PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699039}
5,7 27 029
ocen
5,7 10 1 27029
4,9 20
ocen krytyków
Obywatel
powrót do forum filmu Obywatel

Bardzo dobry film

ocenił(a) film na 9

Film "Obywatel" pokazuje polskie wady, prostactwa, kompleksy, urojenia i uprzedzenia. Każdemu polecam obejrzenie tego filmu. To że dostrzega się wady własnego narodu i się z nich śmieje jest oznaką troski o ten naród i to społeczeństwo. Oczywiście zakompleksieni narodowcy nie są w stanie tego zrozumieć. Ode mnie nota 9.

ocenił(a) film na 9
grejpfrut80

Patrząc po wielu idiotycznych, krytycznych komentarzach (pewnie wielu z tych obywateli nawet nie oglądało filmu) widać jak bardzo film Stuhra jest prawdziwy i odnosi się do teraźniejszości. Część polskiego społeczeństwa ma tak wielkie kompleksy, że boi się rozmawiać o własnych wadach, z obawy przed tym, że "inni je zauważą i będą się ze mnie śmiać".

grejpfrut80

Trzeba jeszcze odróżnić krytykę od pamfletu. Ktoś kto wybiera z własnego narodu najgorsze cechy, wyolbrzymia je i nie pokazuje żadnych pozytywów ten nie dokonuje krytyki, tylko dokonuje szkalowania.
To jest cecha wyłącznie warstw pretendujących do inteligencji w postkolonialnych społeczeństwach, że wydobywanie najgorszych cech i ośmieszanie swojego narodu jest uznawane za coś pozytywnego, bo pozwala się od niego zdystansować i poczuć tym "cywilizowanym" człowiekiem zachodu (w naszym przypadku "prawdziwym Europejczykiem").

P.S. Zanim zaczniesz robisz moje portrety psychologiczne - nie, nie jestem narodowcem.

KKKapril

No tak, bo polski naród taki idealny i ciągle pokrzywdzony, to róbmy tylko filmy wojenne o złych Niemcach i Rosjanach...

kornela93

Kto tak twierdzi Kornelko?

grejpfrut80

Film jest po prostu kiepski i nie chodzi tutaj o krytykę Polaków. Popatrz na noty Pokłosia ,film ukazujący Polaków w bardzo złym świetle ale ocena filmu oscyluje w granicach 7.5 to chyba o czymś świadczy

ocenił(a) film na 1
grejpfrut80

Nowy film Stuhrów nie jest, jak tego chcą (ojciec Stuhr i syn Stuhr), „antypolski”. Jest po prostu kiepski, a ich kampania absurdalna. 1/10

grejpfrut80

Głupie wyśmiewanie się z Polski jest teraz modne wśród celebrytów.
Gombrowiczem to Stuhr na pewno nie jest, raczej taką Muchą albo Kuźniarem...

grejpfrut80

Jak mam go obejrzeć skoro co wielu mówi, że zdjęcia i prowadzenie akcji są tragiczne. I ludzie dlatego spylają z kina, a nie że czują się obrażeni. Wywalić 15 zł na 10 minut filmu to przesada. Wprowadzą reklamacje towaru w kinie to się przejdę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones