PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8301}

Ognisty podmuch

Backdraft
7,2 27 285
ocen
7,2 10 1 27285
5,9 11
ocen krytyków
Ognisty podmuch
powrót do forum filmu Ognisty podmuch

Fakt, że nie od razu miałem odtwarzacz. Ale jak się już go miało, to wypożyczalnie z VHS były naprawdę świątynią. Z początku mało tego było. Trzeba było być ostrożnym. Pachniało wyjątkowo (teraz DVD co najwyżej śmierdzi plastikiem), no i było naprawdę cool. I z tego co pamiętam na początku wcale nie było tak drogo. Dopiero pod koniec lat 90-tych wszystko zaczęło schodzić na psy ;/ Ech, to były fajne czasy!
No ale wracając do filmu. Był to jeden z moich ulubionych tytułów. Film, który niesamowicie wciąga i działa na wyobraźnie. Są w nim momenty super akcji i lekkiego dowcipu. Bohaterstwa i twardej walki. No i na końcu łezka w oku...

ocenił(a) film na 9
srick.pl

Podpisuję się pod tym obiema rękami.
Dla mnie to nie był jeden z pierwszych filmów VHS, ale też miło wspominam.

ocenił(a) film na 8
srick.pl

niestety te czasy juz nie wroca, ostatnio u mnie w miescie likwidowali wypozyczalnie ale malo co sie ostalo vhsow, wiekszosc i tak i tak dvd za pol darmo..

kochamAndzie

Ostatnio? W 2017? Jak się uchowała - prała brudne pieniądze?

ocenił(a) film na 9
srick.pl

To jest film o którym można powiedzieć, że "taki powinien być" - ma wszystkie elementy dobrego filmu

srick.pl

No właśnie - czasy wypożyczalni VHS.
I komu to kuźwa przeszkadzało...

ocenił(a) film na 8
jan_niezbedny0

Mnie na pewno nie :D
VHS był klimatyczny. Pamiętam ten zapach i wrażenia. Dużo bardziej niż DVD.
Ale realnie mówiąc - wypożyczalnie, kasety, dvd, skończyły się wraz z szeroko dostępnym internetem.
Nie oszukujmy się. Piractwo kwitnie i ma się dobrze. Do tego VOD.

srick.pl

Polowanie na nowości miało swój urok - i emocje :)
Dzisiaj dostępność od razu tylko rozleniwia (nie mówiąc o tym, że z poziomem filmów często marnie), wszyscy zblazowani.
Niby lepiej - bo wygodniej, ale coś się straciło i to już nie to.

Ale trzeba też pamiętać, że boom na VHS (magnetowid w każdym domu, tak jak dziś internet) zbiegł się w czasie z upadkiem komuny i ta uzyskana dla jednych, a odzyskana dla innych swoboda też zawracała w głowie.
Specyficzny czas.

ocenił(a) film na 7
srick.pl

Obejrzałem ten film po prawie 20 latach. Kiedyś ojciec mi to na kasecie przyniósł. Czemu ja tak długo go nie oglądałem. Takich filmów już nie robią. Rewelacja!

srick.pl

A tymczasem po 18 latach mamy drugą część!
https://www.youtube.com/watch?v=Rlqs75o9vOk
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

ocenił(a) film na 8
Falkor1

Do 18 dodaj jeszcze 10 lat :) Ale poza tym wszystko się zgadza, chociaż dobrze że drugą cześć a nie żaden remake, których ostatnio coraz więcej i nieraz trafia mnie szlag jak słyszę, że powstaje kolejny jakiegoś kultowego filmu, ale cóż Ja. zwykły kinoman mogę zadziałać :(

snake_plissken84

Dzięki za czujność. Nie wiem, jak ja to policzyłem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones