A Tale of Love and Darkness

1 godz. 35 min.
6,6 6 108
ocen
6,6 10 6108
15 955
chce zobaczyć
5,0 7
ocen krytyków
{"rate":5.0,"count":7}
{"type":"film","id":465891,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/A+Tale+of+Love+and+Darkness-2015-465891/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Opowieść o miłości i mroku
 • Gregory_deVar ocenił(a) ten film na: 9

  Film, w którym literatura połączyła się z historią tworząc obraz ..poetycki. Piękne kadry, doskonale zrealizowane pomysły na ujęcia. Wyrafinowana muzyka. Na wpół oniryczny klimat. Film, który w wielu momentach hipnotyzuje a co najmniej magnetyzuje.

  Pięknie wkomponowane w opowieść o dzieciństwie Amosa Oza elementy historii Palestyny i Izraela. Powojenna rzeczywistość i postkolonializm na tle zjawiskowej Jerozolimy i Tel Avivu.

  Opowieść o (nie)miłości małżeńskiej i miłości rodzicielskiej. Powoli, nieśpiesznie snuta. Pozwalająca na kontemplację i rozmyślania.
  Baśniowe opowieści, które przeniknęły do rzeczywistości i rzeczywistość, która pozwoliła na tworzenie baśni.

 • Haskama ocenił(a) ten film na: 10

  Gregory_deVar Jestem urzeczona. Od pierwszej do ostatniej sceny.

 • Gregory_deVar I ja tak samo.

 • Gregory_deVar zgadzam się, przepiękny i dobrze zrobiony film...

 • Gregory_deVar Nie dodam nic więcej. Nie da się. Wszystko zostało powiedziane. Może za wyjątkiem tego: Portman w wyjątkowy sposób przysłużyła się swojej Ojczyźnie, która nie ma szczęścia do wybitnych filmów.

 • Krzypur ocenił(a) ten film na: 4

  Gregory_deVar Mylisz, moim zdaniem, banalność z poetyckością. Pomysły na ujęcia, jak i same ujęcia Idziaka, nie przesłoniły mi oczu na powierzchowność tej opowieści. Tak to jest, to, co Ciebie zachwyca, mnie zniesmacza, jak choćby nadrabianie artystycznej wizji głosem z offu.