PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33380}

Noc żywych trupów

Night of the Living Dead
6,7 12 173
oceny
6,7 10 1 12173
6,8 4
oceny krytyków
Noc żywych trupów
powrót do forum filmu Noc żywych trupów

Wersja z 1990 r jest pod każdym względem lepsza od tej z 1968 r no fakt filmy te dzieli ponad 20 lat techniki filmowej . Oglądałem obydwie wersje i ta Romero nie przedstawi nic ciekawego może i szokowała 40 lat temu. A jak ktoś pisze że Noc żywych trupów z 1990 r to raczej komedia niż horror to wersja z 1968 r jest raczej filmem o lunatykach niż o zombie.

użytkownik usunięty
madmax707

Zgadzam się. Wersji z 1968 roku należy się szacunek jako że popchnęła, czy nawet zapoczątkowała (choć jest jeszcze "Plaga żywych trupów" z 1966 r.), tematykę zombie w filmach (zombie jako pożeracze ludzkiego mięsa, mózgu). Niemniej film się niemiłosiernie zestarzał i kompletnie nie straszy. Za to ta wersja ma wszystko, co misie lubią najbardziej. Prawdziwy horror, zombie wyglądają przerażająco i głównie postawiono na klimat strachu, a nie - jak w nowszych produkcjach - na pokazaniu jak najefektowniej zabić zombie, bo to może jest dobre dla kina akcji, ale nie dla horroru.

Rozrywka na najwyższym poziomie!

madmax707

ja rowniez sie zgadzam ze lepszy remake. dla mnie wlasnie tak powinny wyglac trupy w tych porabanych filmach ktore teraz powstaja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones