PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427887}

Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader
6,7 84 069
ocen
6,7 10 1 84069
4,9 10
ocen krytyków
Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

Dawno nie słyszałem tak durnie brzmiącego tytułu.
"Hej oglądałeś "Podróż Wędrowca do Świtu"..." Nie mogli dać czegoś normalnego. Gwiezdne Wojny mają normalne podtytuły (Powrót Jedi, Zemsta Sithów itd.. - tak samo Harry Potter Więzien Azkabanu, Książe Półkrwi, Komnata tajemnic..." Tego brzmi koszmarnie, zniechęca do seansu.
"Władca Pierścieni I Wyprawa Frodo do tamtej Jaskini - ktoś by sięgnął po taką książkę ? Ja nie.

Finalny_Odbiorca

Ale ty jesteś głupi oni tego nie wymyślali bo to jest napisane na podstawie powieści C.S.Lewisa.Tytuł nie brzmi "Podróż Wędrowca do Świtu" tylko "Podróż"Wędrowca do Świtu"".Statek którym płyną się nazywa "Wędrowiec do Świtu".Jest to bardzo mądry tytuł,tylko trzeba było przeczytać książkę.

krytyk0033

Zgadzam sie z poprzednikiem. Najpierw przeczytaj ksiązke, może wtedy zrozumiesz daczego ma taki tytuł :)

Finalny_Odbiorca

no faktycznie masz człowieku problem :/
wystarczy przecież powiedzieć: "hej, oglądałeś trzecią część "Opowieści z Narnii"?" a jak trafisz na mało obytego w świecie kina rozmówcę co szkodzi ci powiedzieć: "podróż 'Wędrowca do świtu'"? nie szukaj dziury w całym :P

Finalny_Odbiorca

zgadzam się z poprzednikami. A w ogóle jak tytuł może zniechęcac? Tytuł w niektórych książkach może byc słaby ale liczy się to jaka jest treśc książki, jej wntętrze, a nie tytuł.

adamulek10

Też masz wielki problem człowieku!
Sama znam mnóstwo debilnych tytułów, a faktycznie wszystko w książce jest. Tytuł oryginalny to "The Voyage of the Dawn Treder". 'Dawn Treader' to właśnie 'Wędrowiec do Świtu', statek Kaspiana, jak już ktoś wspomniał. Nie próbuj zabłysnąć...

ocenił(a) film na 8
Finding_Neverland

Macie absolutną rację a poza tym nie czytając książki wystarczy sięgnąć po słownik języka angielskiego by się dowiedzieć,że słowo "voyage" oznacza po polsku "podróż","dawn" oznacza "świt" a "treader" pochodzi od słowa "tread" co znaczy "chodzić czy "dreptać".
"Dawn Treader" to nazwa własna,które,jeśli się je już tłumaczy,są do tłumaczenia bardzo trudne i tu jest już potrzebna znajmość książki.

Finalny_Odbiorca

Weż ty masz chyba jakiś problem stary! Kogo obchodzą tytuły. Mnie właściwie takie jeszcze bardziej zacęcają, bo skoro są takie dziwne, to znaczy że autor a zamiar nam coś przkazać, to wtedy z zapartym tchem czytam. Kogo obchodzi tytuł, jeżeli to treść jest najważniejsza!

ocenił(a) film na 8
tigress_3

Tytuł bywa pzydatny...hmm np jak kupujesz w kinie bilet albo fim na dvd;)Żartuję oczywiście...bo tak tu się poważnie zrobiło.
A tak na serio,to jestem ciekawa skąd pomysł na takie tłumaczenie?No bo przecież nie z angielskiego tytułu,ani z książki.Czytałam "Wędrowca..." i nie pamiętam nic takiego...co prwda płyneli przez razu pewnego przez ciemność ale nikt tam się żadnej kobiety o nic nie czepiał.

Saorise4

Ja nie wiem. To jest jakies glupie porownanie. Nie ocenia sie ksiazki po tytule i okladce.

Finalny_Odbiorca

Masz problem, naprawdę... Tak nazywała się książka bo tak sobie wymyślił autor. Moim zdaniem tytuł jest odpowiedni, a ten kto nie jest obyty ze światem Narnii nie powinien się w ogóle wypowiadać...

Selenia

hej koles jesli nie masz nic sensownego do napisania to lepiej niepisz

ocenił(a) film na 8
michalk_4

Zapal światło kobieto ? <hahaha> Nie mogę ;D Ja szczerze mówiąc gdy usłyszałam tytuł pioerwszej części a mialam 11 lat to wydał mi sie dziwaczny. Serio...

ocenił(a) film na 8
awesome

A mi się tytuł "Koń i jego chłopiec" wydawał się dziwny.Przeczyanie książki nie zmieniło tego wrażenia.Może książka coś wyjaśnia ale tytuł oryginalny.

ocenił(a) film na 8
Saorise4

No to też dość dziwe i niby to książka opowidadająca bardziej o koniu niz o chłopcu czego nie zauważyłam... a tak nawiasem to irytował mnie w książce ten koń ;P Bri czy jak mu tam było.

awesome

Akurat ta ksiazka mi się bardzo podobała.A koń w ogóle jakoś dziwnie się zachowywał.

Finalny_Odbiorca

a tak wogóle to o co Ci chodziło z tym ,,zapal światło kobieto"? ja bardziej z tych niekumatych, więc jakbyś ty, założycielu tematu, albo ktoś inny mi to wyjaśnił to byłabym bardzo zobowiązana ;P

ocenił(a) film na 8
ladyAlex_5

hmm... a gdyby tak nakręcic pariodię Narni 'Zapal światło kobieto'? chcętnie bym zobaczyła :D Podobno ma cos takiego na polsacie leciec ale nie wiem dokładnie bo moj brat mi to mowił a on mogł mieć jakieś urojenia ale jak bedę pewna to napiszę. :)

ocenił(a) film na 7
awesome

Może chodziło mu o film "Wielkie kino", taka parodia różnych filmów, w tym OzN. Będzie jutro na polsacie wieczorem.

ocenił(a) film na 8
Julia_20

A o której ? <zaaaaaaaaaaaaaaa krótkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkki>

ocenił(a) film na 8
awesome

Coś koło 20. Parodia Narni,HP, Piratów z Karaibów itp.

Julia_20

ooo... o_O na to bym nie wpadła... dzięki za wyjaśnienie ;)

ladyAlex_5

Tak, leciało "Wielkie kino" ale ja jak zwykle nie obejrzałam ;/ A co do tytulu " Kon i jego chłopiec" moja reakcja była taka: Co? Tu jest chyba jakis bład. POwinno być Chlopiec i jego kon :)

ocenił(a) film na 8
knatalia01

Nie ma czego załować.. dno totalne i gruuubo poniżej moich oczekiwań.. to nawet śmieszne nie było lecz żałosne.. ;| Przykro mi to mowić ale zawiodlam się i to strasznie..Podczas przerw na reklamy musiałam wychodzić do innego pokoju ochłonąc bo nie wyrabiałam ale chciałam zobaczyć do końca.. Cóż jak dla mnie to jeden wielki niewypał.


Ale ŻEM pojechała ;D

ocenił(a) film na 7
awesome

Ja oglądałam niecałe 15 minut. Też myślałam, że będzie to coś lepszego (chociaż arcydzieła się nie spodziewałam, w końcu to tylko parodia filmów). Ale szybko straciłam zainteresowanie filmem i wyłączyłam to. Cóż, WIELKIE KINO to nie było... :P

ocenił(a) film na 8
Julia_20

No tak...Nuda kompletna.Zeby to chociaż zabawne bo tylko tego się chyba oczekuję od takeigo filmu.A tu klapa.Jedne plus:Jack Szpara nawet podobny do oryginału.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones