PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1091}

Ojciec chrzestny III

The Godfather: Part III
8,0 182 628
ocen
8,0 10 1 182628
6,6 31
ocen krytyków
Ojciec chrzestny III
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny III

Ciekaw jestem czy inni kinomaniacy mają takie filmy które doceniają, ale ich "nie lubią"? Tak było u mnie w tym przypadku. Jako że cenię sobie takie wartości jak rodzina, honor, szacunek i ogólnie zasady jakim kierowała się rodzina Corleone z przyjemnością oglądałem 2 pierwsze części w których rodzina lepiej lub gorzej radzi sobie z problemami. Jest silna i respektowana. Trzecia część - choć uważam ją za dobry film i dobre zakończenie trylogii, pokazuje schyłek Michaela który jest już stary i schorowany. Brakuje tu tej magii, klimatu i właśnie tej siły. Aż przykro patrzeć jak wszytko zaczyna się sypać a sam Michael jest rozgoryczony tym że tak na prawdę nie osiągnął tego czego pragnął popełniając wiele błędów w przeszłości. Jeszcze raz zaznaczę że nie jestem fanem hollywood'zkich happy endów, po prostu ostatnia część jest dla mnie dołująca dla tego to stwierdzenie że "jest to naprawde dobry film a jednak... nie lubię go".
Podzielcie się innymi tytułami jeśli rozumiecie o co mi chodzi.

adrianv91

mam tak samo, wszystkie części oglądałęm dlatego że "musiałem"(wypadało go zobaczyć), i filmy generalnie wybitne, ale nie mój target i nie przypadł mi szczególne do gustu, a nawet wręcz musiałem się zmuszać. Gdybym miał go ocenić to pewnie 8/10

adrianv91

Doskonale rozumiem, o co Ci chodzi. Pierwszemu "Ojcowi" 10 dałem, nie będąc do końca w zgodzie sam ze sobą. Mam kilka takich filmów, które "doceniam, ale nie lubię". Np. "Lot nad kukułczym gniazdem", "Casablanca", "Mechaniczna pomarańcza" i "2001: Odyseja kosmiczna".

matmich

Ja tak nie mam. Nigdy nie cenię filmu który mi się nie podoba.

adrianv91

Też tak mam, np. w wypadku trylogii Władcy Pierścieni - historia wybitna i filmy przepiękne, ale jako że książki podobały mi się pięć razy bardziej od wersji kinowych, to nie mogłem dać filmom wysokich ocen...(oceniałem w granicach 5 -6) w innych przypadkach też staram się dawać oceny wg tego jak MI sie film podobał, a nie dlatego że to Titanic więc musi być wysoko. Nie bójmy się krytykować.

adrianv91

Ja bardzo cenię wszystkie części "Ojca Chrzestnego" i przyznaję, że scenariusz, muzyka, scenografia i oczywiście gra aktorska są po prostu perfekcyjne. A jednak żadnej z nich nie postawiłam więcej niż 8/10, bo te historie mnie nie wciągają, nie fascynują. Nie powiem,że się nudziłam, bo to za mocne słowo, ale... No właśnie jest to 'ale'.... Oglądnęłam trylogię raz i zgadzam się z wieloma fanami, że to film na swój sposób wybitny, ale nie mam chęci oglądać "Ojców Chrzestnych" po raz drugi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones