film

Obława

The Chase
1966
2 godz. 13 min.
7,4 2 488
ocen
7,4 10 1 2488
3 046
chce zobaczyć
6,7 3
oceny krytyków
Bubber ucieka z więzienia. Wieść o powrocie do rodzinnego miasteczka budzi wściekłość mieszkańców. Więcej Mniej
Obława zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Charles "Bubber" ucieka z więzienia w towarzystwie innego więźnia. Zatrzymują na drodze samochód. Towarzyszący mu kumpel zabija kierowcę i ucieka. Więść o zabójstwie szybko obiega rodzinną okolicę Charlesa. Val Rogers miejscowy potentat obchodzi właśnie swoje urodziny, zaproszeni goście na wieść o zbrodni postanawiają na własną rękęCharles "Bubber" ucieka z więzienia w towarzystwie innego więźnia. Zatrzymują na drodze samochód. Towarzyszący mu kumpel zabija kierowcę i ucieka. Więść o zabójstwie szybko obiega rodzinną okolicę Charlesa. Val Rogers miejscowy potentat obchodzi właśnie swoje urodziny, zaproszeni goście na wieść o zbrodni postanawiają na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość. Szeryfowi nie udaje się powstrzymać pałającego zemstą tłumu. "Bubber" z ledwością uchodzi z życiem i ukrywa się. Prosi murzyna Lestera, aby zawiadomił jego żonę, niestety nie wie, że ona ma romans z synem Rogersa.

na podstawie
studio
Columbia Pictures Corporation / Horizon Pictures
tytuł oryg.
The Chase
inne tytuły
Dyrektor do spraw castingu odrzucił kandydaturę Faye Dunaway, która chciała zagrać w tym filmie, bo jak twierdził aktorka nie była dość piękna aby grać w filmach i doradził jej by lepiej pozostała wierna teatrowi.
W latach 50. liczono, że w postać Anny Reeves wcieli się Marilyn Monroe. Jednak powstał po jej śmierci i rolę tę otrzymała Jane Fonda.
Steve McQueen był kandydatem do roli Charliego "Bubby" Reevesa.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • BEZBŁĘDNY

  AutorAutor ocenił(a) film na 10

  a to się właściwie nie zdarza. Film precyzyjny jak szwajcarski zegarek. Wszystko jest tu na swoim miejscu, wszystko działa. I wszystko w tym filmie zachwyca.
  Reżyserska dyscyplina Arthura Penna,
  aktorstwo:
  MARLONA BRANDO - w moim odczuciu rola zycia
  ANGIE DICKINSON - silnej kobiety silnego...

 • no no 

  Troublesome ocenił(a) film na 9

  Nie zapowiadał się na taką ucztę. Brando, Redford, Fonda, Duvall i reszta aktorów, tworzą niesamowity spektakl. Brawa dla Arthura Penna. Radzę nie czytać opisów oraz innych komentarzy - tylko zabierać się do oglądania. : )

 • Świetna obsada i dobre dialogi, ale zabrakło głębi w ostatniej ćwiartce filmu.
  Na 1966 rok, to bardzo dobry film.

 • 8/10 – jak dla mnie.

  jabu ocenił(a) film na 8

  Świetnie pokazane małomiasteczkowe układy gdzieś w sercu Teksasu. Wiele wątków schodzących się na koniec filmu w jedno. Pożarna, stateczna społeczność, ale im bliżej przysuwasz soczewkę obiektywu tym bardziej wszystko kipi od nienawiści, zazdrości i frustracji …
  Cała plejada gwiazd: Brando...

  7
  • Główny bohater Reeves (grany przez Roberta Redforta) ucieka z więzienia, zmierzając ku rodzinnym stronom, gdzie na samą plotkę o tym zawrze, a całe miasteczko do wieczora rozpęta prawdziwą wojnę...

   Pierwsze co zaskakuje to mnogość postaci, obecnie takie coś widzi się tylko w serialach (o... więcej