PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465891}

Opowieść o miłości i mroku

A Tale of Love and Darkness
6,6 6 394
oceny
6,6 10 1 6394
5,0 7
ocen krytyków
Opowieść o miłości i mroku
powrót do forum filmu Opowieść o miłości i mroku

Film, w którym literatura połączyła się z historią tworząc obraz ..poetycki. Piękne kadry, doskonale zrealizowane pomysły na ujęcia. Wyrafinowana muzyka. Na wpół oniryczny klimat. Film, który w wielu momentach hipnotyzuje a co najmniej magnetyzuje.

Pięknie wkomponowane w opowieść o dzieciństwie Amosa Oza elementy historii Palestyny i Izraela. Powojenna rzeczywistość i postkolonializm na tle zjawiskowej Jerozolimy i Tel Avivu.

Opowieść o (nie)miłości małżeńskiej i miłości rodzicielskiej. Powoli, nieśpiesznie snuta. Pozwalająca na kontemplację i rozmyślania.
Baśniowe opowieści, które przeniknęły do rzeczywistości i rzeczywistość, która pozwoliła na tworzenie baśni.

ocenił(a) film na 10
Gregory_deVar

Jestem urzeczona. Od pierwszej do ostatniej sceny.

Gregory_deVar

I ja tak samo.

Gregory_deVar

zgadzam się, przepiękny i dobrze zrobiony film...

Gregory_deVar

Nie dodam nic więcej. Nie da się. Wszystko zostało powiedziane. Może za wyjątkiem tego: Portman w wyjątkowy sposób przysłużyła się swojej Ojczyźnie, która nie ma szczęścia do wybitnych filmów.

ocenił(a) film na 4
Gregory_deVar

Mylisz, moim zdaniem, banalność z poetyckością. Pomysły na ujęcia, jak i same ujęcia Idziaka, nie przesłoniły mi oczu na powierzchowność tej opowieści. Tak to jest, to, co Ciebie zachwyca, mnie zniesmacza, jak choćby nadrabianie artystycznej wizji głosem z offu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones