PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8370}

Oni żyją

They Live
6,9 24 289
ocen
6,9 10 1 24289
6,9 16
ocen krytyków
Oni żyją
powrót do forum filmu Oni żyją

Ale bardzo lubię ten film

ocenił(a) film na 7
lee_marvin

a ja się tego nie wstydzę. nie spodziewałem się, że to będzie dla mnie aż tak interesujące kino. być może podoba mi się tym bardziej, że lubię nurzać się w tego rodzaju zagadkowym klimacie - motyw kosmitów, itp. tutaj w dodatku niesamowite wrażenie zrobiła na mnie ścieżka dźwiękowa - serio. dawno nie słyszałem czegoś tak... tajemniczego i niepokojącego zarazem.

ocenił(a) film na 8
lee_marvin

A czego się wstydzić? Że się lubi film s-f? Tym bardziej, że to prawdziwa perełka? To jedno z najlepszych dziełek Carpentera. Poza tym, nie ty jeden bardzo lubisz ten film :)

lee_marvin

to jeden z najlepszych filmów w tym gatunku

ocenił(a) film na 8
lee_marvin

Popieram. Ten film jest super. Całkiem niezły pomysł z tymi ukrywającymi się kosmitami :)

lee_marvin

Niema czego, to jeden z lepszych wtedy filmów Carpentera. Szkoda że chłopina się wypalił...

ocenił(a) film na 8
lee_marvin

nie ma czego bo to dobry film.

ocenił(a) film na 9
lee_marvin

Jestem tego samego zdania, co przedmówcy. Ten film to wielki klasyk, nie ma się czego wstydzić, możesz być z siebie dumny! :-)
Niech się wstydzi każdy, który go jakimś cudem nie widział.

ocenił(a) film na 9
Dark_Wotisuwin

Ja też dodaję swoją "9" . Kultowa produkcja, oglądana w tak zwanych "czasach młodości" . Wywarła na mnie wrażenie. , pewnie teraz trąci myszką, ale na pewno pomysł z wielką teorią spiskową i wszechogarniającą propagandą pozostanie nieśmiertelny... Filmik miodzio !

ocenił(a) film na 9
OmniModo

Nawet nie, to nadal się przyjemnie ogląda, w tym filmie jest relatywnie mało efektów specjalnych, więc nie miało się co zestarzeć, a treść jest z biegiem lat nawet coraz bardziej aktualna. Jak oglądałem ten film po raz pierwszy jakieś 15 lat temu to uznałem, że to bardzo fajne kino akcji, dzisiaj postrzegam go niemalże jako film dokumentalny i szukam miejsca, gdzie można nabyć takie okulary, żeby się przekonać, że ONI ŻYJĄ :-) Dotąd nie znalazłem, ale to wcale nie znaczy, że go nie ma. Pozdrawiam! Aha, fajną furę masz w avatarze, na pewno mało pali, wygląda tak pro-ekologicznie.

ocenił(a) film na 9
Dark_Wotisuwin

Ano fura to model "Total Recycling" :o)
A film na tyle kiedyś mnie poruszył, że chociaż za okularami nie szukałem, to na jakaś ścianę trzasnąłem graffiti o treści
"They live
We sleep"

Ech, to były czasy...
Inna sprawa, że temat pozostał aktualny. Naprawdę warto mieć oczy szerzej otwarte, bo nie tyle kosmici , co banda urzędników , banków i korporacji chcą uspać naszą wolę myślenia i działania sprowadzając wszystko tylko tylko do jednego:
"KONSUMUJ" ...

ocenił(a) film na 9
OmniModo

Rząd, banki, wielkie koncerny - każdy chce tylko wydymać pojedynczą jednostkę, z tym się nie wygra, bo tak już ten świat jest skonstruowany.
Nie podoba mi się też to, że non-stop ogólnie pojęte media wmawiają ludziom co jest im do życia rzekomo niezbędne i co jest w danym momencie zajebiście fajne i żebyś był fajny i na czasie musisz to mieć, bo bez tego Cię nie ma, a także jakie masz obowiązek mieć poglądy na tematy wszelakie, co jest w danym momencie "poprawne politycznie".
Masz obowiązek być zadowolonym z obecnego rządu, toć wszystkie sondaże wskazują, że wszyscy są zadowoleni, więc trzeba być zadowolonym, bo tak ma być i tyle. Pan premier przecież tak ładnie kopie piłkę i jest taki strasznie fajny i nikt nawet nie śmie powiedzieć, że Pan premier to zwykła pierdoła i wcale piłki tak ślicznie kopać nie potrafi.
Nie masz profilu na fejsie, nie istniejesz, nie masz I-pada/ I-phone'a to nie jesteś fajny, nie znasz się, jesteś nikim. Kiedy jesteś głodny masz obowiązek kupić Snickersa, jak nie to nie wiesz co dobre, jesteś głupim ignorantem.
Jest odgórnie narzucone, że mamy obowiązek cieszyć się jak to cudownie, że socjalizm się skończył i nie ma już tej obłudnej propagandy. Socjalizmu już nie ma, ale czy nie ma propagandy to można by dyskutować :-)

użytkownik usunięty
Dark_Wotisuwin

Ja nie mam nk,fejsbuka,nie lubie naszego rządu,Wałęsy i pokolenia Solidarności,Kaczyńskiego i tragedia w Smoleńsku mi zwisa nie znałem tych ludzi więc gówno mnie obchodzą.że się pozabijali,nie nawidzę sprzedajnej hieny Palikota,zdrajów lewicowych i sram na wydarzenia kulturalne w Polsce,bo praktycznie ich nie ma,a jak są to tylko wsyscy Polacy wykonują utwory zagraniczne,a polskie teatry wystawiają zagraniczne sztuki,bankierzy robią co chca wywołują kryzysy i niszczą narody jak Grecję,Hiszpanię itp,oglądam media,żeby wiedzieć co się dzieje,ale sram na polską politykę.Film mam zamiar obejrzeć,ale spodobał mi się twój koment więc postanowiłem się wypowiedzieć.

ocenił(a) film na 9

To bardzo mi miło, że jesteśmy zgodni, może poza jedną rzeczą, w tym samolocie do Smoleńska lecieli też przypadkowi, zwyczajni, normalni ludzie - bodajże 7 czy 8 osób czyli obsługa samolotu + BORowiki, oni jak co dzień rano wstali do roboty, chcieli odwalić swoje i wrócić do domu, a tu taki chu.j, znaleźli się w złym miejscu o złej porze, tych ludzi mi szkoda, podobnie jak wszystkich ludzi, którzy ulegają poważnym wypadkom (również śmiertelnym) w swoim miejscu pracy i nie tylko tam, a co do polityków to aż szkoda gadać, w tym kraju nie ma ani jednego w miarę przyzwoitego.
Co do samego filmu to jest zajebisty - stary, dobry klasyk, świetny klimat z dawnych lat.

użytkownik usunięty
lee_marvin

Co za wstyd! To okropny wstyd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones