PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31279}

Obywatel Kane

Citizen Kane
7,8 57 770
ocen
7,8 10 1 57770
8,7 37
ocen krytyków
Obywatel Kane
powrót do forum filmu Obywatel Kane

CiĘżKi...

ocenił(a) film na 7

Chyba trochę przesadzają z tą niezwykłością...ale amerykanie mają swoje amerykańskie sny.

ocenił(a) film na 7
Neuromer

Kolejny raz oglądałem i kolejny raz twierdzę że nie jest wart nawet pierwszej 50-ki na TOP-ie. Gruba przesada z tą doskonałością a że amerykanie sobie tak myślą to ich sprawa.

Neuromer

Pamiętaj, że zarówno sposób przedstawienia historii jak i techniki, jakimi posłużyli się operatorzy były w owym czasie kompletną rewolucją i choćby pod tym względem jest to film wybitny.

Zresztą - też w pierwszej chwili nie byłam w 100% zachwycona Kane'm, dopiero z biegiem czasu zaczęły do mnie "docierać" pewne motywy i doceniłam ten film.

ocenił(a) film na 10
malgorzata

Ja padłam już po pierwszych 20 minutach i tak leżę biedna, spiorunowana.

malgorzata

W istocie, wyjątkowość Kane'a polega na nowatorstwie, począwszy od narracji, po techniki filmowania. Pierszy film, w którym postać rozpoczynająca (reporter) nie jest widoczna - nigdy nie widać twarzy. To jednak nie koniec innowacji - reszta - odsyłam do filmowej encyklopedii (byle nie wiki)

Neuromer

Nic specjalnego, faktycznie ten film może zrobił furorę w tamtych czasach, ale teraz pomijając parę momentów i jakiegoś zastanowienia się and całością, to szkoda na niego czasu.

ocenił(a) film na 10
patsap

Furory w tamtych czasach nie zrobił, od tego zacznijmy. Sukces przyszedł dopiero w latach '50.

Jeśli do filmu podejdzie się natomiast jak do klasyki, a nie jak do zwyczajnego filmu, to wgniata w fotel. Wystarczy odrobinę znać historię kinematografii. "obywatel..." to taki film, który przy każdym oglądaniu przynosi coraz więcej satysfakcji - bo za każdym razem dostrzec można kolejne smaczki, szczegóły, symbole.

ocenił(a) film na 9
Legion_

Mnie zszokował. Oglądałem ten film, jakby był zrobiony teraz, kreowany na film z dawnych lat...
Nie odczuwało się jakby tej czasowej przepaści...(65 lat? od premiery?)...to jednak spory kawałek czasu...

Film wybitny jak dla mnie.

ocenił(a) film na 9
PFMH

też odniosłem takie wrażenie że jest bardziej nowy niż jest w
rzeczywistości.... :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones