Rescue Dawn

2 godz. 6 min.
7,0 20 071
ocen
7,0 10 20071
9 259
chce zobaczyć
6,8 6
ocen krytyków
{"rate":6.8333335,"count":6}
{"type":"film","id":231144,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Rescue+Dawn-2006-231144/tv","text":"W TV"}]}

Film opowiada prawdziwą historię amerykańskiego pilota bojowego. Dieter Dengler (Christian Bale), Amerykanin niemieckiego pochodzenia, zostaje zestrzelony i pojmany w Laosie podczas Wojny Wietnamskiej. Dengler organizuje ryzykowną ucieczkę dla małej grupy więźniów wojennych, w której znajduje się między innymi Duane Martin (Steve Zahn).

Ada
opis użytkownika

Wojna w Wietnamie. Dieter Dengler (Christian Bale) jest amerykańskim pilotem, który wylatuje na swój pierwszy lot. Zostaje zestrzelony i po pewnym czasie tułaczki uwięziony przez Wietnamczyków. W obozie spotyka innych więźniów, którzy są już przetrzymywani kilka lat. Dieter nie chce tak długo czekać i obmyśla plan ucieczki.
Film oparty na prawdziwej historii.

vicking
opis użytkownika

Jeden z najbardziej cenionych reżyserów na świecie – Werner Herzog (m.in.: "Fitzcarraldo", "Woyzeck", "Nosferatu wampir", "Szklane serce") przedstawia poruszający dramat sensacyjny - "Rescue Dawn", opowiadający prawdziwą historię amerykańskiego pilota Dietera Denglera. Zestrzelony i pojmany w trakcie wojny wietnamskiej, Dengler dokonał czegoś zgoła niemożliwego – zorganizował bohaterską ucieczkę z obozu znajdującego się w samym środku dżungli.

Christian Bale (m.in.: "Batman – Początek", "Mechanik", "Equilibrium") wciela się w postać niezwykłego człowieka, który dzięki sile woli, sprytowi i instynktowi przetrwał najgorsze tortury, stawił czoła ekstremalnym warunkom panującym w lesie tropikalnym oraz prześladowaniom wroga. Najtrudniejszego przeciwnika napotkał jednak wśród swoich. Zmuszony do przyspieszenia ucieczki, odkrył, że pośród współwięźniów skrywają się zdrajcy.

Steve Zahn ("Sahara") i Jeremy Davies ("Solaris") występują u boku Bale'a w tej emocjonującej opowieści o triumfie nieugiętego człowieka, który w imię wolności gotów był do nieludzkich poświęceń.

opis dystrybutora kino

Oparty na faktach film opowiada o jednej z najsłynniejszych ucieczek z niewoli. Podczas wojny w Wietnamie amerykański pilot Dieter Dengler zostaje zestrzelony nad Laosem i trafia do położonego w dżungli obozu jenieckiego. Straszne warunki życia i okrucieństwo żołnierzy Panthet Lao czynią to miejsce piekłem na ziemi. Dieter znajduje w sobie jednak dość siły i odwagi, aby podjąć karkołomną próbę odzyskania wolności. Wkrótce przedstawia swoim kolegom z obozu - załamanemu psychicznie Duane'owi i na wpół obłąkanemu Gene'owi - plan ryzykownej ucieczki, której powodzenie graniczyłoby z cudem.

Melvin_Purvis
opis użytkownika