleju... szkoda na niego czasu. A zakończenie... masakra jakaś

patrycjavip0

Zakończenie przeszło moje najśmielsze oczekiwania, buhaha. Najpierw pieprzą, ile wlezie, a potem nagle odkrywają, że to, czego im w życiu brakowało najbardziej to miłość gejowska.

ocenił(a) film na 6
Weronekk

To było słabe akurat. Taki chwyt chyba tylko po to, żeby osłabić wymowę filmu, który pod płaszczykiem głupawej komedii przekazuje wiele prawdy o facetach, niestety.

ocenił(a) film na 6
patrycjavip0

Ten film docenią, a przede wszystkim odbiorą należycie, osoby/ pary z dłuższym stażem małżeńskim.
Tu już nie chodzi o humor, bo prawdę mówiąc, daleko ''Niewiernym'' nawet do słodko - gorzkiej komedii, a o treść i bardzo, ale to bardzo wiarygodne zachowanie się większości bohaterów.
Widać, że w większej części francuską produkcję dotknęli młodzi ludzie, a to nie jest raczej dla nich.
Poczuć się mogą zniesmaczeni i delikatnie mówiąc, wku...rwieni. Lecz nikt nikogo tu nie oszukał.

patrycjavip0

Zgadzam się z Tobą Patrycjo w 100% ;)

ocenił(a) film na 4
tatiana1989

Dla mnie film nudny, choć w zapowiedziach wydawał się ciekawy. Temat zdrady fajny, ale źle zrobiony. Podobał mi się początek, część o terapii grupowej oraz zakończenie. Reszta naprawdę była nudna. Przynajmniej dla mnie.

mnulka

Wiadomo, specyficzne francuskie poczucie humoru nie kazdemu sie moze podobac :)

ocenił(a) film na 4
tatiana1989

Lubię francuskie kino. Niejednokrotnie jest lepsze od amerykańskiego, które zasypuje nasz rynek. W ogóle kino europejskie jest niedoceniane. Jednak ten film mi nie podszedł mimo dobrych chęci.

mnulka

Tak, całkowicie się z Tobą zgadzam. Co do francuskich filmów, to zazwyczaj oglądam właśnie komedie i nawet nie ma co porównywać ten gniot z tamtymi dobrymi komediami. Ale wiadomo, w każdym kraju można spotkać lepsze i dużo gorsze produkcje. Tutaj chciał ktoś łatwo zarobić pieniądze i mam wrażenie, jakby pisał scenariusz na kolanie.
Kino europejskie jest wspaniałe :) Uwielbiam kino hiszpańskie (no i latynoamerykańskie, które uważam, że jest porównywalnie dobre do europejskiego), ale zdarza mi się oglądać pojedyncze filmy z innych krajów europejskich.

Weronekk

A ja uwielbiam wątek 2 par na kolacji, po czym jedna z nich zaczyna sobie opowiadać kto kogo z kim zdradzał (prowokuje cała akcję kobieta, po czym robi z tego wielką drakę). Świetna gra Dujardina i jego żony.
I warto było obejrzeć ten film, żeby zobaczyć Lellouche'a i Dujardina w akcji:-P

tatiana1989

Kazdy watek byl ciekawy,ale szczegolnie ten...jakby Go nazwac...,,desperacja w delegacji,,.Aspiracje bohatera byly ogromne ; )))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones