Miriam Hopkins 

Ellen Miriam Hopkins

8,0
511 ocen gry aktorskiej
Miriam Hopkins
Urodziła się w bogatej rodzinie, dzięki czemu otrzymała bardzo dobrą edukację. Po raz pierwszy poznała smak show biznesu, gdy studiowała taniec w Nowym Jorku i stała się śpiewaczką w chórze w wieku 12 lat. Kontynuowała swe występy w lokalnych musicalach, zanim zaczęła grać role dramatyczne w teatrze. W 1930 roku Miriam postanowiła spróbować swych sił na szklanym ekranie. Wystąpiła w filmie dla Paramount Studios. Wcześniej grała na Broadway'u, więc wytwórnia wiedziała, z kim ma do czynienia. Rola ta okazała się bardzo dobrym startem. Po obrazie "24 godziny" z 1931 roku, gdzie wcieliła się w kobietę zamordowaną przez męża, zagrała księżniczkę Annę w filmie "Uśmiechnięty porucznik". Rok ten zakończyła obrazem "Doktor Jekyll i pan Hyde". W 1932 roku wystąpiła w filmie "Teodozja-Sewastopol", który nie okazał się hitem. W "Two Kinds Of Women" po raz kolejny pokazała swój talent. Komedia "Sztuka życia" z 1933 roku wyniosła ją na szczyty popularności. W 1934 roku zagrała w "Otchłani życia". Później powstała teatralna wersja filmu i była ona bardzo popularna. W 1938 roku organizowano casting do roli Scarlett w "Przeminęło z wiatrem". Miriam mocno chciała dostać tą rolę, miała bardzo dobry akcent. Jednak angaż otrzymała Vivien Leigh. Rok później Hopkins zagrała tylko w jednym filmie - "Starej pannie". W kolejnych latach nowe role nie napływały. Miriam postanowiła powrócić na scenę. W 1940 zagrała w dwóch filmach ("Lady with Red Hair", "Złoto dla Południa"), w kolejnym roku nie wystąpiła w żadnym, a w dwóch kolejnych latach zagrała w następnych dwóch obrazach ("A Gentleman After Dark", "Stara znajomość"). Po tych niepowodzeniach scena stała się głównym miejscem jej pracy. W 1949 roku wróciła do kina rolą w "Dziedziczce". W latach 1951-52 zagrała w trzech filmach ("The Mating Season", "The Outcasts of Poker Flat", "Siostra Carrie"), zajęła się też występami w telewizyjnych produkcjach. W 1970 roku pojawiła się po raz ostatni, w filmie "Savage Intruder". Zmarła na atak serca 9 dni przed swymi 70 urodzinami.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 18 października 1902

data śmierci: 9 października 1972

miejsce urodzenia: Savannah, Georgia, USA

wzrost: 157 cm

czterokrotnie zamężna: 1/Brandon Peters (11.05.1926 - 1931, rozwód); 2/<a href=http://www.filmweb.pl/Person?id=153790>Austin Parker</a> (1931 - 1932, rozwód); 3/<a href=http://www.filmweb.pl/Person?id=61290>Anatole Litvak</a> (04.09.1937 - 11.10.1939, rozwód); 4/Raymond B. Brock (23.10.1945 - 1951, rozwód)
Odrzuciła główną rolę w filmie "Ich noce". Angaż otrzymała Claudette Colber.
Zmarła na atak serca w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA). Została pochowana na Oak City Cemetery w Bainbridge (Georgia, USA). 
W 1932 roku adoptowała chłopca o imieniu Michael. Adopcja dokonana przez niezamężną kobietę była wówczas ogromną rzadkością, a w niektórych stanach USA była nawet nielegalna. Miriam uwielbiała swojego syna i nazywała go najważniejszym mężczyzną w swoim życiu.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Nie byłem nigdy jej wielkim fanem - głównie po lekturze niektórych biografii aktorskich (choćby tych dotyczących Bette Davis, która prywatnie nienawidziła Hopkins; zresztą z wzajemnością), które przedstawiały ją od najgorszej z możliwych stron (kaprysna, wyrachowana gwiazda). Przekonałem się do niej gdy...

 • Widziałam ją pierwszy raz w "Starej pannie" i z checią zapoznam sie z innymi rolami pani Hopkins.

  • "-Bóg cię ukaże .
   -Świetnie mu idzie. "

   1
   • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem sador1991