PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8370}

Oni żyją

They Live
6,9 24 289
ocen
6,9 10 1 24289
6,9 16
ocen krytyków
Oni żyją
powrót do forum filmu Oni żyją

Kiedyś obejrzałem film o podobnej tematyce. Pamiętam tylko końcówkę, w której główny bohater wychodzi z jakiejś fabryki w której produkowano coś dla ludzi. Ludzie widzieli w tym różnego rodzaju przedmioty podczas gdy w rzeczywistości były to po prostu kartonowe pudełka w szarym kolorze.

Inny podobny - tylko nie pamiętam czy to film, czy może czytałem powieść lub opowiadanie. Tematyka podobna. Świat po jakiejś katastrofie, może po wojnie atomowej. Ludzie jednak tego nie pamiętają. Żyją w pięknych mieszkaniach, sami są piękni, młodzi, zdrowi. Główny bohater jednak widzi jak naprawdę to wygląda. Pamiętam scenę jak przychodzi w odwiedziny do jakiejś rodziny. Najpierw widać jak wszystko jest piękne, a potem zmiana scenerii i widok z perspektywy głównego bohatera. Piękne mieszkanie to ruiny, wśród których koczują ludzie zniszczeni, schorowani, zaropiali. Oni jednak tego nie widzą.

Gdyby ktoś potrafił mi podać tytuły, byłbym wdzięczny.

cyfrowy_baron

Mało prawdopodobne, że dale tego szukasz, ale to chyba Kongres futurologiczny S. Lema ;)

ocenił(a) film na 7
macjed1

Nie. To nie był Kongres futurologiczny. Już sobie przypomniałem, że to było opowiadanie Philipa Dicka.

ocenił(a) film na 8
cyfrowy_baron

Eden Lema zawiera opis takiej fabryki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones