PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506883}

Odlot

Twelve
6,4 11 685
ocen
6,4 10 1 11685
Odlot
powrót do forum filmu Odlot

kiepski

ocenił(a) film na 3

po zapowiedzi nie nastawiałam się na wiele, ale mimo wszystko film był gorszy niż w moich wcześniejszych założeniach. aktorzy bez polotu, chace nie nadaje się do postaci dilera, strasznie źle wypada w roli 'twardego' złego faceta, z pewnością winą za to w dużej części obarczyc można jego 'chłopięcą' fizjonomię, ale mimiką i gra aktorską wiele nie nadrabia, a wydaje mi się, że mógłby. podobnie rzecz ma się z narratorem, który przez cały czas trwania filmu komentuje akcje, odczucia i myśli bohaterów. mógł wyjśc świetnie, bo sam pomysł bardzo mi się podoba (świetnie zrealizowana postac narratora chocby w 'shopgirl'), ale tutaj sama nie wiem czy to była kwestia niedoboru głosu, który wydawał mi się za 'miękki' w stosunku do akcji filmu (taki jakby zbyt wesoły, jeśli to dobre słowo) czy kwestia treści wypowiadanych komentarzy (np. co jeden z bohaterów miał w kieszeni czy tam torbie - zupełnie bez sensowna wstawka). w każdym razie można było to zrobic o wiele lepiej, nie polecam! chyba że ktoś chce się popatrzec na słodką mordkę chace'a, to i owszem

ocenił(a) film na 8
caro_

Brutalnie i niesprawiedliwie ...potraktowalas owy film ... tak mysle .... wszystko to co sie dzialo na ekranie .... jest opowiescia .... snut przez narratora ... opowiada przytacza poszczegolne zycia losy ludzi ktorzy sie pojawiaja ... sa to ludzie mlodzi bardzo mlodzi .... staraja sie byc jak dorosli staraja sie byc na swoj sposob orginalni ... kazda z postaci przedstawiona w filmie ... prezentuje wartosci w ktore wierzy lub postawe jaka kroczy.... sa emocje jest smutek sa uzaleznienia ... jest aprezentowane cale niewyobrazalne pasmo przeroznych pulapek zyciowych falszywych postaw falszywych sciezek ... Czy film podaje rozwiazanie ? w tym moze byc jego najwiekszy zarzut do widza ... zostawia nas bez odpowiedzi ... co jest sluszne co jest prawdziwe ... nie zgodze sie z tak okrutny potraktowaniem tego tematu. Joel Schumaher stworzyl film ktory jst zarazem pochwala mlodosci a zarazem ukazaniem z czym owa mlodosc musi sie zmagac .... Narrator jest glownym bohaterem tego filmu ... sluchajac jego ... koncentrujac sie na tym co on mowi wiedza przekazywana moze byc troszke zbyt straszna zeby ja zaakceptowac ...

Suma sumarum luz ... osobiscie uwazam ze film nie zasluguje na takie lajanie

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
InsanE_RabbiT

cóż, dla mnie film był strasznie płytki po prostu i tyle. a już najbardziej rozwalił mnie komentarz narratora, który zacytował myśli sary ludlow w chwili jej śmierci - że niby ostatnią rzeczą o jakiej pomyślała było to, że wszyscy zapamiętają jej imprezę na której wydarzyła się krwawa jatka. co jak co, może jestem zbyt naiwna i zbyt mocno wierzę w dobro ukryte w każdym człowieku, ale mi ten komentarz wydał się śmieszny po prostu. jak ktoś kto kona może myślec o takiej pierdole (wogóle jak może trzeźwo myślec)?! wiem, że chodziło tu zapewne o ukazanie tej totalnej 'pustości emocjonalnej' pewnego rodzaju ludzi, dla których nic poza popularnością nie jest ważne, ale wszystko zostało sprowadzone do jednego poziomu, każdy bohater był całkiem określony, wszystko dało się wpisac w schemat - sara: jak wyżej, jessica: problemy z rodzicami, samotna, ma potencjał ale niszczy go przez swoją słabośc, narkotyki etc, mike: po stracie matki doznał prawdziwego wstrząsu, zamknął się w sobie, wpadł w dilerkę, tobias: zapatrzony w siebie frajer, którego głównym zajęciem jest przelatywanie lasek. zero głębi. nie wiem czy widziałaś/widziałeś "requiem dla snu" - ten film to prawdziwy film o uzależnieniu i wszystkim co się z tym wiąże, jest ukazane w brutalny, przerażający PRAWDZIWY sposób, i to dopiero daje do myślenia, nie mogłam się po nim otrząsnąc przez kilka dni. gorąco polecam, jeśli nie widziałaś/eś.
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 3
InsanE_RabbiT

polecam także "my, dzieci z dworca zoo", jeszcze mocniejszy film o narkotykach i uzależnieniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones