PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699039}
5,7 27 029
ocen
5,7 10 1 27029
4,9 20
ocen krytyków
Obywatel
powrót do forum filmu Obywatel

Genialny film

ocenił(a) film na 10

jeżeli jakikolwiek film zasługuje na oskara to właśnie ten. Mistrzostwo świata.

ocenił(a) film na 3
romangraff

A tak z ciekawości... co w nim genialnego ?

ocenił(a) film na 10
matador12

Genialny Jerzy Stuhr który pokonał ciężka chorobę i świetnie sobie radzi może to mało ale dla mnie to wiele

ocenił(a) film na 3
romangraff

Ok. Rozumiem takie podejście do tego filmu.

ocenił(a) film na 2
romangraff

Ocenianie filmu to jedno, a historia życia aktorów to drugie i nie powinno się tych spraw łączyć. Ja również szanuje Jerzego Stuhra i niezmiernie się cieszę, że udało mu się pokonać raka, niemniej nie uważam, że ten fakt powinien rzutować na ocenę filmu. To tak jak z oceną aktorów, która strasznie wzrasta po ich śmierci... Oznacza to jedynie litość, a nie ocenianie kogoś po umiejętnościach i w przypadku Jerzego Stuhra jest to krzywdzące, bo on akurat litości ani taryfy ulgowej nie potrzebuje.

A opinia o filmie to inna sprawa - mi "Obywatel" się nie podobał.

ocenił(a) film na 3
makia2501

Masz rację, ja też jestem rozczarowany tym filmem.
Moim zdaniem jest wysoce przekombinowany i zwyczajnie słaby.
Osobiście nawet wybitna rola aktorska nie jest w stanie spowodować, że o kiepskim filmie powiem, że jest wspaniały, a już tym bardziej nie łączę życia prywatnego aktora z filmem.
Jednakże rozumiem romangraff, że podchodzi do tego filmu inaczej. Prawo widza.

romangraff

A widziałeś kiedyś jakikolwiek inny film? Czy bliski ci bohater-bezradna jełopa i syfiasta wizja Polski?

ocenił(a) film na 10
elbreth

Nie, nie widziałem w życiu żadnego innego filmu, i tak bliski mi bohater-bezradna jełopa i syfiasta wizja Polski bo wszak trzeba być ślepym żeby nie dostrzec jak jest cudownie w Polsce, otóż jestem ślepy

ocenił(a) film na 8
romangraff

Wydaje mi się, że niektórzy tego filmu po prostu nie zrozumieli. Film genialny.

ocenił(a) film na 6
tysia_09

ja nie znam sie na polityce, nie interesuje sie historią, nie jestem znawcą kina, ale film mnie poruszył w wymiarze czysto ludzkim.. Bo pokazał do bólu jak bezsensownie człowiek miota się w swoim życiu. Za młodu ma się charakter, ideały, energię, siłę, optymizm.. a potem życie, losowe przypadki, które cię atakują i niweczą twoje plany, przypadkowi ludzie, bezsensowne czasy, polityka, porażki sprawiają że tracisz to wszystko, stajesz się zdziadziałym frajerem, chorągiewką, który z desperacji by jakoś zarobic na chleb idzie gdzie go wiatr poniesie.. nie jesteś panem swojego losu, a ofiarą.. której nawet nagrody i zasługi zdarzają się przypadkiem.. smutne to..

ocenił(a) film na 8
efaroma

No właśnie... smutne. Bardzo smutny ten film okazał się dla mnie, bo odnalazłam w nim moje własne życie. Tez jestem wyłącznie armatnim mięsem, pomimo iż wychowanym na ideałach i marzeniach. Ot, w pewnej chwili człowiek budzi się ze zmarszczkami na twarzy i ręką w nocniku. Tak jak ja się obudziłam.
:(

romangraff

Film w pełni czytelny tylko dla Polaków niestety, więc Oscara i tak by nie zdobył, ale - zgadzam się - jest rewelacyjny. Wreszcie ktoś spuścił trochę powietrza z naszych rozdętych martyrologicznych balonów. Szkoda, że Stuhrowie znowu zbierają cięgi od "prawdziwych patriotów"..., ale co zrobić - w tym kraju wyjątkowo trudno o zdrowy dystans do polityki i historii.

ocenił(a) film na 8
korektor8

czytelny dla starszego tylko starszego pokolenia, co jeszcze pamięta, wali prosto w oczy tą polaczkowatość, a to się nie podoba, jak to wydaliśmy takich wspaniałych ludzi jak JP2, a tu po oczach tą polaczkowatością, dla mnie film rewelacyjny.

Młodzieży to nawet się nie dziwię, wychowana na amerykańskiej sieczkowatości, nie potrafi nic zobaczyć głębiej, taki klimat:)

romangraff

Rola Sonii Bohosiewicz - palce lizać! :))

ocenił(a) film na 4
romangraff

Jeśli już tak rozprawiasz o życiu prywatnym to mnie od niego odrzuca. W pewnym wywiadzie stwierdził że póki on będzie zasiadał w komisji PISF-u to nie będzie żadnego dofinansowania na film o Smoleńsku, dowiadując się w tymże wywiadzie o takim przedsięwzięciu, nawet bladego pojęcia nie ma jaki będzie obraz tego filmu- to wszystko wyjaśnia. Druga sprawa że kłamie w żywe oczy twierdząc: "Nigdy nie zagrałem w żadnym filmie, który zakłamywałby polską historię...", otóż pan Jerzy ma amnezję lub pomija fakt zagrania w Uprowadzeniu Agaty. Całe szczęście że ten w/w film którego nie zgodzi się dofinansować nie jest już problemem, zwykli ludzie łożą datki i już ruszyła jego realizacja.

ocenił(a) film na 7
iraz75

A tak z ciekawości, o czym mógłby opowiadać film o Smoleńsku? O katastrofie lotniczej czy o tym wszystkim co wydarzyło się później?

romangraff

zgadzam się, film jest genialny. Może niektórym pomogłoby w odbiorze przeczytanie scenariusza. Zastanawiam się, czy oceny byłyby wyższe gdyby została zachowana chronologia wydarzeń.

romangraff

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD BOŻE, TO ŚMIESZNIEJSZE NIŻ ŻARTY Z FAMILY GUYA

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones