PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112761}

Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
7,0 282 745
ocen
7,0 10 1 282745
6,2 21
ocen krytyków
Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa

Film powstał na podstawie popularnej serii książek dla dzieci autorstwa C.S.Lewisa, mówiących o walce dobra ze złem.
Podczas wakacji rodzeństwo - Łucja, Zuzanna, Edmund i Piotr (Lucy, Susan, Edmund, Peter) Pevensie odkrywają magiczną krainę Narnię, do której dostać się można przez drzwi zaczarowanej szafy. W Narnii, pod wpływem uroku rzuconego przez Białą Czarownicę, od 100 lat panuje nieustanna zima. Wszyscy Narnijczycy czekają na powrót lwa Aslana, który jako jedyny pokonać może siły zła. Pomoże mu w tym rodzeństwo Pevensie.

Patysio
opis użytkownika

Podczas wojny czwórka rodzeństwa - Piotr, Edmund, Zuzanna i Łucja zostaje wysłana do posiadłości pewnego hrabiego.
Podczas zabawy w chowanego najmłodsza - Łucja chowa się w starej szafie przez którą dostaje się do cudownej, bajkowej krainy Narnii opanowanej przez złą czarownicę - samozwańczą królową. Gdy dziewczynka opowiada rodzeństwu o Narnii, nie chcą jej wierzyć. Wkrótce wszyscy chowają się w szafie uciekając przed gospodynią hrabiego. W Narnii dowiadują się złej królowej. Muszą odnaleźć lwa Aslana, bo tylko on jest w stanie pokonać wiedźmę.

Mimi_4
opis użytkownika

Akcja toczy się podczas II wojny światowej. Czwórka dzieci, Piotr (William Moseley) Zuzanna (Anna Popplewell), Edmund (Skandar Keynes) i mała Łucja (Georgie Henley), zostają ewakuowani z bombardowanego Londynu. Rodzeństwo wyjeżdża na wieś, do wielkiego tajemniczego domu profesora Kirke (Jim Broadbent). Podczas zabawy w chowanego, dzieci natrafiają na starą szafę. Okazuje się ona przejściem do innego, magicznego świata Narnii. 
W czarodziejskiej krainie, zamieszkiwanej przez fauny, centaury i inne mówiące zwierzęta od 100 lat panuje wieczna zima. Za anomalie meteorologiczne odpowiedzialna jest Biała Czarownica (Tilda Swinton), piękna, ale zła wiedźma, która sprawuje nad Narnią okrutne rządy. Wraz z przybyciem dzieci do fantastycznego świata pojawia się jutrzenka nadziei. Stare proroctwa od dawna zapowiadały nadejście małych bohaterów. Na granicy Narnii wielki lew, Aslan (Liam Neeson), dawny władca krainy, gromadzi armię obrońców dobra. Szykuje się wielka wojna z Białą Czarownicą.

kasiek
opis użytkownika

Filmowa adaptacja "Opowieści z Narni - Lew, Czarownica i stara szafa" opowiada o czwórce rodzeństwa: Piotrze, Zuzannie, Edmundzie i Łucji, spędzający czas nalotów na Londyn u ekscentrycznego profesora, mieszkającego na wsi. Podczas zabawy w chowanego, Łucja odkrywa w szafie, przejście do innego świata - Narni, opanowanej przez wieczną zimę, wywołaną przez złą czarownicę Jadis. Spotyka fauna, Pana Tumnusa, który opowiada jej o okropnościach nękających krainę. Z początku sceptyczne rodzeństwo nie wierzy Łucji. Złośliwy brat Edmunt, próbując ją nastraszyć sam znajduje przejście, spotyka fałszywą królową Jadis i nieświadomy niebezpieczeństwa, skuszony smakołykami wyjawia jej wszystkie informacje. Obiecuje też przyprowadzić, pozostałe dzieci. Gdy przez przypadek całe rodzeństwo trafia do Narnii, dowiaduje się o uprowadzeniu Tumnusa. Przerażeni, natykają się na mówiącego bobra, wraz z małżonką. Zaproszeni na obiad wysłuchują opowieści o tajemniczym Aslanie, mitycznym lwie i prawowitym królu krainy. Ze zdziwieniem dowiadują się o proroctwie, przewidującym przybycie 2 synów Adama i 2 córek Ewy. Ma to być zwiastun wyzwolenia z okowów zimy i przywrócenia wolności. Edmund wymyka się do Jadis, gdzie zostaje uprowadzony. Reszcie dzieci zostaje tylko odszukać Aslana i stanąć serii niebezpieczeństw by odzyskać brata...

Peacock
opis użytkownika

Anglia, okres II wojny światowej. Czwórka rodzeństwa-Piotr, Zuzanna, Edward i Łucja- wyjeżdża na wieś, aby uniknąć niebezpieczeństwa związanego z atakami bombowymi, jakie mają miejsce w Londynie. Dzieci trafiają do ogromnej posiadłości zamieszkanej tylko przez tajemniczego Profesora i jego gospodynię. Podczas zabawy w chowanego odkrywają, iż przez starą szafę można dostać się do krainy zwanej Narnią. Jest to miejsce osobliwe, w którym panuje wieczna zima, lecz nigdy nie obchodzi się świąt Bożego Narodzenia. Dzieje się tak za sprawą Białej Czarownicy (Tilda Swinton), która od lat bezprawnie włada Narnią. Okazuje się, że według starego proroctwa tylko dwie córki Ewy i dwaj synowie Adama są w stanie ją pokonać. Opis ten aż za bardzo pasuje do Łucji i jej rodzeństwa. Od tej pory dzieci muszą stawić czoło wielu niebezpiecznym sytuacjom, a także rozwiązać konflikt jaki zrodził się pomiędzy nimi a ich młodszym bratem Edwardem. Czy ich miłość i wytrwałość okażą się wystarczająco silne, aby sprostać tym zadaniom?

tyna0123
opis użytkownika

Anglia podczas II wojny światowej nękana jest ciągłymi nalotami przez Niemców. Czworo dzieci: Piotr, Edmund, Zuzanna i Łucja Pevesie zostają wysłane, podobnie jak inne dzieci, przez mamę z dala od miasta, aby uniknąć zagrożenia. Ich miejscem zamieszkania staje się ogromny dom profesora Kirke. W domu panują sztywne reguły, do których dzieciom trudno jest się przyzwyczaić. Podczas zabawy w chowanego najmłodsza Łucja chowa się w opuszczonym pokoju do szafy, w której odkrywa przejście do ... innej krainy: Narnii, gdzie żyją baśniowe stworzenia i zwierzęta, które mówią ludzkim głosem. Spotyka tam fauna Tumnusa, który jest ogromnie zdziwiony z faktu, iż dziewczynka jest człowiekiem. W Narnii od 100 lat panuje zima, a jej sprawczyni Jadis, Biała Czarownica nakazała sprowadzenie do siebie każdego napotkanego dziecka. Rodzeństwo początkowo jej nie wierzy, lecz wkrótce i oni dostają się do Narnii. Edmund zostaje omamiony przez Czarownicę wizją, że zostanie księciem. Zobowiązuje się sprowadzić do niej pozostałe rodzeństwo, za jego też sprawą zostaje aresztowany pan Tumnus. Tymczasem do Narnii zbliża się Aslan, jej prawowity władca. Poza tym w Narnii istnieje przepowiednia, która głosi, że: dwaj Synowie Adama i dwie Córy Ewy pokonają Białą Czarownicę i przywrócą Narnii pokój. Dzieci nie chcą w to uwierzyć, ale ...

Zarlacz
opis użytkownika

Podczas wakacji spędzanych bez opieki rodziców w tajemniczym domu znajomego profesora rodzeństwo Łucja, Zuzanna, Edmund i Piotr Pevensie znajdują zaczarowaną szafę. Za drzwiami tej szafy kryje się magiczna kraina - Narnia.
Czar rzucony przez Białą Czarownicę, która bezprawnie rządzi krainą, sprawił, że w pięknej Narnii panuje od 100 lat nieustanna zima. Siły zła może pokonać tylko lew Aslan, na którego czekają wszyscy Narnijczycy.
Stara przepowiednia mówi, że Białą Czarownicę uda się pokonać tylko z pomocą synów Adama i córek Ewy. Gdy mała Łucja przechodzi przez zaczarowaną szafę i zjawia się w Narnii, budzi się nadzieja że nadszedł kres panowania złej Czarownicy.

_daga_
opis użytkownika

Trwa II wojna światowa. Rodzeństwo Pevensie trafia do wiejskiego domu dziwacznego Profesora Kirke. Tam w jednej z szaf - Łucja, Zuzanna, Edmund i Piotr znajdują przejście do baśniowej krainy Narnii. Zamieszkują je niezwykłe istoty: zwierzęta mówiące ludzkim głosem, fauny i centaury. Na ich czele stoi legendarny lew Aslan. Ale Narnia nie jest krainą szczęśliwą. Od stu lat znajduje się we władzy Złego Czaru. Jej mieszkańcy żyją w ciągłym strachu. Dzieci będą musiały pomóc prawowitemu władcy Narnii - Aslanowi - pokonać Białą Czarownicę, która zamieniła jego krainę w kraj wiecznej zimy.

ron_whisky
opis użytkownika

Ekranizacja pierwszego z siedmiu tomów słynnej serii C.S.Lewisa.
Anglia, rok 1940. Z bombardowanego Londynu setki dzieci zostaje ewakuowanych na wieś. Wśród nich jest też rodzeństwo Pevensie: Piotr (Moseley), Zuzanna (Popplewell), Edmund (Keynes) i Łucja (Henley). Trafiają do domu pewnego profesora (Broadbent) gdzie choć bezpieczne bardzo się nudzą. Pewnego dnia podczas zabawy w chowanego mała Łucja znajduje w starej szafie przejście do innego świata - cudownej, bajkowej krainy zwanej Narnią. Wkrótce trafia tam cała czwórka i odkrywa że wcale nie jest tam tak bajkowo: okrutna Biała Czarownica nie dość że terroryzuje wszystkich mieszkańców, to jeszcze przeciągnęła na swoją stronę a potem uwięziła Edmunda, ponadto próbuje również zabić resztę rodzeństwa. Aby uwolnić kraj od wiedźmy i zgodnie z przepowiednią stać się Królami i Królowymi Narnii dzieci muszą odnaleźć Lwa Aslana - jedynego który może im pomóc.

silmarien
opis użytkownika

Wejdź do świata pełnego magii i niezwykłych sekretów! Dzięki Walt Disney Pictures i Walden Media przeżyjesz wspaniałą przygodę, oglądając ekranizację ponadczasowego arcydzieła C.S. Lewisa. Uchyl drzwi od zaczarowanej szafy i wraz z Łucją, Edmundem, Zuzanną oraz Piotrem odwiedź tajemnicze, pogrążone w wiecznej zimie królestwo Narnii. Poznaj mówiące zwierzęta, karły, fauny, centaury, olbrzymy i inne fantastyczne stwory. Stań u boku wspaniałego lwa Aslana i poprowadź mieszkańców magicznej krainy do wielkiej bitwy przeciw Białej Czarownicy! "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" to przepiękna baśń o walce dobra ze złem, która oczaruje cię już od pierwszych minut.

opis dystrybutora dvd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones