PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8370}

Oni żyją

They Live
6,9 24 289
ocen
6,9 10 1 24289
6,9 16
ocen krytyków
Oni żyją
powrót do forum filmu Oni żyją

wpisz wymaluj to co dzieje się obecnie w społeczeństwie i mediach (tylko w wykonaniu władz a nie kosmitów).

ocenił(a) film na 4
Pseudoautochton

Ciekawe... Bo dla reżysera punktem wyjścia była obserwacja USA pod rządami Reagana...

hauser

A ten wyskoczył jak Filip z konopi. Zacznijmy od tego że film opiera się na opowiadaniu Ray'a Nelsona "Eight O'Clock in the Morning" z 1963. To że Carpenter osadził akcję w czasach Reagana to zupełnie inna sprawa. Nie zmienia to faktu, że film jest o tym o czym napisałem na początku.

ocenił(a) film na 4
Pseudoautochton

Żadna "zupełnie inna sprawa", bo sam reżyser wyraźnie określił, że chodziło mu o krytykę rządów Reagana. To, że Tobie film kojarzy się nie całkiem z tym samym, to już inna para kaloszy... ;)
Filipem nie jestem, konopi też brak.

ocenił(a) film na 9
hauser

chodzi pewnie pseudo.. o to, ze przekaz filmu jest ponadczasowy. reklamy teraz piora mozg bardziej niz kiedys, politycy tez.

mszczep1

widzisz niektórzy mogą zrozumieć to od razu, niektórzy (jak hauser) wymagają łopatologicznych wyjaśnień

ocenił(a) film na 8
Pseudoautochton

Z podobnych tematycznie filmów zainteresowanym polecam polski obraz http://www.filmweb.pl/film/Wojna+%C5%9Bwiat%C3%B3w+-+Nast%C4%99pne+stulecie-1981 -11757

Pseudoautochton

Heh, zgadzam się, film robi wrażenie,tym większe ze ludzkość zmierza w tym kierunku. Kto wie, co by było, jakby takim okularkami spojrzeć na Tuska,Palikota, Napieralskiego, Pawlaka, Kaczyńskiego...A wracając do filmu to dałem 9/10, gdyby nie pewne małe niedopracowania dałbym 10.

ocenił(a) film na 9
ObiWanKenobi444

Chłopie, do patrzenia na wymienionych przez Ciebie osobników nie potrzeba żadnych okularków, jacy oni są to zobaczył by nawet Stevie Wonder (choć on akurat nosi okulary, nie wiem tylko czy widzi przez nie kosmitów), ja to bym nawet wolał, żeby oni wyglądali jak ci z tego filmu, było by o wiele sympatyczniej i uczciwiej.

Dark_Wotisuwin

he he dobre

Dark_Wotisuwin

No nie trzeba okularów, a jakoś debilny naród nie dostrzega tych iluminackich marionetek i powolnego (choć w ostatnich miesiącach niesamowicie przyspieszonego) wprowadzania NWO.

ocenił(a) film na 9
Lord_Gregor

A no widzisz, to jest właśnie potęga totalitarnej propagandy, z którą pojedyncze, małe, szare jednostki nie mają żadnych szans i którą obserwujemy codziennie we wszelakich mediach i która odnosi większe sukcesy jak Novak Djoković, Marit Bjorgen i FC Barcelona razem wzięci. Sad, but true.

Pseudoautochton

Zgadzam się w 100%. Pytanie po co Hollywood (czyli narzędzie masonów) miałoby produkować na siebie "bicz". A no po to, żeby dziś takich ludzi jak Icke czy Alex Jones wyśmiewali publicznie, że się naoglądał "głupich filmów". Spoko... szatan nie ś;i i w swej manipulacji jest dla człowieka niedościgniony.

Lord_Gregor

Wydaje mi się, że kiedyś było troszeczkę inaczej i reżyserzy mieli w większym stopniu wolną rękę, zwłaszcza Ci ze znanym nazwiskiem.

Pseudoautochton

Szczerze wątpię... Całe Hollywood jest tworem Rockefellerów i Rothschildów (a jak ktoś zacznie mi paranoję wciskać to niech poszpera po wytwórniach, do jakich należą firm, a te do jakich i tak w górę - dochodzimy do kilku rodzin) i od początku miało jasny cel. Nie sądzę więc, żeby działało na zasadzie "Róbcie sobie co chcecie, a za kilka lat zaczniemy już kręcić to co my chcemy". Zwłaszcza, że film z '88, czyli wcale nie początków show(er)biznesu.

ocenił(a) film na 9
Lord_Gregor

Rzecz w tym, że gdy ktoś wyrobi już sobie mocną pozycję w Hollywood, a co za tym idzie zdobędzie również ogromne pieniądze to może sobie pozwolić na większą swobodę działania. Tak było Z Carpenterem w latach '80, nakręcił wtedy kilka wielkich, kasowych hitów i mógł sobie właśnie pozwolić na stworzenie filmu, który jest tak na prawdę krytyką rządów Reagana (o czym jest mowa na początku tej dyskusji). Podobnie obecnie czyni George Clooney, który prócz produkcji głośnych, komercyjnych przebojów w rodzaju trylogii Ocean's... tworzy też filmy z nieco głębszym przesłaniem jak Good Night and Good Luck, który jest metaforą rządów Busha i filmową odpowiedzią na próby uciszenia jego niepoprawnych politycznie poglądów, przez władzę.

Dark_Wotisuwin

Zgoda ale nie całkiem, krytyka Reagana i Busha była na rękę lewicującemu Hollywood.

ocenił(a) film na 9
Pseudoautochton

Masz rację, ale chodziło mi bardziej o to, że wcale niekoniecznie twórcy filmów w Hollywood zawsze muszą być sterowani przez kogokolwiek, o to, że czasami mają swobodę działania i mogą robić to co chcą, a mniej o to co nimi powoduje/ jakie są ich interesy z politycznego punktu widzenia. W omawianym tutaj przypadku Carpentera myślę, że stworzył dokładnie taki film, na jaki sam miał ochotę.
Tak na marginesie to pisząc słowa: "mogą robić to co chcą" od razu mi się przypomniał kawałek Pana Kazimierza: "Wszyscy artyści to prostytutki, w oparach lepszych fajek, w oparach wódki..." i trudno mi się z tym nie zgodzić, to tekst ponadczasowy i bez wątpienia międzynarodowy również :-)

Dark_Wotisuwin

Pełna zgoda
ale co do artystów, ten kto płaci - klient nasz pan :) takie życie...

ocenił(a) film na 9
Pseudoautochton

Taki Clooney sam jest sobie panem, w tej chwili, ale wcześniej przez długie lata ktoś mu musiał pozwalać na zrobienie takiej pozycji i takich piniendzy, jakie zrobił, a co do tego nie ma dwóch zdań - to piniendz rządzi tym światem, bez piniendzy nie możesz nic.

ocenił(a) film na 9
Pseudoautochton

Zgadzam się. Ten film to krytyka kapitalizmu i propagandy sukcesu. Na początku główny bohater wierzy w swój kraj, ale później zaczyna zauważać że istnieje masa ludzi poniżonych przez system. Kiedy zakłada okulary nie ma już żadnych wątpliwości, że wszystko co go otacza jest kłamstwem. Bardzo dobry film i świetnie przedstawiona obserwacja.

użytkownik usunięty
Scumkill

Fuc** NWO

ocenił(a) film na 8

Przez dwa dni ostatnie śledziłem co piszą o NWO że to masoni i iluminaci a niektórzy że to nawet jak w tym filmie kosmici (reptilianie) ale nie wiadomo jak jest naprawdę dużo różnych rzeczy jest w internecie ale nie należy wszystkiemu wierzyć. Ale zawsze miałem wrażenie że czegoś brak w moim otoczeniu lub że coś jest nie w porządku.

ocenił(a) film na 8
kamil_zawada1984

http://www.youtube.com/watch?v=MJ9OEd13qlk
jest cały na youtube

ocenił(a) film na 8
kamil_zawada1984

nigdy nie wieżyłem w takie rzeczy ale ostatnio czuję niepokój nie wiem dlaczego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones