film

Oni żyją

They Live
1988
1 godz. 33 min.
6,9 23 540
ocen
6,9 10 1 23540
6,6 11
ocen krytyków
Samotny wędrowiec odkrywa, że światem rządzą istoty przypominające trupy, które można rozpoznać za pomocą specjalnych okularów. więcej mniej
Oni żyją zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Los Angeles przeżywa inwazję tajemniczych istot, które siłą umysłu sprawują władzę nad ludźmi. Pojawiają się w najmniej spodziewanych miejscach i atakują bez uprzedzenia. Ludzie w większości zdają się akceptować ich żądania bezwzględnego posłuszeństwa. Jedynie nieliczna garstka mieszkańców dostrzega grożące niebezpieczeństwo.

boxoffice
$13 008 928 w USA
budżet
$4 000 000
na podstawie
Ray Nelson (opowiadanie)
studio
Alive Films (przedstawia) / Larry Franco Productions
tytuł oryg.
They Live
inne tytuły
John Carpenter's They Live (pełny tytuł) USA
They Live! USA
więcej
Rola Franka została napisana specjalnie dla Keitha Davida. Carpenterowi bardzo podobał się sposób, w jaki David zagrał Childsa we wcześniejszym filmie reżysera - "Coś".
Rola Johna Nady została pierwotnie napisana dla Kurta Russella. John Carpenter uznał, że powinien obsadzić kogoś innego po zatrudnieniu Russella w trzech innych jego filmach - "Ucieczce z Nowego Jorku", "Coś" i "Wielkiej drace w chińskiej dzielnicy".
Na potrzeby produkcji, reżyser John Carpenter zatrudnił prawdziwych bezdomnych do kilku scen i odgrywania mało ważnych postaci, w zamian za żywność i gotówkę.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych