Film

Backdraft

1991 2 godz. 17 min.
7,3 24 495
ocen
7,3 10 1 24495
4 231
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":2}
{"id":"8301","linkUrl":"/film/Ognisty+podmuch-1991-8301","alt":"Ognisty podmuch","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/83/01/8301/7472071.2.jpg"}
Dwaj strażacy próbują odnaleźć sprawcę serii zagadkowych podpaleń w Chicago.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Film opowiada historię dwóch braci którzy po śmierci ojca który był strażakiem, postanawiają iść w jego ślady. Bracia starają się udowodnić całemu światu, że są godnymi następcami swojego taty. Wkrótce w mieście wybucha seria tajemniczych pożarów wzniecanych przez specjalistę. Czy Stephenowi i Brianowi uda się powstrzymać szalonego podpalacza?

boxoffice
$152 368 585 na świecie
$77 868 585 w USA
$74 500 000 poza USA
dystrybucja
Syrena EG
studio
Imagine Entertainment (przedstawia) / Trilogy Entertainment Group
inne tytuły
Rolę Briana McCaffreya proponowano Johnny'emu Deppowi i Valowi Kilmerowi. Ron Howard chciał by w postać Briana wcielił się Brad Pitt, który ostatecznie zagrał postać J.D. w "Thelma i Louis". Angaż z woli studia finalnie otrzymał William Baldwin.
Dennis Quaid odrzucił rolę Stephena McCafferty'ego.
Ofertę zagrania roli Jennifer Vaitkus otrzymała Anjelica Houston. Ostatecznie jednak wybrała udział w filmie "Rodzina Addamsów". Możliwość wcielenia się w postać odrzuciła również Meg Ryan. Angaż finalnie trafił do Jennifer Jason Leigh.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • jeden z pierwszych jakie pamiętam na VHS

  srick.pl ocenił(a) film na 8

  Fakt, że nie od razu miałem odtwarzacz. Ale jak się już go miało, to wypożyczalnie z VHS były naprawdę świątynią. Z początku mało tego było. Trzeba było być ostrożnym. Pachniało wyjątkowo (teraz DVD co najwyżej śmierdzi plastikiem), no i było naprawdę cool. I z tego co pamiętam ... więcej

 • Pomimo 26 lat od premiery film nic się nie zestarzał

  adamczesio ocenił(a) film na 9

  Wciąż świetnie się ogląda, a obsada super!

 • Człowiek w Ogniu

  kinoman77_filmweb ocenił(a) film na 8

  Perfekcyjnie zrealizowany, realistyczny, ze świetnym aktorstwem, zwłaszcza Kurta Russella, który niezwykle oszczędnymi środkami tworzy bohatera z krwi i kości. Doskonałe epizody De Niro i Sutherlanda. Znakomite połączenie Kina Katastroficznego z rodzinnym dramatem. Świetne Kino które się nie starzeje.

 • Ogień

  Strzyga ocenił(a) film na 8

  Ogień pokazany jest tu rewelacyjnie, jakby był żywym aktorem odgrywającym swoją rolę.

 • Niektóre filmy się nigdy nie starzeją.....

  batonik_3 ocenił(a) film na 8

  Niektóre filmy się nigdy nie starzeją to właśnie taki obraz, niewiele można w nim poprawic a i efekty specjalne mimo upływu lat są takie jakie powinny byc.

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.