PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=646395}

Ona

Her
7,5 172 719
ocen
7,5 10 1 172719
7,5 43
oceny krytyków
Ona
powrót do forum filmu Ona

Dla emocjonlanych

ocenił(a) film na 4

Popełniłem błąd podchodząc do filmu. Wiedziałem, że nie jest on w moim typie ale postanowiłem spróbować. Rozczarowałem się jak w każdym filmie, w którym bohaterowie nie potrafią zapanować nad emocjami i nie kierują się rozsądkiem. Liczyłem bardziej na aspekt społeczny, chociaż był on wałkowany miliony razy.
Trudności sprawia mi również wyobrażenie sobie przedstawionego świata. By odwzorować możliwości edukacyjne i emocjonalne potrzeba komputerów o niewyobrażalnej mocy obliczeniowej, a wtedy dochodzi jeszcze kwestia percepcji świata poprzez zmysły by móc takie stany wytworzyć. Wzrok to za mało (tak sądzę). Systemy te zostały do tego pozbawione jakichkolwiek zabezpieczeń. Emocjonalność również wydaje się elementem zbędnym, bo wynika z instynktów przetrwania. AI nie powinno ich zatem posiadać, bo nie są ani bodźcem rozwoju ani przetrwania. Stanowią tylko ograniczenie. Do tego wymagałyby działania analogicznych do ludzkich substancji chemicznych (hormonów itp.)
Na koniec artystyczny sposób nagrywania filmu (ujęcia, flashbacki, sceneria) - nie podoba mi się, chociaż wiem, że jest doskonała i oryginalna. Do mnie po prostu nie dociera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones