PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493235}
6,7 83 355
ocen
6,7 10 1 83355
6,1 8
ocen krytyków
Oświadczyny po irlandzku
powrót do forum filmu Oświadczyny po irlandzku

Przyjemne oświadczyny

użytkownik usunięty

Do samego obrazu podszedłem bez większych oczekiwań, co więcej miałem pewne obawy, że
otrzymam kolejną sztampową i niezbyt zabawną komedyjkę romantyczną. Na szczęście tak się nie
stało, a półtorej godziny spędzone przed ekranem minęły bardzo szybko. Przyjemny film ze sporą
dawką humoru i fajnym irlandzkim klimatem oraz uroczą – jak zwykle zresztą – Amy Adams. Jeśli
macie ochotę na film z tego niezbyt wymagającego gatunku, a nie chcielibyście po raz kolejny się
rozczarować, to jak najbardziej polecam.

Całą moją recenzję znajdziecie tutaj: http://skazanynakino.blogspot.com/2013/01/29-oswiadczyny-
po-irlandzku-rez-anand.html

ocenił(a) film na 9

Przyjemne oswiadczyny, przyjemny film, przyjemna Twoja recenzja. Nie jest to film siegajacy najglebszych zakamarkow naszej duszy czy wywolujacy wielkie wzruszenia i emocje, nie jest tez filmem, do ktorego bedziemy przez dlugi czas wracac myslami i go rozpamietywac. Ale mimo wszystko ma cos, co go odroznia od typowych filmow tego gatunku, nawet tych powazniejszych i glebszych, typu "when Harry met Sally". Przede wszystkim piekna Irlandia, zielona wyspa, z jej pustymi pagorami, widokami, klifami, zabytkami i specyficznymi mieszkancami, pod wieloma wzgledami nam Polakom bliskimi. Bardzo mila, dobrze grajaca para aktorow (piekna ta Amy, Declan - o zgrozo - jest Anglikiem :)), wbrew pozorom subtelne i dowcipne dialogi (niestety moj angielski nie jest na tyle biegly, by wszystko zrozumiec w oryginale - szkoda). Troche przemycono irladckich stereotypow, troche powazniejszych watkow.. Jak dla mnie 8/10 w ramach tzw. romantycznych komedii z nutka obyczajowosci w srodku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones