Film

They Live

1988 1 godz. 33 min.
7,0 17 164
oceny
7,0 10 1 17164
8 160
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":3}
{"id":"8370","linkUrl":"/film/Oni+%C5%BCyj%C4%85-1988-8370","alt":"Oni żyją","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/83/70/8370/7464732.2.jpg"}
Samotny wędrowiec odkrywa, że światem rządzą istoty przypominające trupy, które można rozpoznać za pomocą specjalnych okularów.

Los Angeles przeżywa inwazję tajemniczych istot, które siłą umysłu sprawują władzę nad ludźmi. Pojawiają się w najmniej spodziewanych miejscach i atakują bez uprzedzenia. Ludzie w większości zdają się akceptować ich żądania bezwzględnego posłuszeństwa. Jedynie nieliczna garstka mieszkańców dostrzega grożące niebezpieczeństwo.

boxoffice
$13 008 928 w USA
budżet
$4 000 000
na podstawie
Ray Nelson "Eight O'Clock in the Morning" (opowiadanie)
studio
Alive Films (przedstawia) / Larry Franco Productions
inne tytuły
John Carpenter's They Live (pełny tytuł) USA
They Live! (inny tytuł) USA
Więcej...
Rola Franka została napisana specjalnie dla Keitha Davida. Carpenterowi bardzo podobał się sposób, w jaki David zagrał Childsa we wcześniejszym filmie reżysera - "Coś".
Rola Johna Nady została pierwotnie napisana dla Kurta Russella. John Carpenter uznał, że powinien obsadzić kogoś innego po zatrudnieniu Russella w trzech innych jego filmach - "Ucieczce z Nowego Jorku", "Coś" i "Wielkiej drace w chińskiej dzielnicy".
Pierwszy kosmita, którego przy stoisku z gazetami widzi Nada, trzyma w ręku magazyn. Obcy dwukrotnie dostaje za niego resztę.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ludzie obudźcie się! Ten film to nie fikcja!!! 

  dringuelle

  Ten film to nie fikcja tylko realne wezwanie do przebudzenia! Spisek przeciwko ludności ukazany w filmie to prawda (chodzi o spisek zwany New World Order), a autor próbuje nam otworzyć oczy - tak samo zresztą jak twórcy takich filmów jak Matrix, Equillibrium, In Time, ... więcej

 • Krótko i na temat...

  Szajba ocenił(a) film na

  film jest bardzo średnio wykonany, za to przesłanie jakie niesie za sobą ten film jest największe w całej historii filmów, które różnego rodzaju przesłania za sobą niosły.

 • Aż sie prosi o porządny remake!

  vincevega_fw ocenił(a) film na

  Wielki potencjał słabe wykonanie. Film ma własciwie jedna wspaniałą scenę, mianowicie, tą w której główny bohater pierwszy raz zakłada okulary i odkrywa prawdę o swiecie który go otacza. Poza tym film jest męczący, aktorstwo drętwe, a zachowanie bohaterów i podejmowane przez nich ... więcej

 • Świetny film, a jaka symbolika walki głównych bohaterów...

  prynt

  Oczywiście przesłania filmu nie trzba tłumaczyć, warto jednak zastanowić się chwilę nad walką głównych bohaterów w zaułku. Otóż, Frank (Murzyn), tak mocno nie chciał włożyć okularów, przez które zobaczył rzeczywistość, że panowie prawie się w tamtym ... więcej

 • Przeraza

  sethneil

  Mimo zabawnych sytuacji ten film przeraża bo bardzo przypomina mi rzeczywistosc w jakiej zyjemy

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.