PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1091}

Ojciec chrzestny III

The Godfather: Part III
8,0 182 628
ocen
8,0 10 1 182628
6,6 31
ocen krytyków
Ojciec chrzestny III
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny III

Tom Hagen

ocenił(a) film na 8

Co się stało z consigliere, że nie zagrał w cz.III? Nie czytałem książki, więc pewnie jest to tam wyjaśnione. Proszę o kilka słów na ten temat. Film wzruszający. Zapomniałem już jak się kończy ale po obejrzeniu poruszył mnie znowu, jak dawniej. Piękny, choć oczywiście nie dorównuje cz I i II. To oczywiste.

ocenił(a) film na 8
traveler

Książka chyba nie ma tu nic do tego. Nie czytałem jej, ale podobno wydarzenia z trzeciej części w ogóle nie są tam ujęte. Po prostu Duvall zażądał za dużo pieniędzy za występ. Producenci się nie zgodzili i przerobili scenariusz tak, żeby tej postaci już nie było.

traveler

Z kolei odnośnie postaci, to powód jej nieobecności jest w filmie wspominany, lecz łatwo go przeoczyć. Michael Corleone przedstawia Andrew Hagena jako "syna wspaniałego prawnika, który niestety nie dożył święceń swojego syna".

ocenił(a) film na 8
kokosowaty

a faktycznie, jest takie stwierdzenie, teraz uświadomiłem sobie, gdzie to było i przy jakiej okazji. Duża szkoda, że tą postać tak marnie potraktowano w cz III. Przynajmniej twórcy filmu mogli dodać, dlaczego Tom Hagen zmarł i w jakich okolicznościach. Fantazjuję, że go sprzątnięto ale nie z decyzji rodziny Corleone. Wg mnie była to niezwykle istotna postać drugoplanowa wpływająca na całą fabułę. Szkoda, bo go lubiłem.

ocenił(a) film na 9
traveler

Dziś po obejrzeniu III części Ojca chrzestnego czuję pewien nie dosyt ,pewnie też dlatego że nie pojawił się tom Hagen, także bardzo go lubiłem,naprawdę szkoda że nawet nie wspomniano o nim w jakimś większym stopniu.
A tak na boku, to ja też myślałem że go Michael kazał sprzątnąć bo za dużo wiedział. Ale na wiki pisze ze zginął poprzez utonięcie . http://pl.wikipedia.org/wiki/Tom_Hagen

użytkownik usunięty
traveler

Tom Hagen miał się pojawić w filmie, ba miał nawet grać jedną z głównych ról. Jednak aktor miał duże wymagania finansowe.
Durvall zażądał 5 mln $. Tyle to dostał, ale Pacino ( który notabene chciał 7 mln $ ). Jak widać twórcy mogli pozbyć się nawet Michaela. Trudno sobie wyobrazić 3 część bez głównego aktora, ale dla nich wszystko możliwe.
Wracając do Hagena. Film miał opierać się na relacjach Hagen - Michael. Ale w wyniku nieporozumień Hagena uśmiercono. Dokładniej o śmierci można się dowiedzieć w książce " Zemsta Ojca Chrzestnego ", która została napisana w 2007 roku. Razem z " Powrotem Ojca Chrzestnego " stanowi dopełnienie filmowej sagi. Ja szczerze nie czytałem, i nie wiem czy mi się chce to czytać. Wszak to inny autor, a gdy się dowiedziałem o tym, że z Fredo zrobił biseksualistę to naprawdę mi się odechciało tego wszystkiego czytać.
Szkoda, ja naprawdę również żałuje, że zabrakło Hagena.

ocenił(a) film na 9

Winegardner miał zgodę na napisanie kontynuacji pod warunkiem, że będzie to się zgadzało z wizją i myślami o treści samego Puzo. Rodzina zmarłego pisarza zaakceptowała jego dzieła, więc musiało się to zgadzać z zarysem, jaki stworzył Puzo. Jest wyraźnie opisana śmierć Hagena, tak jak egzekucja Tessio.

ocenił(a) film na 8
traveler

W 2 cześci dostał kulke w łeb pod koniec filmu wiec cieżko by było by się pojawił w 3 części :)

ocenił(a) film na 8
Fredens25

W jakiej scenie niby dostał kulkę w łeb? Zabity na łódce został Fredo, a nie Tom.

ocenił(a) film na 8
borczo

mnie sie zdawało że Tom bo z łebkiem miał na ryby płynąć a w ostatniej chwili młodego zabrali i była scena na łodzi.... może się myle

ocenił(a) film na 8
Fredens25

to właśnie Fredo miał płynąć:) potem jest nawet scena jak on tam się modli, a goryl Mike'a robi swoje...

ocenił(a) film na 10
Fredens25

Nie wiem jak można pomylić się w tym kto został zastrzelony na łódce. Chyba że ktoś oglądał ten film w stanie nietrzeźwym. Może kolego nie lubisz oglądać filmów i robisz to na siłę? Nie ma sensu się męczyć...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Fredens25

Coś ci nie pasuje pajacyku? Czy ja mam cos do twojego gustu i do tego jak oceniasz filmy?

ocenił(a) film na 10
Fredens25

A w ogóle to z ciebie super znawca bo oceniasz OJCA CHRZESTNEGO na równi z KAC VEGAS W BANGKOKU. Śmiechu warte.

ocenił(a) film na 8
gamera7

też nie rozumiem jak ktoś może pomylić się w tym, kto ginie na łodzi...Przecież Michael wyraźnie tracił zaufanie do Fredo i było to pokazane doskonale, między innymi dzięki umiejętnościom aktorskim Pacino.

ocenił(a) film na 10
traveler

W 2 części zginą Fredo.
Tak jak już ktoś pisał Michael wspomina o tym ze Tom nie dożył święceń swojego syna.

ocenił(a) film na 7
traveler

W książkowej części trzeciej, "Zemście ojca chrzestnego" Winegardnera (nigdy nie rozumiałem krytyki obu kontynuacji, gdyż dla mnie były świetne, ale jest ona zapewne spowodowana tym, że "to nie Puzo". Książka Puzo była dobra, ale to film jest genialny i przyniósł jej popularność.) Tom Hagen zostaje zabity, jeśli ktoś jest zainteresowany przeczytaniem, nie będę zdradzał przez kogo, jeśli zaś nie ma zamiaru, łatwo znajdzie to w internecie. Oczywiście nie jest to związane z Duvallem, kontynuacje powstały długo po filmie, a to tylko wypełnienie luki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones