PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699039}
5,7 27 029
ocen
5,7 10 1 27029
4,9 20
ocen krytyków
Obywatel
powrót do forum filmu Obywatel

Niestety, żeby ją zrozumieć, trzeba znać trochę historii. Trzeba wiedzieć kim był m.in Kiszczak, co to było PZPR czy nieprozumienie i absurdalne sytuacje w PRL. Jerzy i Maciej Stuhr zagrali świetne role. Właśnie wróciłem z kina i jestem zadowolony z tego filmu. Oczywiście nie jest to film genialny na 9, ale na taka niezla 7 juz tak. Nie wiem czy Wam też, ale mi ten film trochę przypomina Foresta ale rownież Ciekawy przypadek Benjamina Butona( tutaj tez, najpierw poznajemy losy starszego czlowieka, potem trochę młodszego i na koncu takiego bachora, dzieciaka z podstawowki).
Najlepsza scena? Chyba, gdy zespol ludowy chce przekroczyć granicę, wszyscy ją przechodzą, oprocz Jana Bratka, któremu ktoś podrzucił "lewe" pieniądze i ta jego mina( dlaczego znowu ja). Najlepszy tekst? Jedz te żeberka, Kiszczakowi smakowaly hahaha.

ocenił(a) film na 6
Bartek095

Zgadzam się - film dobry w swoim gatunku. Osobiście preferuję inny tym komedii, więc raczej nie dla mnie, ale z ręką na sercu mogę polecić :)
Dwie rzeczy dotyczące filmu:
1. Generalnie film należy do tych ambitniejszych.
2. Aby w pełni zrozumieć kontekst filmu warto być obeznanym, chociaż minimalnie, z historią Polski po roku '80. U mnie z tą wiedzą jest niestety średnio, nie zmienia to jednak fakt, że było kilka naprawdę niezłych momentów :)

Film o tyle kłopotliwy w odbiorze, ze jest złożone z licznych retrospekcji i czasem ciężko połapać się w ciągu przyczynowo-skutkowym. Osobiście wolę, jak film jest opowiadany po kolei. Tu mamy raczej odwrócenie czasu i śledzimy losy bohatera jak jest coraz młodszy - proszę mi to wybaczyć, ale jakoś tego nie kupuję. I, bardzo możliwe, chyba nigdy nie kupię. Lubię porządek, ot i wszystko :)

Jak najbardziej polecam, z zastrzeżeniem, że nie jest to kino głupawe i wymaga trochę pomyślunku :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones