Film

The Chase

1966 2 godz. 13 min.
7,4 2 352
oceny
7,4 10 2352
2 931
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}
{"id":"4511","linkUrl":"/film/Ob%C5%82awa-1966-4511","alt":"Obława","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/45/11/4511/7210718.2.jpg"}
Bubber ucieka z więzienia. Wieść o powrocie do rodzinnego miasteczka budzi wściekłość mieszkańców. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Charles "Bubber" ucieka z więzienia w towarzystwie innego więźnia. Zatrzymują na drodze samochód. Towarzyszący mu kumpel zabija kierowcę i ucieka. Więść o zabójstwie szybko obiega rodzinną okolicę Charlesa. Val Rogers miejscowy potentat obchodzi właśnie swoje urodziny, zaproszeni goście na wieść o zbrodni postanawiają na własną rękęCharles "Bubber" ucieka z więzienia w towarzystwie innego więźnia. Zatrzymują na drodze samochód. Towarzyszący mu kumpel zabija kierowcę i ucieka. Więść o zabójstwie szybko obiega rodzinną okolicę Charlesa. Val Rogers miejscowy potentat obchodzi właśnie swoje urodziny, zaproszeni goście na wieść o zbrodni postanawiają na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość. Szeryfowi nie udaje się powstrzymać pałającego zemstą tłumu. "Bubber" z ledwością uchodzi z życiem i ukrywa się. Prosi murzyna Lestera, aby zawiadomił jego żonę, niestety nie wie, że ona ma romans z synem Rogersa.

na podstawie
Horton Foote „The Chase” (sztuka)
studio
Columbia Pictures Corporation / Horizon Pictures
data produkcji
1966
tytuł oryg.
The Chase
inne tytuły
Pościg Polska
Obława Polska
Więcej...
Dyrektor do spraw castingu odrzucił kandydaturę Faye Dunaway, która chciała zagrać w tym filmie, bo jak twierdził aktorka nie była dość piękna aby grać w filmach i doradził jej by lepiej pozostała wierna teatrowi.
W latach 50. liczono, że w postać Anny Reeves wcieli się Marilyn Monroe. Jednak powstał po jej śmierci i rolę tę otrzymała Jane Fonda.
Steve McQueen był kandydatem do roli Charliego "Bubby" Reevesa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych