Rescue Dawn

2 godz. 6 min.
7,0 20 066
ocen
7,0 10 20066
9 255
chce zobaczyć
6,8 6
ocen krytyków
{"rate":6.8333335,"count":6}
{"type":"film","id":231144,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Rescue+Dawn-2006-231144/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Operacja Świt
  • Dziwne, że nie zabrali mu ani obrączki ani lusterka ...

• vrubson ocenił(a) ten film na: 5

gogger_pl zgadzam się nuda, po prostu nie kupiłem tego filmu:)

• deadrys ocenił(a) ten film na: 7

gogger_pl Mnie nie znudził.

• chemas ocenił(a) ten film na: 9

gogger_pl Twierfza jest znacznie nudniejsza

• MegaTM ocenił(a) ten film na: 1

gogger_pl podpisuje się obiema rękoma ;) - u znajomych 4-8 oceny.. za co? zmarnowany czas na seans...

• gogger_pl film opowiadajacy prawdziwa historie o niewoli amerykanskiego pilota ,nuuuuda za MALO SIE LEEEJOM W TYM LOBOZIE !!

• matyah ocenił(a) ten film na: 4

gogger_pl Ja się zastanawiam dlaczego jak Herzog zrobi film, to niemal zawsze można umrzeć z nudów. Sceny powyciągane do niemożliwości, "opisy przyrody" i scenki rodzajowe z życia wsi ciągną się jak w "Nad Niemnem"... no i zawsze ten rozfazowany dźwięk. Ja rozumiem, że "wielkim poetą był", ale, na Boga, ile można!

Ale żeby jednak zostać nieco w kontrze do tematu - istnieje nudniejszy film, a nazywa się "Podróż do Nowej Ziemi" [The New World]. Herzogowi pewnie by się podobał... ja dałem 1. Też gra Bale... i też był nierentowny ("... nie dziwi nic").

Z tego, co czytam w ciekawostkach, to reżyser nawet o realizm nie zadbał. Może miało być inaczej, ale film tak się dłuuuużył, że facet od realizmu zasnął i przespał cały okres zdjęciowy.

matyah Kwestia gustu. Mnie akurat filmy Herzoga nie nudzą. A co do rentowności filmu, to żadna wskazówka co do wartości filmu.

• matyah ocenił(a) ten film na: 4

chemas No... pytanie tylko kto za tę wartość płaci. Nie mam nic przeciwko wydawaniu prywatnych pieniędzy na co tylko tam sobie inwestor chce... i bardzo fajnie, że znajdują się ludzie finansujący ambitne filmy (umówmy się, że tak to nazwiemy). Dużo mniej mi się podoba, gdy ktoś na siłę wyciąga mi kasę z kieszeni i daje na coś, bo "tak trzeba" (pewnie oglądałeś "Bitwę Warszawską", to wiesz o czym mówię).

Ale faktycznie, kwestia gustu. Mnie Herzog podchodzi tylko momentami, dlatego nie napisałem "zawsze", ale "niemal zawsze". "Stroszek" i "Fitzcaraldo" nawet fajne, ale takie na przykład "Szklane serce" to dla mnie mordęga. No, ale powtarzam - nic nie przebije "The New World". ;)

matyah New World akurat nie oglądałem, ale masz rację i w zasadzie zgadzam się z Tobą. Pozdro

• Writer ocenił(a) ten film na: 8

gogger_pl W "deleted scenes" jest taka scena, jak wieśniak jakiś zabiera mu obrączkę. Dieter nie chce jej oddać, ale w końcu oddaje, bo wieśniak grozi mu maczetą.

Potem Dieter skarży się wojskowym (to było zanim został przekazany do tego obozu), pokazując na palec na którym nie ma obrączki i pokazując na tego wieśniaka. Wojskowi odcinają wieśniakowi palec na którym założył tę obrączkę i oddają ją Dieterowi. Dziwne...

Jest też pokazane, że lusterko nie było jego. On je podebrał jednemu ze strażników, z papierośnicy chyba.