PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427887}

Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader
6,7 84 067
ocen
6,7 10 1 84067
4,9 10
ocen krytyków
Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

Ja bym stawiała na Claire Danes, która zagrała w "Gwiezdnym Pyle" gwiazde xDD Stawiałabym albo na nią, albo Keire Knightley. Chociaż Clarie wydaje mi się lepsza ;)))

ocenił(a) film na 7
milka1244

no Claire Danes to kojarzę tylko z roli w "Romeo i Julia":)
Ja bym wolała, żeby córkę Ramandu zagrał ktoś nieznany mi... Nie potrafię tego uzasadnić...

Julia_20

Ja też wolałbym kogoś nieznanego z powów:
-porównywałbym tą osobę do poprzednich ról,
-Narnia nie była by już tak magiczna gdyby była to jakaś gwiazda kina (nie wiem jak to wytłumaczyć, ale tak mam) ;-)

ocenił(a) film na 7
Loocas7

Dokładnie. Zgadzam się z opinią powyżej.

Julia_20

Ja też tak sądzę. Ktoś zupełnie "obcy" byłby najlepszy. Tak jak Barnes w roli Kaspiana.

Ksiezniczka_Polkrwi

Macie racje, bo faktycznie czuje się inny klimat jak gra to ktoś nieznany. Ja bym sie przeraziła jak by np. Angelina Joli zagrała jego żone xD nie to zebym coś do niej miała, ale ona się wydaje taka znana, a jak zagra to ktos z zewnątrz to się tak myśli, ze to może naprawde sie działo, znaczy sie ja mialam takie odczucie, jak obejrzalam pierwsza czesc. Niedawno skończyłam czytać 5 część OzN Koń i Jego chłopiec, I się zastanawiam, czy będą kręcić wszystkie części...

ocenił(a) film na 7
milka1244

Myślę, że będą. Tylko czy czwórkę rodzeństwa (np. w "Ostatniej bitwie) będą grać ci sami aktorzy??? A! I Kaspiana? Chciałabym aby tak było. Bo jeśli stanie się inaczej, to dla mnie nie będzie to ta sama Narnia co zawsze...

Julia_20

Wiadomo, widzowie przyzwyczaili się do starych postaci, gdyby je zagrał kto inny nie mieli by ogladalności. Ja mysle ze nagrają wszystkie części oprócz Siostrzeńca czarodzieja, nie wiem czemu, ale mam takie przeczucie ze nie bedzie ekranizajci, w końcu we Władcy Pierścieni, nie zrobili filmu Silmarilion, który opowiada o powstaniu śródźemia i świata. A właśnie tom 6 OzN opowiada jak powstała Narnia i skąd się tam wiezła Jadis.

milka1244

zgadzam sie z łukaszem ;))

ocenił(a) film na 6
Violettelle

Hm, a ja nie wiem. Claire Danes bardzo mi do tej roli pasuje, miło by było ją tam zobaczyć, ale... Jeśli wybiorą kogo innego to się nie obrażę. :P

ocenił(a) film na 9
Arianne

ja też bym wolała kogoś nieznanego, claire danes już grała gwiazdę w Gwiezdnym Pyle to już może wystarczy nie sądzice ? założe się że gdzieś tam jest aktorka która idealnie pasuje do roli córki Ramandu
a ta córka Ramandu miała jakieś imię ? bo jak w filmie będą na nią gadać ?

ocenił(a) film na 7
kiara_94

O ile pamiętam, to w książce nie było podanego imienia.

ocenił(a) film na 6
Julia_20

Ja bym wolała, żeby to nie była znana aktorka. Żeby całkowitym zaskoczeniem jak Ben...

Sayona

dziewczyny, zgłaszajmy się na casting. ;p

ocenił(a) film na 9
milejdi

hej właśnie a mówiono gdzieś czy odbył się lub miał się odbyć casting do roli zony kaspiana ??? a ciekawe czy wybiorą blondynkę tak jak jest w książce czy zmienią i dadzą brunetkę albo szatynkę bo Kaspian w książce był w końcu blondynem ...

ocenił(a) film na 7
kiara_94

Nie no chyba po raz kolejny tak nie będzie... Córka Ramandu w książce była blondyną czyli tak powinno być i we filmie. Co do Kaspiana, to w książce nie było chyba podane, jaki miał kolor włosów. Chociaż nie jestem pewna, bo dawno już nie czytałam. Dopiero w "Wędrowcu...", ze był "złotowłosym chłopcem". To, ze w KK zrobili go brunetem, to chyba na korzyść, bo wg mnie wypadł wspaniale xD

Julia_20

może go przefarbują? ;p co do jego żony, moim zdaniem, kolor włosów nie ma znaczenia. najważniejsze żeby była tak piękna jak to opisane w książce (o ile to możliwe, znaleźć kogoś takiego).

ocenił(a) film na 6
milejdi

Hm, dla mnie obojętne, czy będzie to brunetka, szatynka czy blondynka... Ważne, żeby miała w sobie takie coś, żeby pasowała do opisu w książce i moich wyobrażeń. ^^

ocenił(a) film na 9
Arianne

ja nawet wolałabym brunetkę bo bardziej pasowałaby do Bena xD

ocenił(a) film na 8
kiara_94

Musi być blondynka, przecież to Córka Gwiazdy! ;P Ja bym widziała Bryce Dallas Howard albo Rachel Hurd-Wood....

milejdi

Hehe na kasting!!! dobre:D jest jedna na milion ze ktos by nas tam wzioł;]

knatalia01

To co dziewczyny idziecie na kasting??? :D

użytkownik usunięty
knatalia01

jak znajdziesz kogoś na tym forum kto biegle posługuje się angielskim, ma czas (czyli np. nie chodzi do szkoły albo może sobie pozwolić nie chodzić przez np. pół roku), jest wysoką blondynką i piękna dziewczyną to czemu nie :D niech taka osoba idzie :D ale było by ciężko kogoś takiego znaleźć :P

Na pewno każdy zna angielski...brunetki też sa piękne.

użytkownik usunięty
thedagusia_13

BIEGLE zna angielski. I, mogę się mylić, ale w książce córka Ramandu nie jest opisana jako blondynka? Ja w każdym razie tak ją sobie wyobrażam :D

Ona jest blondynką przecież pisze że miała jasne włosy.

knatalia01

No w naszym kochanym kraju to się raczej taka nie znajdzie:]

użytkownik usunięty
milka1244

ale o ile wiem (nie czytałam Silmarilion) to nie należy do "Władcy pierścieni", nie? To po prostu opowieść w tym samym świecie ale to już nie trylogia....

ocenił(a) film na 6

Monilip, oczywiście, że "Silmarillion", jak to określiłaś, nie należy do "Władcy pierścieni". Jest to, owszem, opowieść z tego samego świata, która zaczyna się opisem stworzenia przez Eru (Iluvatara) Valarów, Majarów (do których należał znany z "Władcy pierścieni" Sauron) a także samej Ardy (świata, w którym umiejscowione jest m.in. Śródziemie). "Silmarillion" opowiada z grubsza o wszystkich ważnych wydarzeniach pierwszych trzech er istnienia wspomnianej Ardy (głównie wydarzenia 1. i 2. ery). Jak wiadomo, trzecia era zakończyła się wydarzeniami z "Władcy pierścieni".

To jak zostało opisane stworzenie Narni nijak się ma do opisu stworzenia Ardy (co ciekawe oba światy powstały z pieśni), jednak byłbym niepocieszony, gdyby ekipa filmowa pominęła "Siostrzeńca czarodzieja".

ocenił(a) film na 6
milka1244

Zwróć uwagę, że "Silmarillion" jest zupełnie innym typem opowieści niż każda z Opowieści. Jest napisany w zupełnie innej formie niż sam "Władca pierścieni". "Silmarillion" jest raczej mitologią niż przygodą. Nakręcić film, który opowiadałby te wydarzenia, byłoby niezwykle trudno, nie tylko ze względu na typowo narracyjną powieść, ale przede wszystkim z powodu ogromnej obszerności zawartych w "Silmarillionie" historii.

Może serial?

ocenił(a) film na 6
kondor82

To było do milka1244 (wypowiedź z 2 sierpnia 2008)

Loocas7

też się zgadzam, że powinien być to ktoś obcy, zawiodłabym się gdyby była to jakaś gwiazda. Do Narnii nie powinno się mieszać sławnych ludzi, tego się boję w nowym reżyserze.

milka1244

Ja tak jak prawie wszyscy chce nieznanej Gwiazdy... do roli Córki Ramandu :)

ocenił(a) film na 7
Kiss_

Ja mam tylko nadzieje ze (jeśli blondynka) to nie bedzie żadna Jessica Alba,Scarlet Johanson czy Kate Bosworth bo to by było straszne...

AnaMaria

nie no zdeka fakt, aż żal sie ośmieszać jak by to byla jakaś wieksza sława, a co do koloru włosów to nie wiadomo, który lepszy ;]] Ja bym wzieła brunetke bo własnie pasuje do Kaspiana xP

milka1244

Ja bym nie chciała znanej osoby.A dla mnie to obojętne jakie będzie miała kolor włosów.Dla mnie jest ważne żeby była piękna.

akszeinga95

no właśnie!

milejdi

Ja sobie ją wyobrażam jako blondynkę (ale nie z kolei taki platynowy blond) z dłuuugimi włosami, o pięknej i miłej twarzy :)

ocenił(a) film na 7
Elie_i_Keira_13

hymm no Claire by pasowała ale jednak lepszy by był ktos nowy xD..
A Ben też już występował.. gdzie? w Gwiezdnym Pyle xD! Grał młodego ojca Tristana xD!

Alfirin

A skąd wiecie, że oni fabuły nie zmienią? :PP No, bo w końcu w książce "Książe Kaspian" nie ma wątku miłosnego Zuzy i Kaspiana, a w filmie jednak między nimi iskrzy od samego początku, no a potem ten pocałunek... :P

Klodzia1992

Więc może sie zdarzyć że córka Gwaizdy nie odegra żadnej roli poza pomocy im. Albo Ze nią będzie Zuza... jest mnóstwo przypuszczeń. Osobiście jestem za Zuzanną i Kaspianem, ale jednak dzieło Lewisa jest niepodważalne ;] i nei da sie go udoskonalic, jedynie zmienic. Co wy na to zeby Zuza jeszcze raz wystąpiła w Narnii?

Klodzia1992

Wątpię, żeby zmienili fabułę, bo jeżeli istnieje jedna rzecz, którą Disney i Walden uszanują bez względu na wszystko, to są nią pieniądze. Nie ma CR, nie ma Riliana. Nie ma Riliana, nie ma "Srebrnego Krzesła". Nie ma "Krzesła", nie ma KASY.

Mam taką cichutką nadzieję, że w ogóle już nie wspomną o tym fatalnym "romansiku". Bezcelowe jest podtrzymywanie nadziei, że coś się rozwinie (co prawda, końcówka KK, wg mnie, wyraźnie daje to widzom do zrozumienia, ale to nie powstrzyma trendu "Susan and sexy Caspian shud be togehter 4ever!!!!). Kaspian ma inne przeznaczenie i jest ono, msz, o wiele lepsze (jeżeli pominiemy pewne tragiczne wydarzenia :( ).

justyssia

Mi osobiście nie zależy specjalnie żeby podtrzymywać wątek, jak to napisaś "Susan and sexy Caspian should be together for ever". Jest mi obojętne z kim będzie Kaspian, ale przynać muszę, że ten ich wątek miłosny na końcu KK, a właścwie w całym KK bardzo mi się podobał. Jednak gdyby dalej to ciągnęli, zmienili całą opowieść, a to już nie byłoby takie fajne.

A "Srebrnego Krzesła" jeszcze nie czytałam. Bez rodzeństwa Pensive książka wydaje mi się jakaś obca, a czytanie o durnym Eustachym też jakoś nie przypadło mi do gustu, więc nie wiem czy następne części spodobają mi się tak bardzo, jak te dwie pierwsze.

Klodzia1992

W sumie Eustachy w "Srebrnym Krześle" i SPOILER w "Ostatniej bitwie" nie jest zły! Ale przyznam, że sama parę dobrych lat temy czytając po raz pierwszy czwartą część czułam się jakaś... osamotniona ;)
Też nie chcę, aby podtrzymywali wątku miłosnego Kaspian + Zuzanna... Nie, to by było beznadziejne! Mam nadzieję, że jakoś wybrną, żeby fanki ich związku nie poczuły się dogłębnie oburzone :D

ocenił(a) film na 9
Elie_i_Keira_13

Już chyba nie będą tego kontynuować to była pierwsza miłość a on ma się ożenić z córką Ramandu i koniec

kiara_94

Faktycznie on się z nią ożeni ale szczerze to mało o nich było napisane.Wiem myślę żeby w filmie nie pokazywano o nich znowu był film o miłości a przecież o tym Lewis nie pisał.

milka1244

Tez bym wolała żeby w roli zony Kaspiana wystąpiła nie znana aktorka;] lub mało znana

ocenił(a) film na 10
knatalia01

Przeciez to jest pewne. Wszystkie młodsze role obsadzają nieznanymi ludźmi ^^. Pozatym to bardzo mała rola... więc nie wiem czemuu sie tak tym przejmujecie ^^'

Loona_

Pewnie się przejmują bo przecież córka zostanie żoną Kaspiana który dla wielu dziewczyn jest przystojny ja uważam że jest średni.

ocenił(a) film na 10
thedagusia_13

Haha ja uwazam ze jest bardzo przystojny, no ale zeby sie az tak przejmowac jedną małą rólką... ja wole Edmunda ;p szczególnie za pierwszą częsc

knatalia01

No ale lepiej jest miec nie znanych aktorow bo jak by wrzucili jakiegos znanego to by schrzanili cały film:/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones