PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31279}

Obywatel Kane

Citizen Kane
7,8 57 770
ocen
7,8 10 1 57770
8,7 37
ocen krytyków
Obywatel Kane
powrót do forum filmu Obywatel Kane

Zastanawia mnie pewna rzecz - skoro Kane zmarł w samotności, sam w pustym pokoju, do którego
dopiero po chwili weszła pielęgniarka, skąd wszyscy bohaterzy w filmie wiedzieli, że jego ostatnim
słowem była różyczka? Przykładowo jeden z panów, z którymi rozmawia reporter mówi: "Potem
jeszcze raz słyszałem z jego ust to słowo. Powiedział 'różyczka' i upuścił na ziemię szklaną kulę.
Potem zamilkł. Wiedziałem, że umarł". Co przeoczyłam albo czego nie wiem?...

ocenił(a) film na 6
marlena_lug

zmarł w samotności = nikt go nie kochał, nie było przy nim nikogo bliskiego.

to, że lokaj i inna służba gdzieś się kręcili nie zmieniało faktu, że był samotny (o czym zresztą sam mówił, gdy poznał Suzie)

marlena_lug

Wiesz - nie wierdzieli... - Amerykance po dokonanym holocauscie - jako profity najwiekszej zbrodni swiata nie moga sie otrzasnac i wciaz knoca bez logiki . ...- gdy Bog chce kogos zniszczyc to mu rozum odbiera...

ocenił(a) film na 7
marlena_lug

proponuje jeszcze raz obejrzec film ale tak naprawde go obejrzec i wtedy wszystko bedzie dla Ciebie jasne

ocenił(a) film na 10
marlena_lug

Anegdota znaleziona w ciekawostkach: "Kiedy przyjaciele zapytali Wellesa, jak to możliwe, że znamy ostatnie słowa Kane'a, skoro umarł w samotności, podobno reżyser długo milczał aż w końcu powiedział: "Nie mówcie o tym nikomu". "

ocenił(a) film na 8
Mooney

W "Obywatelu" sporo jest takich wpadek :) W scenie pikniku na plaży Welles użył dekoracji z "King Konga" i dlatego na niebie, zamiast ptaków, latają pterodaktyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones