PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8370}

Oni żyją

They Live
6,9 24 289
ocen
6,9 10 1 24289
6,9 16
ocen krytyków
Oni żyją
powrót do forum filmu Oni żyją

Ile co najmniej...

ocenił(a) film na 10

Film zrobił na mnie kolosalne wrażenie jak oglądałem go po raz pierwszy; nie widziałem nawet o czym jest, były to lata 90'. Zwykły robotnik we flanelowej koszuli wciśniętej do spodni. Obok niego konspiracja tych, którzy poznali prawdę o infiltracji naszego świata.

Byłem wtedy młodym człowiekiem i wiedziałem, że mało jest filmów takiego pokroju - człowiek wtedy tęsknił za takimi filmami, za próbą ekranizacji najazdu kosmitów. W filmie są śeietne sceny, kiedy w końcu robotnik dowiaduje się prawdy i zostaje po prostu skonfrontowany z obcymi w centrum miasta, wkłada okulary i zaczyna widzieć. Mogli by jednak, ostatnio to zauważyłem popracować nad tekstami. Gdy robotnik wchodzi od sklepu, minimarketu ustala teksty z żelaskiem... oceniając wygląd starszej babki-kosmitki.

Duży plus za klimat filmu; akcja toczy się w perspektywie wydarzeń głównego bohatera, jego przeżyć (chociaż może pod koniec nie), a nie w jakimś masowym wymiarze; Ci co widzą są elitarni, stanowią małą grupkę, która gdzies wąsko działa. Nie wiadomo co się jednak z nimi dzieje, jaki jest ich rozmiar - przynajmniej na początku - akcja koncentruje się na zwyłym robotniku o rękach silnych i mocnych od pracy. Ten wątek zasługuje na uwagę.

Na początku akcja rozgrywa się dosyć wolno, a widz pragnie i oczekuje na jakąś konfrontację z kosmitami, i oto akcja nabiera tempa w s klepie albo, gdy atakują go policjanci-kosmici. Wywiązuje się strzelanina. - Piff Puff.

Co najmniej 8/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones