film

Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło

The Chronicles of Narnia: The Silver Chair
2025
8,9 91
ocen
8,9 10 1 91
20 171
chce zobaczyć
Eustachy i Julia Pole zostają wezwani do Narnii, aby odnaleźć syna Kaspiana X, królewicza Riliana. W misji pomaga dzieciom błotowij, Błotosmętek. Więcej Mniej
Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Na razie nikt nie dodał opisu do tego filmu. Możesz być pierwszy!
Dodaj opis filmu
na podstawie
C.S. Lewis (książka)
studio
Entertainment One (finansowanie) (przedstawia) / Sony Pictures Entertainment (przedstawia) / C.S. Lewis Company / Więcej...
tytuł oryg.
The Chronicles of Narnia: The Silver Chair
inne tytuły
Początkowo firma Walden Media, która wyprodukowała trzy pierwsze części o Narnii, chciała zekranizować przed "Srebrnym krzesłem" "Siostrzeńca Czarodzieja". Projekt ten jednak upadł w 2011 roku, po rozwiązaniu umowy ze spadkobiercami C.S. Lewisa. W 2012 roku Douglas Gresham, pasierb autora "Opowieści z Narnii", ujawnił w wywiadzie, że następną częścią z filmowej serii jest jednak "Srebrne krzesło".
W grudniu 2010 roku właściciele praw do spuścizny C.S. Lewisa nałożyli siedmioletnie moratorium na produkcję kolejnych filmów z serii "Opowieści z Narnii". To okres, podczas którego dowolna firma mogłaby wyprodukować nową część sagi, ale ze względów prawnych nie może tego zrobić wcześniej niż w grudniu 2017 roku.
Julia Pole, główna bohaterka filmu "Srebrne krzesło" , została wspomniana pod koniec "Podróży Wędrowca do Świtu" przez Albertę Scrubb, matkę Eustachego. W książce, Eustachy i Julia stają się przyjaciółmi, dopiero po przygodach rozgrywających się w "Srebrnym Krześle".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych