The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2 godz. 23 min.
7,0 276 748
ocen
7,0 10 276748
9 903
chce zobaczyć
6,4 9
ocen krytyków
{"rate":6.4444447,"count":9}
{"type":"film","id":112761,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Chronicles+of+Narnia%3A+The+Lion%2C+the+Witch+and+the+Wardrobe-2005-112761/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa
 • użytkownik usunięty

  Po prostu nie wiem co sie ze mną stało. Jestem stara d... a płakałam jak jakieś dziecko. Może dlatego, że jest to lektura mojego dzieciństwa i nadal bardzo chętnie do niej wracam.Jest magiczna, wspaniała, przenosi w bajkowy świat, gdzie dobro zawsze zwycięża. Jak byłam mała zawsze chowałam sie do szafy....ale żadnego innego świata tam nie było- więc zawiedziona zanurzałam nos w książce by wyobrażnią przenieść się w świat faunów, driadów i najadów.Powiem jako ekspert- ten film wiernie oddaje treść książki, jest piękny, uroczy, świetnie zrealizowany. Wzruszył mnie. Podobał mi się, ale czekam z niecierpliwością na Wędrowcę, Księcia Kaspiana i Srebrne krzesło. Tam to dopiero reżyser mógłby puścić wodze fantazji.

 • Tatar ocenił(a) ten film na: 10

  Tak, bardzo piękny. Chyba chwilami czułem się jak dziecko. Ładne odzwioerciedlanie następującej sprawy: coś bardzo blisko, a jednocześnie daleko...

 • Harry_25 ocenił(a) ten film na: 7

  Tatar Spałem jak idiota...

  Tak, bardzo piękny. Jednak nie dla mnie. Dla mnie pięknym filmem mógłby być gladiator, a nie jakaś opowieść o dzieciach z mieczami. Dzieci miały po 12 lat i wycinały trzymetrowe giganty i minotaury jak kurczaki rzeźnik. Nie wiem czemu komuś mogłoby tak poryc banię, by pokazywać dzieci jako głównych bohaterów w wojennym filmie fantasy. Film nadaje się jedynie dla dzieci poniżej 9 roku życia, lub kobiety z odmianą chorego fanatyzmu pospolitego.
  Pozdrawiam,
  Condic

 • Condic ocenił(a) ten film na: 6

  Harry_25 Hmmm, dziwne, to powyżej ja napisałem. Nawet jest pozdrowienie na końcu. A tu jakiś harry wyskakuje :/ (??)

 • Condic Hmmm... Wybacz ale mam zdrowo ponad 9 lat i nie czuję u siebie chorego fanatyzmu. A film mi się podobał jak jeden z niewielu... :)

 • Condic Gość chciał być fajny. Szkoda, że nie wyszło.

 • TEGES Condic - jakbyś przeczytał książkę a nie ślęczał przed Gladiatorem, czyli kinem średniej klasy, to wiedziałbyś, że po wejściu do Narnii dzieciaki zyskały o wiele większą siłę, niż każde normalne 12-letnie dziecko ;/ żal.com.pl
  Pozdrawiam,
  mystique_amidala

 • Lynn_2 ocenił(a) ten film na: 10

  Black_Martini Narnia to inny typ filmu. To historia, która ma sprawić, że dzieci ujrzą w sobie nie tylko chęć do mordowania w grach typu CS itd. To opowieść o przyjaźni, oddaniu, wierności i, rzecz jasna, miłosci.

 • Condic ocenił(a) ten film na: 6

  Lynn_2 "Narnia to inny typ filmu. To historia, która ma sprawić, że dzieci ujrzą w sobie nie tylko chęć do mordowania w grach typu CS itd. To opowieść o przyjaźni, oddaniu, wierności i, rzecz jasna, miłosci."

  Cholera, czemu ja zauważyłem tylko to pierwsze? ;)

 • No nie! I to gówno wygrało Oscara! żal.pl!!! :/

 • Co ja gadam :/ Złoty kompas to gówno dostało Oscara żal.pl

 • A co do Opowieści z Narnii to jakoś mnie ten film nie zachwycił ale muszę przyznć że jest dużo lepszym filmem niż to dziadostwo Złoty Kompas

 • femles_CS No pewnie.
  poszłam z klasą na to badziewie(Złoty Kompas).
  Srasznie nudny film, a na dodatek co jeszcze zwiększa mój żal
  było to że cały czas reklamowali go. No i pewnie każdy kto zaobaczył
  taką reklamę chciał to oglądnąc.
  Ale nabierają ludzi.!

 • Aniass_La_Ct to chyba logiczne że reklamują film by jak najwięcej osób go obejrzało. na tym polega branża filmowa.a badziewiem to można nazwać transformers który ma fabułę jakby pisał ją sześciolatek ! a może po prostu złotego kompasu ...

 • Wydmin ocenił(a) ten film na: 9

  Tak naprawdę jest coś, co sprawi że nawet dorosły zapłacze wzruszony - bo to przekład na baśń Ewangelii o zmartwychwstaniu i Ofierze Chrystusa. Z takim zamiarem pisał Lewis książkę, sam powiedział, że kiedy się zorientował, iż jego pokolenie zatraciło poczucie grzechu, postanowił je przywracać młodym poprzez baśnie.

 • Wydmin ocenił(a) ten film na: 9

  Wydmin Dodam, że po upływie czasu podwyższyłem moją ocenę tego filmu do "9".

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 9

  Wydmin Nie rozumiem, po co rozsiewasz swoją fałszywą propagandę zarówno w komentarzach, jak i osobnym temacie? Jak widać, nie pomyliłem się co do ciebie. Średniowieczny fanatyzm nie jest już modny od setek lat.

 • Zgadzam się :)

 • "Powiem jako ekspert" hahaha hahaha. Rozbawiło mnie to do rozpuku. A jakie studia filmowe czy redaktorskie skończyłeś? Obejrzałeś 100 czy 150 filmów?
  Nie jesteś ekspertem, tylko amatorem, który uważa się za eksperta bo obejrzał parę filmów i ma być może dobry gust filmowy. Ale to cię nie czyni ekspertem. Widać to z treści twojej wypowiedzi, dla pewności przeczytalem dwa inne twoje posty.

 • ObcaFormaBycia ocenił(a) ten film na: 8

  Aslan to wcielenie Jezusa. Powstał z martwych, niewiadomo w jaki sposòb, w taki sam sposòb jak Jezus, z dodatkiem motywu i opowiastki o stole , a właściwie ołtarzu ofiarnym. Fajny film dla dzieci i nie tylko, bo dla rodzicòw też, minusem jest za dużo ukrytej symboliki chrześcijańskiej jak to we wszystkich filmach bywa.