Film

Scrooge

1970 1 godz. 53 min.
7,3 1 374
oceny
7,3 10 1374
625
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"9398","linkUrl":"/film/Opowie%C5%9B%C4%87+wigilijna-1970-9398","alt":"Opowieść wigilijna","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/93/98/9398/6948567.2.jpg"}
Oziębły i nieczuły Ebenezer Scrooge ulega przemianie po wizycie duchów w czasie Wigilii Bożego Narodzenia.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Złoty Glob Najlepszy aktor w komedii lub musicalu w roku 1971 dla Albert Finney
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Boże Narodzenie staje się wyjątkowym świętem dzięki tej ciepłej adaptacji klasycznej "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa. Nieczuły i sknerowaty Ebeneezer Scrooge (ALBERT FINNEY) ma kwaśną minę dla każdego, kto stanie mu na drodze. Ale w tę Wigilię Bożego Narodzenia pozna okrutny los, jaki go czeka, jeśli nadal będzie tak postępował.Boże Narodzenie staje się wyjątkowym świętem dzięki tej ciepłej adaptacji klasycznej "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa. Nieczuły i sknerowaty Ebeneezer Scrooge (ALBERT FINNEY) ma kwaśną minę dla każdego, kto stanie mu na drodze. Ale w tę Wigilię Bożego Narodzenia pozna okrutny los, jaki go czeka, jeśli nadal będzie tak postępował. Jeden po drugim bożonarodzeniowe Duchy Przeszłości. Teraźniejszości i Przyszłości zabierają przerażonego Ebeneezera w niezwykła podróż w czasie – pokazując mu w jedną magiczną noc to, czego inni ludzie uczą się przez całe życie. Uzupełniona o jedenaście radosnych piosenek, z udziałem takich sław jak SIR ALEC GUINNESS, DAME EDITH EVANS czy KENNETH MORE, ta cudowna historia z pewnością uwiedzie młodych i starych – tak jak czyni to od pokoleń.

na podstawie
Karol Dickens "Opowieść wigilijna" (opowiadanie)
studio
Cinema Center Films (przedstawia) / Waterbury Films
data produkcji
1970
tytuł oryg.
Scrooge
inne tytuły
Opowieść wigilijna Polska
Więcej...
Film kręcono w Iver Heath i Shepperton (Anglia, Wielka Brytania).
Richard Harris odrzucił rolę Scrooge'a.
Scrooge (grany przez 34 letniego Alberta Finney'a) był w rzeczywistości młodszy niż jego siostrzeniec Fred (grany przez 46 letniego Michaela Medwina).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Scrooge

  wiesiu9

  Dziwna, niezwykła historia, pełna świetnych scen rodzajowych i atmosfery XIX-wiecznego Londynu, lecz jednocześnie wciągająca w swą orbitę zjawy, duchy, cuda. Wszystko po to, by dojść do starej prawdy, że nie ma nic cenniejszego, ponad ludzką dobroć.

 • Jakie znacie i proponujecie:)?

  cleemenza ocenił(a) film na 8

  Filmy z klimatem swiatecznym, cos w stylu Opowiesci wigilijnej:)?:):)

 • Finney z nieruchomym karkiem...

  iza198444 ocenił(a) film na 4

  ...doprowadzał mnie do szału! Jak dla mnie ten aktor gra podobnie niemal w każdym filmie,w którym go widziałam... Przez jego obecność,film stał się dla mnie trudny do strawienia... Pozatym,jako ze nie jestem fanką musicali,nie przypadł mi do gustu. Wogole jakiś taki dziwny był...

 • bardzo bobry

  cleemenza ocenił(a) film na 8

  trzeba go obejrzec, przed świetami Bożego Narodzenia, moze wlasnie wtedy bardziej docenimy ich klimat:)

 • Super

  Kicaj1992 ocenił(a) film na 10

  Miałem film i patrze na płytę to jakieś stare ,nudne później włączam za rok z nudów oglądam a tu zaskoczenie i chyba jeszcze z 4 razy oglądałem :) Polecam :)