PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34272}

Odmienne stany moralności

The United States of Leland
7,3 20 806
ocen
7,3 10 1 20806
6,1 7
ocen krytyków
Odmienne stany moralności
powrót do forum filmu Odmienne stany moralności

Podchodząc do filmu, spodziewałam się czegoś innego. Nie żałuję wcale czasu, który z nim spędziłam. Jest to dobry film, na uznanie zasługuje gra Ryana Goslinga. Dałam 7/10, ponieważ myślę, że mogli jeszcze więcej z tego pomysłu wycisnąć soku.

Jednak szczerze polecam :)

Moim zdaniem zdecydowanie więcej uwagi powinno być poświęcone postaci ojca, ponieważ można uznać, że to on poprzez swoją nieobecność i postępowanie miał wpływ na osobowość i "smutek" Lelanda. W filmie jest to niedopowiedziane, napomknięte mimochodem, jak jakaś zwykła informacja bez większego znaczenia.
Gdyby wycisnąć z pomysłu więcej soku znaleźliby się kolejni skłonni do krytyki pt. ten film to pseudointelektualna papka. Jednym film się dłużył, ja nawet nie zauważyłam kiedy minęło to 100 minut. Gosling idealnie pasuje do takich ról.

Palkens

a mi się wydaje, że właśnie nie powinni tego robić. o to właśnie chodzi w tym filmie, nie mamy tu niczego racjonalizować, doszukiwać się winy za stan Lelanda, bo każdy z nas popełnia błędy tak jak on. Wiemy, że coś jest złe ale mimo to robimy te rzeczy... kiedyś taką myśl wyraził Sapkowski, wkładając ją w usta Wiedźmina, (parafrazując), że zło jest złem, nie ma mniejszego ani większego zła.
Może ostatnia scena, gdy Leland przyciska do siebie swoją przyszłą ofiarę, oznacza jedynie, jesteśmy uwięzieni tak jak ten chłopak. Nie wszystko od nas zależy i chyba czasem potrzebujemy albo wpakować się w te krzaki, albo czekać aż ktoś przyjdzie nam z pomocą.

Urzekła mnie kwestia współtowrzysza Lelanda, o więzieniu i jego bezcelowości...

A ja sie troche zawiodłem. Faktycznie dobra gra Goslinga film z przesłaniem i wydawać pozornie by się mogło że naprawde bardzo dobry, lecz musze przyznać że jakoś do mnie za bardzo nie dotarł. Dużo w nim mądrości i wogóle ale to nie to. Wynudziłem się i może to przez to że nie mogłem się w niego wyraźnie wczuć ... a chyba o to tutaj chodziło. 6/10 to max

ocenił(a) film na 8
Adash

Zdecydowanie zabrakło!
gra aktorska słaba (spacey i Don Cheadle bez wyrazu)
dobry gosling, lecz żeby nie przedobrzyć.trochę mu jeszcze zabrakło niestety.w Stay był idealny.fanatyka widziałem dawno.
Jena Malone za to świetna!
Filmowi brakuje magnetyzmu jak np w stay czy w donnie darko.
muzyka niewystarczająca.
Przesłanie świetne lecz nie do końca idealnie wyrażone. myslę że można by wycisnąć jeszcze soku.
jednak gosling + Jena Malone + tematyka 8/10

None200

Tak wysoko w życiu! Z jednej strony piszesz o wielu minusach a z drugiej taka ocena! Troche przesada! Filmowi wiele brakło a przesłanie da się zobaczyć w niejednym cienkim filmie, a w tym mimo przesłania niedosyt pozstaje a film nie robi zbytniego wrażenia!

ocenił(a) film na 8
Adash

pisze o minusach ale i plusach.Bohaterzy grani przez goslinga hipnotyzują i nie potrafie nisko ocenić :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones